Budka wędkarska XL Caperlan

tlo_non

Zapewne każdy wędkarz dobrze zna sytuację, kiedy to zaplanowaną i dopiętą na ostatni guzik wyprawę wędkarską psuje najmniej zależny od nas czynnik, a mianowicie pogoda. Warto zatem być przewidującym, i ubezpieczyć się na tego typu przypadki. Firmy oferują wiele przydatnych gadżetów, typu namioty czy parasole. My zdecydowaliśmy się przetestować budkę wędkarską Caperlan, mającą chronić wędkarza przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdźmy zatem, czy oby na pewno warto jej zaufać.


Charakterystyka ogólna

Budka wędkarska XL firmy Caperlan to typ produktu, który powinien posiadać każdy wędkarz, bez względu na długość zaplanowanego wyjazdu. Budka, która kształtem przypomina półnamiot, to doskonałe schronienie przed deszczem i słońcem. W jej szybkim rozstawieniu pomogą składane, typowo namiotowe pałąki, oraz „śledzie” zabezpieczające całą konstrukcję. Wszystko dołączone do zestawu i zapakowane w bardzo poręczny i nieduży pokrowiec, mieszczący się w średniej wielkości torbie.

Budka wędkarska XL Caperlan

Jakość i wykonanie

Budka po rozłożeniu wydaje się dość solidną konstrukcją, a samo składanie czy rozkładanie jest bardzo łatwe i szybkie. W zestawie znajdziemy trzy pałąki z włókna szklanego do tworzenia stelażu, jednoczęściową płachtę (której skład stanowi powlekany poliester TPU 2000mmWR) wraz z podłogą z polietylenu, cztery kołki zabezpieczające całość, oraz pokrowiec zapewniający łatwy transport.
W opisie producenta odnajdziemy informację, że budka XL powinna pomieścić dwóch wędkarzy. Nie możemy się z tym nie zgodzić, jednakże przy jej wymiarach (200cm x 115cm i wysokości 150cm), by móc ulokować w niej dwa niezbyt duże fotele, musimy większość sprzętu zostawić na zewnątrz.

02 caperlan shelter

03 caperlan shelter

04 caperlan shelter

05 caperlan shelter

Budka zapewniać ma schronienie podczas zmiennych warunkach atmosferycznych, oraz gwarantować komfort i bezpieczeństwo łowiącemu. Materiał z którego jest wykonana znakomicie chroni przed słońcem, a zarazem jest odporny na niewielki deszcz i wiatr. Pamiętać jednak należy, że jest to produkt wodoodporny, a jego przednia część, która zapewnia otwartą przestrzeń, nie odsłoni nas przed zimnem.
Po złożeniu wszystkie części budki mieszczą się w dołączony pokrowiec, którego długość nie przekracza 55 cm. Całość jest bardzo lekka i łatwa do transportowania.

07 caperlan shelter

08 caperlan shelter

09 caperlan shelter

17 caperlan shelter

10 caperlan shelter

11 caperlan shelter

Cena

Budka od Caperlana to stosunkowo niedrogi gadżet, jej cena to 180 zł. Przy tak niewielkich kosztach warto zainwestować w produkt zajmujący niewiele miejsca, a dający nam poczucie bezpieczeństwa.

18 caperlan shelter

Przeznaczenie

Budka wędkarska Caperlan to przydatny gadżet dla wędkarzy łowiących statecznie. Zdecydowanie przydaje się podczas krótkich zasiadek, jak i długich wyjazdów. Idealnie chroni przed drażniącym słońcem, niewielkim wiatrem czy lekkim deszczem.

23 caperlan shelter

W akcji

Budkę wędkarską przetestowaliśmy w różnych warunkach, również nocnych. Wrażenie, jakie pozostawił ten produkt, jest dość dobre. Budka doskonale sprawdza się na łowiskach, na których brakuje cienia, doskonale osłania przed rażącym słońcem. Niestety podczas silniejszego wiatru czuć przenikanie niewielkich powiewów. Również w momencie silnych opadów deszczu zdarzało się, że materiał przepuszczał pojedyncze krople do środka. Jednakże sam producent pisze o budce, jako produkcie wodoodpornym (a nie wodoszczelnym), co daje nam do zrozumienia, że ma on nas po prostu ochronić przed zamoknięciem. Jeśli chodzi o warunki nocne, produkt polecamy jedynie podczas posiadówek jako ochronę przed deszczem i wiatrem. Ze względu na otwartą przestrzeń z przodu, podczas drzemek możemy odczuwać chłód, ponadto budka jest niewielka i nie będzie łatwo ulokować w niej łóżko.

12 caperlan shelter

13 caperlan shelter

14 caperlan shelter

15 caperlan shelter

Namiot łatwo złożyć i rozłożyć bez potrzeby zaglądania do instrukcji. Dużym plusem jest mała ilość elementów w zestawie, dzięki czemu złożenie budki zajmuje niewiele czasu. Do zalet zaliczyć możemy również obecność podłogi, która zakrywa nam gęstą trawę czy miękki piach. Nie każde łowisko będzie się jednak nadawało do postawienia namiotu, wybierać należy raczej miejsca płaskie, bez wysokich nachyleń.

16 caperlan shelter

19 caperlan shelter

20 caperlan shelter

21 caperlan shelter

22 caperlan shelter

24 caperlan shelter

25 caperlan shelter

Rozmiar budki XL nie jest niestety imponujący. Tak jak pisaliśmy wcześniej, daje ona schronienie dwóm wędkarzom, lub jednemu wędkarzowi wraz ze sprzętem. Niemniej jednak jej przednia, otwarta przestrzeń sprawia, że w budce nie jest ciasno, a przy tym jest łatwiejszy dostęp do zarzuconych zestawów.
Budka sprawdza się zatem w warunkach, do których została stworzona. Nie wymagajmy od niej zbyt wiele, ma ona być dla nas ochroną podczas różnych typów pogody, by nic nie zaburzyło naszego relaksu.

26 caperlan shelter

27 caperlan shelter

28 caperlan shelter

29 caperlan shelter

30 caperlan shelter

31 caperlan shelter

Ogólne wrażenie

Biorąc do testowania budkę wędkarską Caperlana błędnie założyliśmy, że posiada ona większe parametry, niż podaje producent. Spodziewaliśmy się świetnej wodoszczelności i wytrzymałości karpiowego namiotu. Tymczasem jest to po prostu budka, która ma ochronić wędkarza podczas nagłych zmian warunków atmosferycznych, by nie przerywał on swojego wypadu wcześniej, niż to zaplanował. Zatem podchodząc bardzo obiektywnie do tego produktu możemy zapewnić, iż doskonale chroni on przed dużymi upałami i drażniącym słońcem. Możemy użyć go również jako ochrony przed niewielkim wiatrem czy przelotnym deszczem. Mankamentem jednak jest rozmiar, który dla pomieszczenia dwóch osób wydaje nam się niezbyt pokaźny. Podsumowując jednak uważamy, że jest to przydatny gadżet, tym bardziej, że dostępny w dość przyzwoitej cenie. Warto zaopatrzyć się w niego i zabierać zawsze ze sobą, by nic nie popsuło naszych wędkarskich planów. Tym bardziej, że przed nami sezon letni, który z pewnością jak co roku, będzie zapewniał nam zmienną aurę.

06 caperlan shelter

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,7,9,6.5,7,7.3″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– łatwy i szybki montaż
– niewielki rozmiar transportowy
– lekki
– stabilny
– posiada podłogę

Wady:
– zbyt mały po rozłożeniu
– przenikanie wiatru do środka

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14