Dziś okulary polaryzacyjne powoli stają się podstawowym wyposażeniem każdego spinningisty i muszkarza. Coraz częściej widać je też na nosach spławikowców. W ślad za popytem przyszła odpowiedź producentów, dystrybutorów i sprzedawców na lokalnym rynku wędkarskim. Dziś niemal w każdym sklepie wędkarskim zakupimy okulary. Wybór mamy ogromny. Bez problemu kupimy okulary od 25 złotych, nawet do takich za 1000 zł.
Charakterystyka ogólna
Cocoons Pilot to produkt firmy Live Eyewear, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży specjalistycznych okularów polaryzacyjnych przeznaczonych dla… okularników. Mówiąc precyzyjniej, Cocoons to model okularów przygotowanych specjalnie dla wędkarzy, korzystających z okularów korekcyjnych.
Okulary polaryzacyjne Cocoons Pilot
Jakość i wykonanie
Ogromną zaletą okularów jest materiał z którego zostały wykonane oprawki. Zaprojektowane zostały tak, aby można je było wygodnie stosować na okularach korekcyjnych, które różnią się od siebie kształtami oprawek. Oprawki zostały zbudowane z opatentowanego materiału na bazie nylonu. Rzeczywiście są bardzo „ciepłe” w dotyku, można nawet powiedzieć „za ciepłe”. Bardzo korzystną cechą jest to, że oprawki oraz zauszniki można w pewnym zakresie modelować (Flex2Fit), co w znaczący sposób wpływa na komfort podczas stosowania. Polaryzacyjne szkła Polaré zastosowane w okularach Cocoons Pilot przekraczają najwyższe standardy jakości soczewek stosowanych w okularach polaryzacyjnych – Class 1 European Standard. Okulary zapakowane są w zgrabnym etui oraz dodatkowo wyposażone w ściereczkę, służąca do czyszczenia i konserwacji soczewek.
Okulary znajdują się w zgrabnym, estetycznym pokrowcu
Do wnętrza pokrowca dostaniemy się za pomocą zamka błyskawicznego
Dzięki plastikowemu karabińczykowi możemy przypiąć pokrowiec chociażby do paska
Barwa szkieł
W zestawie znajdziemy dodatkowo ściereczkę
Mocne, trwałe oprawki
Oznaczenie producenta
Cena
Polaroidy Cocoons Pilot firmy Live Eyewear nie należą do najtańszych modeli na rynku. Jednak należy zwrócić uwagę, że okulary których cena nie przekracza 70-100 złotych, nie posiadają soczewek polaryzacyjnych, a jedynie przyciemniane szkła / plastiki. Cena okularów Cocoons wynosi około 200 zł. W naszej ocenie, biorąc pod uwagę właściwości produktu oraz jego parametry, koszt zakupu oceniamy pozytywnie.
Przeznaczenie
Cała seria okularów polaryzacyjnych firmy Cocoons Live Eyewear, umożliwia nam noszenie ich wraz z okularami korekcyjnymi. To wielki plus dla okularników. Jakość szkieł i cechy jakie dają polaroidy, pozwalają na zastosowanie naszego produktu niemal w każdych warunkach. Po założeniu okularów podwodny świat staje przed nami otworem. W czystej wodzie widzimy znacznie więcej. Najważniejsze jest jednak, że stosowanie tego typu okularów, pozwala na wielogodzinne wędkowanie w ostrym słońcu. Jasne szkła użyte w naszym testowym modelu, umożliwiają też wędkowanie i obserwowanie otoczenia wody w ciemnym lecie, czy już po zachodzie słońca.
W akcji
Testy potwierdziły nasze oczekiwania. Okulary polaryzacyjne Cocoons Pilot sprawdziły się doskonale. Pierwsza sprawa to komfort i ergonomia. Produkt dobrze trzyma się na nosie, nie zjeżdża i nie uwiera za uszami. Zauszniki są miękkie i pozwalają się regulować. Plastik jest bardzo przyjemny w dotyku. Szkła dają nam naprawdę duże zadowolenie. Nawet po wielu godzinach wędkowania oczy są wypoczęte; głowa nie będzie bolała nawet po wędkowaniu w najtrudniejszych warunkach. Ciekawostką jest największa zmora wędkarzy korzystających z okularów polaryzacyjnych, czyli parowanie szkieł. Drogie modele często posiadają soczewki, które niemal nie zaparowują. Niestety nasz testowany model nie posiada tej funkcjonalności i paruje, aczkolwiek nie tak intensywnie jak tanie modele. Oczywiście można sobie z tym poradzić w dość prosty sposób, konserwując szkła specjalnym preparatem, stosowanym np. przez płetwonurków.
Cocoons Pilot są przeznaczone dla posiadaczy okularów korekcyjnych
Ogólne wrażenie
Podsumowanie będzie proste. Świetny produkt, który prawdopodobnie nie ma konkurencji na rynku polskim. Mowa oczywiście o podstawowej funkcjonalności, czyli możliwości zastosowania na okulary korekcyjne. Dobre parametry polaryzacyjne, doskonałej jakości wykonanie oraz przystępna cena ostatecznie wpłynęły na bardzo pozytywną ocenę produktu.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,10,8,8,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}
Zalety | Wady |
– dobrej jakości szkła, polaryzacja, – ergonomia. |
– dostępność na polskim rynku, – parowanie szkieł. |
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający, 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski |