Pas wędkarski MikadoPrzemierzając wielokilometrowe odcinki swoich łowisk, wielu wędkarzy narzeka później na dyskomfort związany z faktem, że mieli zbyt ciężki plecak, lub też przeciążoną kamizelkę. Co zrobić, aby wyeliminować tego rodzaju problemy? Jest rozwiązanie – można skorzystać z pasa wędkarskiego. Czy produkt który testowaliśmy podołał trudnym zadaniom, jakie przed nim stawialiśmy? Zapraszamy do najnowszej recenzji.

Charakterystyka ogólna

Mamy oto przed sobą pas wędkarski firmy Mikado. Jeżeli chodzi o podobne produkty, to nie ma ich na rynku zbyt wiele. Na pewno nie mogą konkurować z bogatą dostępnością z plecakami lub kamizelkami. Z założenia takie produkty mają zastąpić niewielki plecak lub średnio zaopatrzoną kamizelkę. Jako, że pasjonujemy się głównie metodą spinningową, nasz pas testowaliśmy podczas długich wędrówek nad nizinnymi rzekami. Sprawdźmy zatem, jak pas wypadł w boju.

01

02

Jakość i wykonanie

Testowany produkt ma dosyć zaskakującą kolorystykę, biorąc pod uwagę, że jest to produkt z założenia przeznaczony dla wędkarzy. Dostępne są jednak w sprzedaży także modele w innych, bardziej stonowanych barwach. Połączenie siwego koloru z zielonym może się podobać, lecz może też za bardzo rzucać się w oczy. Nowe trendy wymagają jednak odważnego podejścia, dlatego też kwestię kolorów pozostawiamy do uznania kupującego.
Na pierwszy rzut oka zaskakuje ilość pasków, spinek i klamerek. Po wyjęciu pasa z opakowania chwilę czasu zajmuje ogarnięcie całości z uwzględnieniem tego, gdzie i co ma być i co z czym połączyć. Jak już się z tym uporamy to przymierzamy pas do siebie, ustalamy obwód, i wszystko spinamy w całość.

04

06

07

08

09

Pas spinningowy Mikado cechuje fakt, że jest całkiem spory. Główna przegroda (największa), pomieści śmiało dwa średniej wielkości pudełka z przynętami. Oprócz niej znajdziemy jeszcze przegrodę mniejszą, również dość pojemną, przeznaczoną na mniejsze pudełka lub akcesoria. Na przedzie producent zamieścił niewielką, usztywnioną kieszeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy przechować coś, co nie ma być pogniecione, np. kartę wędkarską, etc. Co więcej, tam znajdziemy luzem pozostawioną piankę, w którą możemy przypinać najczęściej używane przynęty. U góry znajduje się parciana rączka. Jeżeli ktoś ma ochotę, to w drodze na łowisko może przenosić pas w tenże sposób.

05

03

010

011

Po bokach pasa znajdują się dwie, częściowo siatkowane kieszenie, zakończone elastycznym ściągaczem. Miejsce idealne na chociażby termos, lub butelkę z ulubionym trunkiem. Wewnętrzna strona pasa jest wykonana z miękkiego materiału. Nawet bezpośrednie noszenie kamizeli przy ciele jest komfortowe.
Wszystkie zamki w komorach i przegroda wyposażone są w elastyczne paski z dużym oczkiem, umożliwiającym wygodne otwieranie. Zamki są podwójne, a zatem sami decydujemy o miejscu otwarcia przegrody.
Podsumowując – pas wykonany jest nad wyraz starannie, z mocnych i trwałych materiałów. Wszystko jest dobrze spasowane, mocno zszyte.

012

013

014

015

016

017

018

Przeznaczenie

Z założenia pas wędkarski jest kompromisem pomiędzy plecakiem i kamizelką, które potrafią zmęczyć użytkownika podczas wielogodzinnego łowienia. W naszej ocenie jest doskonałym rozwiązaniem dla wędkarzy spinningistów, dla których kilkugodzinne wędrówki są czymś normalnym.

020

021

022

W akcji

Oczekiwany komfort – tak najtrafniej można scharakteryzować użytkowanie pasa wędkarskiego Mikado. Nie ciąży, nie przeszkadza, nie uwiera. Jeśli ktoś nie lubi mieć całego ekwipunku przed sobą, to może całość przesunąć na bok lub na plecy. Pas cechuje duża pojemność. Zabierzemy ze sobą wszystko to, co potrzebujemy do pełnej wyprawy spinningowej. W pasie nosiliśmy wiele pudełek, akcesoriów, dokumenty, kluczyki, telefon, żywność, napoje, etc. Wszystko to, co mielibyśmy upchnąć w plecaku bądź kamizelce, z tą różnicą, że nie odczuwaliśmy tego na barkach. W okresach letnich z pasem brodziliśmy w wodzie. Z plecakiem w tych warunkach nie byłoby łatwo dokonać zmiany przynęty na inną.
Jakość wykonania produktu nie wzbudziła w nas żadnych obaw ani zastrzeżeń. Jedynie jasna kolorystyka materiału uwidaczniała zabrudzenia podczas wypraw w trudnym terenie. Materiał rip stop z którego wykonano pas jest lekki, co również podnosi komfort użytkowania. Produkt bez obciążenia praktycznie nic nie waży.

023

024

025

026

027

028

Cena

Pas wędkarski Mikado nie jest produktem tanim. Możemy go nabyć za kwotę od około 140 zł, do nawet 180 zł. Taka różnica cenowa jest zaskakująca, i radzimy dobrze przeszukać sklepy przed ostatecznym zakupem. Produkt dostępny jest w kilku sklepach internetowych. Pamiętajcie, aby przed zakupem zapytać o dostępne warianty kolorystyczne.

019

Ogólne wrażenie

Omawiany pas wędkarski to bardzo dobra i udana oferta od Mikado. Pas jest lekki, pojemny, nad wyraz funkcjonalny. Producent stanął na wysokości zadania. Może i pas nie należy do tanich, jednakże uważamy, że komfort użytkowania połączony z jakością wykonania oraz funkcjonalnością wart jest tej ceny. Tym wędkarzom, którzy mają już dosyć bólu pleców od przeciążonej kamizelki lub plecaka, polecamy bardzo dobry pas Mikado.

029

Ocena końcowa / punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,9,9,9,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– wykonanie,
– pojemność,
– funkcjonalność,
– wygoda użytkowania
– brak

 

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14