Zanęta Gold Line i Silver Line

tlo_non

Wszyscy doskonale wiemy, że w karpiarstwie i wędkarstwie gruntowym, bardzo ważnym punktem jest dobry, godny zaufania sprzęt. Jednak nie tylko. To tylko połowa sukcesu.  Drugą połowę stanowią zanęty i przynęty, które odpowiednio dobrane, mają zadanie kusić naszych wodnych przyjacieli. Jest to tak ważny element efektywnego łowienia, że zdecydowaliśmy się przyjrzeć jednej z firm, produkującej tego typu asortyment i przetestować go. I tak na nasz warsztat trafiły zanęty marki Harison, z serii Gold Line i Silver Line, które zabraliśmy ze sobą nad wodę. Zobaczcie, co wyniknęło z tych testów.

Charakterystyka ogólna
Gold Line i Silver Line to dwie linie zanęt firmy Harison, stworzone do łowienia karpi i ryb karpiowatych. Wyróżnia je bogata gama dostępnych smaków i zapachów, które można stosować na gotowo lub wykorzystać, jako dodatek do zanęt własnej produkcji. To co różni prezentowane serie, to docelowość. Silver Line to seria dedykowana do spokojnego łowienia, gdzie możemy pokombinować ze smakami, stworzyć własne mieszanki. Seria Gold Line to produkt stworzony z myślą o wędkarstwie sportowym, polecana przede wszystkim do stosowania podczas zawodów wędkarskich .

Zanęta Gold Line i Silver Line

harison zanety 09

harison zanety 10

harison zanety 06

 

Jakość wykonania
Obydwie zanęty to pełnoporcjowe mieszanki paszowe, charakteryzujące się odpowiednio dobraną strukturą. Zapachy zanęt są dość aromatyczne i łatwo określić komponent, jaki został w nich użyty. Aromat ten jednak został stosownie wywarzony, przez co nie odstrasza on ryb, ani nie sprawia, że mieszającego zanętę wędkarza, zaczyna boleć głowa. Producent określa swoje produkty, jako wysokojakościowe i raczej trudno się w tym miejscu z nim nie zgodzić. Sposób zmielenia i zmieszania zanęt wydaję się być jak najbardziej odpowiedni, mieszanki bardzo łatwo przygotowuje się i odpowiednio sklejone, zazwyczaj nie ulegają rozpadowi w czasie rzutu lub wystrzału z procy. Jeśli chodzi o gamę zapachów, również mamy w czym wybierać, zwłaszcza w serii Silver Line. Mamy tutaj dostępne najbardziej popularne, wśród białych ryb, smaki. Gold Line natomiast to mieszanki bardzie sprecyzowane pod dane gatunki ryb. W ich produkcji i testach brało udział wielu wyspecjalizowanych i doświadczonych wędkarzy, więc z pewnością można im zaufać.

harison zanety 12

harison zanety 13

harison zanety 14

harison zanety 15

 

Przeznaczenie
Zanęty Silver Line i Gold Line to serie mieszanek skierowanych głównie dla osób poszukujących białych ryb, na wszystkie techniki wędkarskie. Zdecydowanie mogą rozsmakować się w nich m. in. leszcze, amury, karpie, płocie czy karasie.

harison zanety 17

harison zanety 20

harison zanety 22

 

Cena
Zanęty Silver Line i Gold Line to serie mieszanek skierowanych głównie dla osób poszukujących białych ryb, na wszystkie techniki wędkarskie. Zdecydowanie mogą rozsmakować się w nich m. in. leszcze, amury, karpie, płocie czy karasie.

 

W akcji

Nie łatwo napisać opinie o zanętach czy przynętach wędkarskich, ponieważ często ich działanie jest zróżnicowane pod względem danego łowiska, jego dna, aury panującej w powietrzu i w końcu, samej ryby, która niekiedy bywa wyjątkowo wybredna. By nasz test był jak najbardziej wiarygodny, zanęty Harison zabraliśmy na niekomercyjną wodę, by przyjrzeć się działaniu wspomnianych produktów, na dość neutralnym gruncie. Musimy przyznać, że trafiliśmy w gusta pływających tam ryb, a szczególnie leszczy. W tym przypadku brylowała mieszanka z serii Gold Line, przeznaczona właśnie dla tego gatunku, o nazwie Leszcz Czarny, którą ryby te doskonale odnajdywały, mimo ciemnego dna łowiska. Najlepiej jednak sprawdzały się tam jasne mieszanki, które skusiły wiele dorodnych karpi. Z serii Silver Line najbardziej zadowoleni byliśmy z zanęty Feeder Fish Meal, która przyniosła również niemałego amura.
W czasie testu, nasze stanowisko nęciliśmy punktowo, strzelając kulami zanętowymi z procy, oraz wypełniając dodatkowo koszyczek zanetowy. Odpowiednio sklejoną i namoczoną mieszankę z łatwością się formowało, w czasie rzutów natomiast, nie rozsypywała się, aż do zderzenia z wodą

harison zanety 18

harison zanety 21

harison zanety 22

harison zanety 23

harison zanety 02

harison zanety 03

 

Ogólne wrażenia
Test zanęt Harison z serii Gold Line i Silver Line uważamy za jak najbardziej zadawalający. Na naszym łowisku mieszanki sprawdziły się znakomicie, doprowadzając do satysfakcjonującego połowu, co przynosiło nam wiele przyjemnych chwil. Tak jak wspominaliśmy, na ostateczne działanie zanęty, wpływa wiele czynników. W naszym przypadku lepiej sprawdziły się zanęty o jasnym zabarwianie, ze względu na ciemny kolor dna łowiska. Warto jednak zaufać mieszankom tej firmy i wypróbować je na własnych wodach, by samemu przekonać się, czy trafią w gusta pływających tam ryb.

harison zanety 10

harison zanety 11

harison zanety 16

harison zanety 16

harison zanety 04

 

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,9,8,8,8.8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

 

Zalety:
– dobra praca zanęty
– duży wybór aromatów oraz struktur wśród mieszanek
– dobrze dobrane komponenty do danego gatunku ryb

Wady:
– brak

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments