Nowość okuma – wędziska helios sx

tlo_non

Jest to niewątpliwe najgorętsza nowość w ofercie wędzisk spinningowych Okuma na sezon 2019.

Szczególnie, że są to kije, po raz pierwszy w historii marki Okuma, uhonorowane nagrodą dla najlepszego wędziska targów Efttex 2018. Podstawą ich konstrukcji są lekkie i smukłe blanki o szybkiej akcji i potężnym zapasie mocy. Materiałem do wykonania blanków jest włókno węglowe 30T. Uzbrojonie stanowią przelotki CCS SiC z oprawkami w kolorze Gunsmoke. Sam koncept CCS – Coil Control System, ma swoje korzenie w kijach ze stajni Savage Gear.

helios wedka

Zadaniem tych przelotek jest ograniczenie oporu jaki stawiają lince w momencie wyrzutu – mniejszy opór, to dalsze wyrzuty. Ich geometria i gradient wielkości gwarantują również doskonałe czucie w czasie prowadzenia przynęty, a co najważniejsze – gwarantują natychmiastowe wyczucie nawet delikatnych brań. Ta właściwość jest dodatkowo wzmocniona poprzez zastosowanie w tych wędziskach ergonomicznego mocowania kołowrotka Touch Blank.

wędka helios

Jest to mocowanie o ażurowej konstrukcji, w którego sporej wielkości otworach dotykamy dłonią gołego blanku w czasie łowienia, co wzmacnia skuteczność wyłapywania super nieśmiałych podgryzań i puknięć w przynętę przez które charakteryzują ostrożne drapieżniki. Wygoda łowienia tymi kijami to także zasługa dzielonego uchwytu z pianki EVA. Uchwyty mają przyjemną twardość oraz dopasowaną średnicę, przez co wędzisko trzyma się pewnie i nie męczymy ręki, nawet podczas długich wypadów nad wodę. Bardzo wygodny – nie za długi, a jednocześnie nie za krótki – dolnik, to gwarancja pełnej kontroli nad prowadzoną przynętą, a także w czasie holu i podbierania ryby. Szczególnie, kiedy sami podbieramy rybę. Kolorystyka wędziska w pełni współgra z kołowrotkami Okuma Helios SX, od których wzięły one swoje imię. Serię tworzy 13 modeli 2-składowych w długościach od 180cm do 270cm. Ciężar wyrzutu wędzisk mieści się w przedziale od 2-10g do 20-60g, a ich waga to zakres od 90g do 154g.

wedka okuma helios

wedka helios spin okuma

 

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments