Kołowrotek FD Player – VDE

tlo_non

Kołowrotek FD Player z serii VDE to propozycja od firmy Robinson, na którą w szczególnością swoją uwagę powinni skupić amatorzy metody spławikowej. Aby dowiedzieć się, czy warto się na niego zdecydować, sprawdziliśmy jego długą listę parametrów oraz ich odzwierciedlenie w zachowaniu nad wodą. Po czym wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Jakie? O tym w naszym teście.

Charakterystyka ogólna

VDE FD Player to kołowrotek matchowy od firmy Robinson przeznaczony do metody spławikowej. Charakteryzuje go grafitowy korpus oraz aluminiowa szpula. Testowany kołowrotek 306 posiada przełożenie 6,3:1 oraz duży nawój (w przełożeniu do jednego obrotu korbką jest to około 1m). W zestawie z maszynką dostajemy dwie szpulę: główną, która mieści 215m żyłki w rozmiarze 0.20mm, oraz dodatkową, mieszcząca 215m żyłki 0.25mm. Waga kołowrotka to 300g. Posiada on uciąg hamulca do 5,5kg.

Jakość i wykonanie

Ten punkt naszego testu po raz kolejny zaczynamy opisując wygląd przedstawianego produktu. Większość z nas jest wzrokowcami i w pierwszej kolejności nasze zainteresowanie skupia się zazwyczaj na designie. Kołowrotek Player należy do grupy sprzętu, który wygląda dobrze. Nie znajdziemy tutaj jakiś krzyczących, drapieżnych kolorów, ale matowy, czarny korpus sprawia, że kołowrotek prezentuje się estetycznie. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie podwójnej rączki, podobnej do tej, którą montuje się w multiplikatorach. Ogólnie rzecz ujmując, taki typ uchwytu uważamy za bardzo wygodny, zatem duży plus dla producenta za pomysł, aby zastosować go również w kołowrotku matchowym. Przyglądając się szczegółowej charakterystyce, przywita nas cała gama komponentów, które wskazują na to, że kołowrotek powinien świetnie zachowywać się na łowisku. Player od Robinsona posiada 6 łożysk, igiełkowe łożysko oporowe, przekładnię typu „High Speed” oraz komputerowo wyważony rotor. Wyróżnia go także powiększona rolka, pokryta stopem mosiądzu i azotkiem tytanu, typu „kropla wody”. Na jakość łowienia wpływają także odpowiednio dobrane komponenty konstrukcyjne, takie jak lekka, grafitowa szpula, wzmocniony rurkowy kabłąk, wspomniana już podwójna rączka, która została wykonana z aluminium, antypoślizgowy uchwyt korbki „soft rubber” i niezawodny, bardzo precyzyjny, multitarczowy hamulec. Do kołowrotka producent dokłada dwie szpule: matchową, duraluminiową, anodyzowaną szpulę z bezpiecznym klipsem, oraz zapasową, także duraluminiową i anodyzowaną szpulę z bezpiecznym klipsem w dwu kolorze.

Przeznaczenie

Kołowrotek VDE FD Player od firmy Robinson, to matchowy kołowrotek, przeznaczony do połowu ryb spokojnego żeru, metodą spławikową.

Cena

Kołowrotek Player nabyć można w cenie 140-160zł. Kołowrotek bez problemu znajdziemy w sieci. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, nie jest on dostępny w każdym sklepie wędkarskim, ale zamówienie go nie stanowi żadnego problemu.

W AKCJI

Kołowrotek nad wodą spisuje się świetnie. Jego wysokie parametry przekładają się na jakość łowienia. Player Robinsona jest lekki, dzięki czemu nie obciąża ani wędki, ani łowiącego. Podczas nawoju, żyłka zostaje idealnie i równomiernie ułożona w szpuli, co odzwierciedla się w późniejszym użytkowaniu, wydłużając rzuty na naprawdę dalekie dystanse. Hol przy użyciu tego kołowrotka również należy do przyjemności. Maszynka pracuje ładnie, równomiernie i cicho. Nic nam nie stuka, ani nie zgrzyta, nawet jeśli, gdzieś przez przypadek dostanie się woda. Równie pozytywne wrażenie pozostawił po sobie hamulec, który pracuje bardzo płynne i precyzyjnie. Zastosowanie podwójnej korbki sprawia, że kołowrotek użytkuje się z dużą wygodą. Podczas szybkich zacięć i natychmiastowego holu nie musimy się skupiać na trafieniu ręką w uchwyt, każda jego pozycja jest łatwa do namierzenia, nawet „na ślepo”. Korbkę można montować z lewej, jak i prawej strony. Testując ten produkt, chcieliśmy uwidocznić jakieś słabe punkty. Jednak próżno było tego wyczekiwać. Kołowrotek nie zawiódł nawet przez chwilę.

Cicha i precyzyjna praca

Nic nam nie stuka, ani nie zgrzyta, nawet jeśli, gdzieś przez przypadek dostanie się woda. Równie pozytywne wrażenie pozostawił po sobie hamulec, który pracuje bardzo płynne i precyzyjnie.

Podsumowanie

Ostateczna ocena tego kołowrotka będzie bardzo przewidywalna. Podczas naszego testu nie znaleźliśmy żadnych słabych punktów. Kołowrotek pracuje prawidłowo, cicho, równo. Zastosowane parametry idealnie sprawdzą się w metodzie, do której został stworzony. Dużym plusem jest podwójna korbka, która sprawia, że Player jest naprawdę wygodny w użytkowaniu. Produkt od Robinsona, to zdecydowanie pozycja godna uwagi, tym bardzie, że cena naszego bohatera, nie jest wygórowana.

Zalety

  • podwójna korbka
  • dwie aluminiowe szpule
  • bardzo dobry hamulec
  • cicha, płynna praca

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments