Wobler powierzchniowy Cicada 3D Savage Gear

tlo_non

Niezależnie od używanej metody, brania z powierzchni dostarczają zawsze wiele emocji, a większość drapieżników w pewnych momentach roku bardzo dobrze na nie reagują. Dlatego i naszym wyborem będzie wobler powierzchniowy. Poppery, walk the dogi czy smużaki to przynęty spinningowe po które sięgamy w takich momentach. Jest jeszcze jedna grupa przynęt powierzchniowych która przywędrowała do nas zza wielkiej wody – są nimi crawlery. Reprezentantem tej właśnie grupy przynęt jest Cicada Savage Gear.

wobler powierzchniowy Cicada 3D Savage Gear

Charakterystyka ogólna

Cicada jest uzupełnieniem dobrze znanej serii przynęt 3D w ofercie Savage Gear. Przynęty te cechują się wysokim odwzorowaniem najmniejszych detali w celu jak najlepszego imitowania żywej przynęty. Cicada jest imitacją owada, w zamyśle jest kopią cykady, jednak dzięki wielkości i kolorom swobodnie może imitować także inne owady, płazy czy małe ssaki.

Jakość i wykonanie

Savage Gear zdążył już przyzwyczaić nas do wysokiej jakości wykonania swoich przynęt. Tak jest i tym razem. Przynęta wykonana jest z dobrej jakości materiałów, wykończenie jest bardzo precyzyjne, co nie jest standardem przy tak małych przynętach. Konstrukcja jest solidna, drut oczek jest mocny i osadzony jest w przynęcie bardzo dobrze. Całość budzi zaufanie, dając komfort starcia nawet z większą rybą.
Technologia skanowania 3D sprawia, że wyraźnie widoczne są wszystkie elementy jak segmenty korpusu, odnóża czy oczy. Skrzydła cykady, wykonane z elastycznego PVC, posiadają także bardzo wyraźne detale.
Wobler powierzchniowy Cicada 3D zaliczamy do niewielkich przynęt, długość całkowita wynosi 3,3 centymetra, dostępna jest w trzech kolorach: czarnym, brązowym i zielonym. Dodatkowe malowanie podkreśla detale przynęty, co czyni z niej naprawdę wierną imitację.
Cicada Savage Gear została wyposażona w wysokiej jakości elementy, jak kute kółka łącznikowe o dużej wytrzymałości, oraz mocną i ostrą kotwiczę w rozmiarze 10

Przeznaczenie

Według deklaracji producenta wobler powierzchniowy Cicada 3D znajdzie swoje zastosowanie przy połowie bassów, okoni, pstrągów i kleni. Oczywistym zastosowaniem jest łownie na rzece i sprowadzenie przynęty po łuku w potencjalne miejsce bytowania ryb. Ta przynęta powierzchniowa powinna także sprawdzać się w wodach stojących z dużą ilością roślinności.

Cena

Cena Cicady waha się w granicach 26-32 zł w zależności od sklepu. Produkt jest ogólnodostępny, bez problemu znajdziemy go w większości sklepów internetowych oraz części sklepów stacjonarnych. W naszej ocenie cena jest dość wygórowana biorąc wąskie zastosowanie tej przynęty.

W AKCJI

Nie mogliśmy doczekać się nastania ciepłych dni żeby przetestować Cicadę na naszej Wiśle.
Pierwsza miła niespodzianka to lotność przynęty – pomimo małej wielkości i niskiej wagi przynęta leci naprawdę daleko. Dodatkowo składane skrzydełka stabilizują ją w czasie lotu, co powoduje brak tak powszechnego koziołkowana, negatywnie wpływającego na lotność. Sam cylindryczne kształt i luźno przemieszczająca się kulka wewnątrz przynęty ułatwia oddanie dość dalekich rzutów. Wspomniana kulka podczas prowadzenia wabika swobodnie przemieszcza się, lekko przy tym grzechocząc.
Sama praca przynęty jest niemiłym zaskoczeniem. Cicada pracuje nierówno, generalnie o bardzo wolnym prowadzeniu w małym nurcie możemy zapomnieć. Przynęta często gaśnie, nurkuje pod wodę i wpada w ruch kulisty. Jesteśmy tym zaskoczeni, bo jest to „wpadka”, która nie zdarzyła się dotychczas przy przynętach Savage Gear.
Dopiero dość wyraźny nurt daje przynęcie dużo życia i wprawia ją w specyficzny ruch, który przypomina nam osobę płynącą kraulem. Cicada kolebie się na boki, przekładając skrzydełka z lewej na prawą; ten rodzaj pracy zostawia wyraźny ślad na wodzie.
Szczyty główek, przelewy i płytkie rafy z mocniejszym nurtem to miejsca w których możemy spokojnie używać tej przynęty. Sprawdziliśmy także jak Cicada 3D Savage Gear sprawdza się na wodzie stojącej. Tutaj sytuacja się powtarza, wolne prowadzenie na krótkim dystansie nie ma sensu ponieważ przynęta nie wchodzi w poprawną pracę. Dłuższe rzuty i równe, raczej szybsze prowadzenie daje efekty, chodź i tutaj zdarza się nurkowanie i obracanie się przynęty.

Cicada 3D to klasyczny wobler powierzchniowy

Praca przynęty

Przypomina człowieka płynącego kraulem. Macha skrzydełkami raz jednym, raz drugim zostawiając wyraźny ślad na wodzie

Podsumowanie

Savage Gear 3D Cicada to przynęta specyficzna, mały topwater, świetnie wykonany o bardzo wysokim odwzorowaniu naturalnego owada. Przynęta która niewątpliwie może dostarczyć wielu wrażeń podczas łowienia, niestety praca przynęty jest nieregularna co powoduje bardzo wąskie zastosowanie.

Zalety

 • wygląd i wykonanie,
 • bardzo dobrej jakości kotwice i kółka łącznikowe,

Wady

 • nierówna praca,
 • wąskie zastosowanie,
 • cena zakupu,
0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14