Jaxon Arnas 200 FD

tlo_non

Jaxon Arnas 200 FDLśniący kołowrotek z niebieskimi wstawkami skusiłby niejednego klienta do zakupu. Ogromna ilość łożysk i trudne do zapamiętania technologie, wykorzystane przy konstrukcji, zmuszają jednak do chwili zastanowienia. Kołowrotek Jaxon Arnas za chwilę przejdzie dokładne testy.

Charakterystyka ogólna
Arnas to kołowrotek o uniwersalnym zastosowaniu. Produkowany w kilku wielkościach daje wędkarzowi bardzo szerokie zastosowanie. Od maleńkich, wręcz podlodowych, po duże kołowrotki przeznaczone do nawinięcia znacznej ilości linki. Kołowrotek  sprawdzaliśmy na dwa sposoby. Nie dawaliśmy mu wytchnienia, kręcąc mocno w nurcie rzeki, uganiając się za białym drapieżnikiem. Z drugiej strony daliśmy mu nieco odpocząć i przykręciliśmy Arnasa do wędki odległościowej.
Arnas 200 FD
Jaxon Arnas 200 FD

Jakość i wykonanie
Kołowrotek jest bardzo ładny, starannie wykonany i bez większych nieprawidłowości. Wszystkie elementy są dobrze spasowane i gustownie do siebie dobrane. Arnas jest  wyposażony w dwie zapasowe szpule oraz sześć łożysk. Szpula główna wykonana jest z duraluminium. Młynek przyjemnie się kręci i jest prawidłowo wyważony. Czas jednak na prawdziwe testy w boju. Nawijamy żyłkę i ruszamy nad wodę. Warto zaznaczyć, że Arnas zaskoczył nas przyzwoitym nawijaniem linki oraz bardzo sprawnie działającym hamulcem.
Jaxon Arnas
Ciekawy design Arnasa

Kołowrotek Jaxon Arnas 200 FD
Wersja z przednim hamulcem (FD)

Kołowrotek Arnas 200 FD

Kołowrotek Jaxon Arnas
Równe nawijanie linki

Kołowrotek Arnas 200 FD

Jaxon Arnas 200 FD
Cena
Kołowrotek kosztuje w sklepach internetowych około 80 zł. W naszej opinii jest to bardzo atrakcyjna cena. Należy dodać, że w cenie do 100 zł, ciężko nam będzie znaleźć kołowrotek z którego będziemy zadowoleni dłużej niż dwa sezony. Arnas zapowiada przełom w tej kwestii.
Jaxon Arnas 200 model FD
Przeznaczenie
Kołowrotek firmy Jaxon to sprzęt dla mniej wymagających wędkarzy. Nie jest to młynek do ciężkiej, rzecznej orki. Zapewne sprawdzi się podczas niedzielnych wypraw ze spinningiem, kiedy wykorzystywali będziemy drobne przynęty. Spokojnie poradzi sobie również z zestawem spławikowym. Możemy śmiało powiedzieć, że Arnas to idealne rozwiązanie dla wędkarza potrzebującego taniego kołowrotka do wędki spławikowej, z której czasem tylko będzie przenoszony do lekkiego spinningu.
Jaxon Arnas 200 FD
Praca
Przy spinningowaniu ciężkimi i stawiającymi w nurcie przynętami, kołowrotek Arnas 200 FD po prostu sobie nie radzi. Mieliśmy wrażenie, że każde przekręcenie korbką znacznie obciąża mechanizmy kołowrotka. Przy drobnych obrotówkach czy woblerkach, ta cecha nie występowała. Po kilku dniach intensywnego spinningowania szkoda nam już było katować kołowrotek. Wyczuwalna była praca kół zębatych oraz dziwaczne kołysanie rotora. Kołowrotek został przełożony do wędki spławikowej. Tutaj, jak można było przewidzieć, sprawdził się doskonale. Ładnie nawija linkę, ma sprawny hamulec. Przy tej wielkości kołowrotka, szpula pomieści 120 m żyłki o średnicy 0,25 mm.
Jaxon Arnas 200 FD
Ogólne wrażenie
Jaxon Arnas 200 FD to kołowrotek, który nie powinien być wykorzystywany przy ciężkim łowieniu. Jego przeznaczanie to lekka spławikówka. Przy właściwym wykorzystywaniu będzie nam służył długo i niezawodnie. Warto jednak dbać o czyszczenie kołowrotka i smarowanie jego pracujących elementów. W naszej opinii to dobry sprzęt za niewielkie pieniądze, choć w katalogu firmowym na 2010 r. dostępny tylko w wersji z tylnym hamulcem.

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,9,6,6,7,7″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

 

Zalety Wady
– cena, – dość delikatna konstrukcja,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski
Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze