Wędka Robinson CityLiner Trout Spin 2.26m 3-18g

tlo_non

Czy kij z definicji przeznaczony do łowienia pstrągów, będzie również dobrym wyborem na dużą, nizinną rzekę? Postaramy się to sprawdzić w najnowszym teście. Przed nami ciekawa propozycja z oferty Robinsona. Wędka Robinson CityLiner Trout Spin 2.26m 3-18g. Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka ogólna

Omawiany kij dostępny jest w dwóch wariantach długości. My dysponujemy modelem krótszym, tj. o długości 2,26 m. Dłuższa wersja ma 2,55 m. Producent wprost wskazuje w katalogowych opisach, że jest to model, który będzie się sprawdzał w łowieniu z łodzi. My jednak sprawdzimy go również podczas połowów z brzegu na dużej, nizinnej rzece.

Jakość i wykonanie

Pierwsze wrażenia po wzięciu kija w ręce są po prostu doskonałe. Piękne wykonanie, idealna kolorystyka, zestawienie ze sobą detali naprawdę podnosi wartość kija, a zaznaczyć należy, że kosztuje stosunkowo niewiele. Kij posiada piankową, dzieloną rękojeść. Pianka jest solidna, nie kruszy się. Zastosowano łączenie sekcji wędki typu spigot. Uchwyt kołowrotka marki Fuji. Stopka kołowrotka przykręcana nietypowo bo kontrująca górną częścią rękojeści. Co jeszcze wyróżnia wędkę? Zgrabnie wkomponowane, metalowe oringi pomalowane na wyróżniający się kolor. No i waga wędki, która jest naprawdę niewielka.

Wędka jest dwuczęściowa. W zestawie otrzymujemy dwukomorowy pokrowiec oraz elastyczny pasek do spinania dwóch sekcji wędki podczas transportu. Połączenie dwóch sekcji wędki jest solidne i trwałe. Do jakości wklejenia przelotek nie mamy zastrzeżeń.

Przeznaczenie

Producent poprzez nazwę serii, określa kij z przeznaczeniem do połowu pstrąga czyli jest to wędka na pstrąga. Zgadzamy się z tym przeznaczeniem w pełni i uzupełniamy katalog o takie ryby jak klenie, jazie, okonie, średniej wielkości szczupaki a nawet bolenie. Poprzez swoją długość, sprawdzi się szczególnie przy połowie z łodzi.  My uważamy, że jest to doskonała propozycja dla łowców w nizinnych rzekach.

Cena

Testowany model wędki możemy nabyć w wielu internetowych sklepach wędkarskich jak i sklepach stacjonarnych. Zaskoczeniem jest to, że można wędkę nabyć za cenę od około 200 zł do nawet 285 zł. Rozbieżność cenowa jest znaczna, dlatego warto poświęcić chwilę i trochę przeszukać internet. Przyjmując jednak nawet cenę zakupu tą wyższą, uważamy, że jest ona bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę jakość wykonania kija i jego pracę.

W AKCJI

Kij sprawdzaliśmy przy średnio lekkim łowieniu na dużej rzece. Charakterystyczne jest to, że blank jest niezwykle lekki. Kompletnie nie męczy wędkarza podczas długiego łowienia . Kij jest dobrze wyważony i współgra z mniejszymi kołowrotkami, chociażby w wielkości 2500. Potwierdzamy, że przyjemnie łowi się nim zarówno z brzegu jak i z łodzi. Długość wędki pozwala na posyłanie nawet niewielkich przynęt na zadowalające odległości. Przyznać trzeba, że celność kija zdumiewa. Nieźle się ładuje, blank jest szybki, podczas holu ryb nie schodzą. Ma niezły zapas mocy jak na swój ciężar wyrzutu. Wędka skutecznie amortyzuje odjazdy ryb. Fajnie się nią łowi, gdy mamy nawiniętą na kołowrotek plecionkę. Dla łowiących z łodzi jest bardzo celnym wyborem.

Uchwyt kołowrotka przystosowany jest do większości stopek kołowrotków. Wszystkie kołowrotki jakimi dysponujemy dawały się do niego podpiąć bez problemów. Dosyć szeroki ciężar wyrzutu plasuje wędkę w kategorii spinningów uniwersalnych. Najlepiej łowi się przynętami o c/w od 5g do 12g. Górna wartość wyrzutu w naszej ocenie nie została przeszacowana.

Mocno do celu!

Długość wędki pozwala na posyłanie nawet niewielkich przynęt na zadowalające odległości. Przyznać trzeba, że celność kija zdumiewa. Nieźle się ładuje, blank jest szybki, podczas holu ryb nie schodzą. Ma niezły zapas mocy jak na swój ciężar wyrzutu.

Podsumowanie

Dwuczęściowa wędka spinningowa Robinson CityLiner Trout Spin 226 cm z ciężarem wyrzutu od 3 do 18 g to w naszej ocenie zdecydowanie dobre rozwiązanie na rzekę. Będzie to dobry wybór dla początkujących i średnio zaawansowanych wędkarzy. Kij dobry dla pstrągarzy łowiących w niewielkich rzekach jak I dla łowców kleni, jazi czy okoni w dużych, nizinnych rzekach. Polecamy go osobom łowiącym z łodzi. Kij na rawdę wygląda atrakcyjnie, jest dobrze wykonany. Do tego cena zakupu jest miłym zaskoczeniem. Robinson stanął na wysokości zadania.

Zalety

  • Czułość
  • Zasięg rzutów
  • Bardzo dobra akcja w metodzie drop shot
  • Dobra cena

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments