Okulary polaryzacyjne Solano dla wędkarzy

tlo_non

Powoli wchodzimy w jeden z najprzyjemniejszych okresów w wędkarstwie. Robi się coraz cieplej, przyroda budzi się do życia. Słońce zaczyna mocniej świecić, a my wędkarze powinniśmy chronić nasze oczy szkłami okularów. Jest to dobry moment, aby przedstawić Wam jeden z produktów stworzonych w tym celu – Okulary polaryzacyjne Solano FL 20027.


Charakterystyka ogólna

Marka Solano produkuje okulary od wielu lat. W swojej ofercie posiadają produkty skierowane nie tylko do wędkarzy. Co ciekawe, przy zakupie okularów dostajemy w komplecie futerał. Jest to miły ukłon w stronę kupujących, gdyż zabezpieczy on szkła przed zarysowaniami – a jak wiemy okulary tego rodzaju uszkodzeń nie znoszą. W swojej ofercie producent posiada ogromną ilość modeli i wzorów – wraz z różnymi kolorami szkieł, które dobieramy względem przeznaczenia. Szkła spełniają dyrektywy EWG nr 89/686 i posiadają filtr CE 400 UV.

Okulary polaryzacyjne Solano dla wędkarzy

Jakość i wykonanie

Z produktami Solano mamy styczność już od wielu lat. Naszym zdaniem jeszcze kilka lat wstecz, produkty te miały lepszą jakość wykonania, były stosowane inne materiały. W chwili obecnej towar jest bardziej “plastikowy”, ale wszystkie użyte tworzywa są antyalergiczne, co jest oczywiście na plus.
Model FL 20027 wyposażony jest w gumowe końcówki i noski. Co ważne, ich waga jest znikoma i praktycznie nie czuje się ich podczas noszenia.

okulary solano 4

okulary solano 7

okulary solano 8

okulary solano 10

okulary solano 12

okulary solano 13

okulary solano 16

okulary solano 17

okulary solano 18

okulary solano 19

okulary solano 20

Cena

Średnio okulary Solano można kupić za około 90 zł. Kwota jest warta wydania, biorąc pod uwagę zastosowanie oraz futerał w komplecie. Generalnie ceny wszystkich modeli okularów tej marki kształtują się na tym samym poziomie. Więc jeśli komuś nie podoba się design testowanego produktu, śmiało w tej samej cenie może wybrać inne.

okulary solano 15

Przeznaczenie

Okulary wędkarskie pełnią dwie, a nawet trzy role. Pierwsza to ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Długotrwałe wystawienie oczu na ich działanie, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia, a w konsekwencji pogorszenie widzenia. Drugie to zminimalizowanie, a wręcz totalne pozbycie się refleksów i odbić od lustra wody – szczególnie doceniają tą właściwość wędkarze łowiący w rzeczkach oraz muszkarze. I trzecia, często pomijana właściwość – ochrona oczu przed kotwicami i hakami, lub przed innymi urazami mechanicznymi.

okulary solano 6

W akcji

Okulary spełniają swoje założenie. Zastosowane szkła działają bardzo dobrze i faktycznie polaryzacja działa. Testowany produkt posiada ciemne szkła, dzięki czemu w słoneczny dzień noszenie ich przynosi oczom ulgę.

okulary solano 1

okulary solano 2

okulary solano 9

okulary solano 11

okulary solano 3

Ogólne wrażenie

Produkt warty uwagi ze względu na jakość wykonania i zastosowanie. Uważamy, że każdy wędkarz powinien posiadać produkt tego typu. W słoneczne dni polepszają jakość widzenia i chronią nasze oczy. Wzrok jest ważny więc warto o niego dbać.

okulary solano 14

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/6,8,9,9,8,8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– cena
– przeznaczenie
– futerał

Wady:
– brak

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments