Multitool Leatherman Charge TTi

tlo_non

Dobry i zarazem funkcjonalny niezbędnik wędkarski to bardzo przydatne narzędzie podczas wielogodzinnych wypraw nad wodę. Wielofunkcyjność i zwarta budowa pozwoli nam być praktycznie samowystarczalnym. Drobne naprawy, przygotowanie obozowiska, czy nawet kolacja, w znaczny sposób zostaną umilone przy wykorzystaniu sprawnego multitool’a. Przed nami najbardziej uznany na świecie producent tego rodzaju zabawek – Leatherman.

Charakterystyka ogólna
Leatherman Charge to jeden z najpopularniejszych modeli w ofercie amerykańskiego producenta. Przez wielu oceniany jako jedno z najlepszych na rynku narzędzi w swojej klasie.  Leatherman chwali swoje dziecko za ogromną funkcjonalność, trwałość oraz niezawodność, wynikającą z  wykorzystania najlepszych materiałów. Uwaga, przed nami produkt objęty 25-letnią gwarancją !!!
Multitool Leatherman Charge TTi
Jakość i wykonanie
Tak potężna i uznana marka nie może sobie pozwolić na oferowanie klientom produktu średniej klasy. Nie ma również mowy o niedociągnięciach konstrukcyjnych czy funkcjonalnych. Zadaniem Leathermana było przedstawienie nam produktu najwyższej klasy. Obudowę, ramę niezbędnika i wszystkie narzędzia, wykonano ze stali nierdzewnej. Producent zapewnia o dodatkowej obróbce cieplnej wykorzystanej stali, która dzięki temu procesowi uzyskała optymalną do pełnionej funkcji twardość. Do wykończenia  rękojeści pozyskano stop tytanowy, dzięki czemu otrzymujemy sporą wytrzymałość przy znikomej masie.  Ważnym elementem jest dokładne zaprojektowanie samej rękojeści. Jej powierzchnia jest chropowata, ale pozbawiona ostrych krawędzi. Nawet przy bardzo energicznych pracach multitool nie wyślizguje nam się z ręki oraz nie uwiera w palce. Wykończenie tytanowe to ciekawe rozwiązanie dla osób, którym przyjdzie pracować podczas mrozu. Tytan znacznie szybciej przyjmuje temperaturę ciała przez co jest dużo „cieplejszy”; najważniejsze jest jednak, że wszystkie elementy multitool’a są doskonale spasowane i pozbawione luzów. Zamykanie i otwieranie narzędzi nie wymaga od nas wysiłku. Produkt pod względem wykonania jest wzorowy.
Multitool Leatherman Charge
Na obcęgach wybito wodoczne logo producenta

Multitool Leatherman Charge
Do zestawu producent dodaje kilka końcówek śrubokrętów

Multitool Leatherman Charge
Powierzchnie tnące są bardzo ostre i wytrzymałe

Multitool Leatherman Charge

Multitool Leatherman Charge
Doskonałe spasowanie elementów

Multitool Leatherman Charge


Dwa rodzaje linijki

Multitool Leatherman Charge


Poręczny skórzany futerał, który można podczepić do paska

Cena
Leatherman Charge kosztuje między 525 a 585 zł. Dla większości wędkarzy to spory wydatek. Oczywiście w zamian otrzymujemy odpowiednią jakość i wszelkie parametry techniczne, jednak cena jest drastycznie wysoka i przez to dla wielu wędkarzy produkt może być nieosiągalny.

Przeznaczenie
Leatherman został bardzo bogato wyposażony we wszystkie elementy potrzebne wędkarzowi. Możemy nawet odnieść wrażenie, że jest ich zbyt dużo, jednak powinniśmy poświęcić tym dodatkom choć kilka chwil. Podstawowa funkcjonalność multitool’a jest na wyciągnięcia ręki. Klasyczne ostrze noża, ostrze ząbkowane, piła oraz pilnik otwierane są bez konieczności wyciągania poszczególnych elementów. To bardzo przydatna cecha Charge. Wszystkie ostrza zaopatrzone są w zgrabne uchwyty pod palec, dzięki czemu bez problemu wyciągniemy odpowiedni element do użytku. Podczas wykorzystywania jednego narzędzia, pozostałe z danego segmentu są blokowane, przez co wyeliminowane zostało prawdopodobieństwo skaleczenia. Wszystkie narzędzia są bardzo przemyślane, a ich funkcjonalność stoi na wysokim poziomie. Klinga noża jest piekielnie ostra i została wykonana z odpornej na stępienie stali nierdzewnej CPM S30V. Zastosowana stal wyróżnia niezbędnik Leatherman na tle konkurencji. Warte uwagi są zestawy wkrętów. W pełni profesjonalny zestaw, który możemy swobodnie wykorzystać nawet do drobnych prac w domu czy w ogrodzie. Leatherman Charge to bardzo funkcjonalne narzędzie, które zapewne znajdzie wielu zadowolonych użytkowników.
Multitool Leatherman Charge
Ogólne wrażenie
Testowany multitool to idealne narzędzie, pozbawione wad i niedociągnięć. Doskonale wykonane i funkcjonalne. Na pewno pozwala na zróźnicowane zastosowanie. Posiada niestety jedną szczególną wadę – CENĘ. Szkoda, że tej jakości nie możemy nabyć za połowę wartości sklepowej Leatherman Charge.

Dane techniczne:
Materiały: tytan; stal nierdzewna 420; stal nierdzewna S30V.
Wymiary: 102 mm x 39 mm (złożony).
Waga: 232 g.
Multitool Leatherman Charge
Funkcje:
– kombinerki płaskie,
– kombinerki standardowe,
– przecinak do drutu,
– przecinak do drutu twardego,
– zaciskacz,
– ostrze nożowe gładkie 72 mm,
– ostrze nożowe ząbkowane,
– hak tnący,
– nożyczki,
– pilnik do metalu i drewna,
– pilnik diamentowy,
– piła do drewna,
– duży śrubokręt płaski,
– 3 gniazda na końcówki śrubokrętów,
– otwieracz do konserw i kapsli,
– linijka calowa i centymetrowa,
– odejmowany klips do noszenia,
– odejmowane kółko do kluczy,
– wysuwane kółko do kluczy,
– zestaw dziewięciu końcówek śrubokrętów.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

– jakość / wykonanie – 10,
– cena – 4,
– przeznaczenie – 10,
– ogólne wrażenie – 6.

Średnio: 7,5

Zalety Wady
– funkcjonalność,
– doskonała jakość wykonania,
– cena,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,   7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze