Jaxon Perseus SS27040

tlo_non

Jaxon Perseus SS27040Spinningi uniwersalne, do których zalicza się prezentowany model, są często wybierane przez wielu wędkarzy jako podstawowy kij do łowienia. Jednak za słowem uniwersalność kryje się wiele niewiadomych. Przyglądamy się spinningowi z serii Perseus, który znajduje się w ofercie Jaxona.

Charakterystyka ogólna
Jaxon Perseus to wędzisko węglowe, wykonane z grafitu C24T. Producent podaje, że wzornictwo inspirowane jest współczesnymi trendami na rynku amerykańskim, z zastosowaniem niestandardowych uchwytów do kołowrotka. Wędziska z serii Perseus to bogata rodzina spinningów. Zaliczyć do niej możemy spinningi z dzieloną rękojeścią, ultra spiny, wklejanki oraz kije do multiplikatora. My jednak przyjrzeliśmy się modelowi o uniwersalnym zastosowaniu, często wybieranym przez polskich wędkarzy, o ciężarze wyrzutu do 40 g.
Jaxon Perseus
Jakość i wykonanie
Przyglądając się Perseuszowi nie można oprzeć się wrażeniu, że kij wykonany jest bardzo estetycznie. Znajdziemy tam wiele elementów, które podnoszą atrakcyjność wędki. W oczy rzuca się rękojeść (wykonana z pełnego korka), która jest ciekawie wyprofilowana. Na pewno uwagę zwraca nietypowy uchwyt kołowrotka. Przy łączeniu blanku z rękojeścią producent zastosował metalowy pierścień który ładnie się komponuje z całością. Sam blank jest tylko częściowo polakierowany, większa część kija pozostaje matowa. Po każdej stronie omotki wpleciona jest złota nić. Niestety zdarzają się egzemplarze, na których możemy znaleźć drobne niedoskonałości w powłoce lakierniczej. Szkoda, ponieważ takie małe niedociągnięcia obniżają końcową estetykę wykonania.
W Perseus’ie zastosowane zostały przelotki SIC –TS. Na całym zestawie znajduje się 9 przelotek, w tym 7 jednostopkowych. Jakość przelotek jest średnia. Niestety stopki przelotek są miękkie i podatne na odkształcenia. Wszystkie są równo wklejone.
Spinning jest wykonany z dwóch części. Jego ogólna masa to 207 g, a zatem jest to waga niewielka. Kij nie męczy przedramienia wędkarza podczas długotrwałego spinningowania. Długość kija po złożeniu (tzw. długość transportowa) to niewiele ponad 140 cm. Producent nie zapomniał również o uchwycie do podczepiania przynęty podczas przerw w łowieniu.
Jaxon Perseus


Nietypowy, estetyczny uchwyt kołowrotka

Jaxon Perseus
Metalowy pierścień łączący rękojeść z blankiem

Jaxon Perseus
Zakończenie rękojeści , które eliminuje uszkodzenia korka

Jaxon Perseus
Ciekawie ukształtowana rękojeść

Jaxon Perseus
Przelotki SIC-TS

Jaxon Perseus
Estetyczne wykończenie blanku

Jaxon Perseus
Niedoskonałości w powłoce lakierniczej jak ta widoczna na zdjęciu, mogą się jednak pojawiać

Cena
Za opisywany przez nas model musimy zapłacić niewiele ponad 120 zł. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, kierując się głównie jakością wykonania całego kija.

Przeznaczenie
Jaxon Perseus SS27040 jest kijem uniwersalnym, dla osób łowiących na zróżnicowanych łowiskach. Można nim łowić klenie, jazie, jak również szczupaki i sandacze. Jego uniwersalność uwypuklana przez producenta znalazła potwierdzenie w czasie przeprowadzanych przez Nas testów.
Jaxon Perseus
W nazwie modelu określona jest zarówno długość kija, jak i górna granica wyrzutu

Praca / akcja
Wędka ma charakter pracy o akcji szczytowej. Jest to stosunkowo szybki kij. Trochę zbyt suchy ale wielu wędkarzy ceni spinningi robione w taki właśnie sposób. W Perseus’ie bardzo fajnie pracuje część szczytowa, która dobrze sygnalizuje brania, przez co nadaje się do połowu sandaczy. Dolnik posiada wystarczający zapas mocy aby wyholować sporą rybę z nurtu rzeki. Zadowalająca jest dynamika kija, bardzo przyjemnie sprawuje się podczas holu ryby. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest niewskazanie przez producenta dolnego zakresu ciężaru przynęt (brak zapisu na blanku). Oczywiście w katalogu znajduje się zapis, że testowany przez nas kij najlepiej sprawuje się z przynętami o wadze od 25 g do 40 g, jednakże my uważamy, że w rzeczywistości wędka najlepiej pracuje z przynętami od 10 do 30 g. Perseus poprzez swoją akcję nie gubi ryb podczas holu. Łowi się nim bardzo przyjemnie.

Ogólne wrażenie
Jaxon Perseus SS27040 to dobry kij, a jego uniwersalność pozwoli wielu wędkarzom na cieszenie się dobrym spinningiem podczas łowienia większości drapieżników naszych wód. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, jest to udana oferta na rynku, przez co w tym zestawieniu wypada bardzo korzystnie. Perseus ma wielu zwolenników, my również się do nich przyłączamy.
Jaxon Perseus
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie: 7
– cena 8,5
– przeznaczenie 7,4
– akcja 7,5
– ogólne wrażenie 7,5

Zalety Wady
– atrakcyjna cena,
– praca,
– przeznaczenie,
– przelotki podatne na odkształcenia,
– drobne niedociągnięcia w powłoce lakierniczej,

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego sprzętu na FORUM

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze