Slider – Charlie Brewer’s

tlo_non

W czasach, gdy w Polsce podstawową przynętą był wobler z radzieckiego bazaru lub alga Polspiningu, w USA łowiono już ryby na bardzo wymyślne przynęty spinningowe. Tym razem przygotowaliśmy specjalnie dla Was test przynęty produkowanej za oceanem od ponad 20 lat.

Slider – Charlie Brewer’s

Charakterystyka ogólna
Zapewne mocno szperając w katalogach różnych firm odnajdziemy podobne przynęty. Jednak testowany przez nas Slider to swego rodzaju pierwowzór w swojej grupie. Połączenie dość długiego korpusu twistera z obfitą paletką przypominającą ogon rippera, swego czasu okazało się rewelacją na wiele gatunków ryb.

IMG 2515

IMG 2502

IMG 2503

Jakość i wykonanie
Przynęty gumowe produkowane w USA cechuje kilka parametrów zdecydowanie wyróżniających je na tle wabików z ofert rodzimych dystrybutorów. W przypadku przynęt z rynku amerykańskiego będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi, dziwacznymi czasem kształtami, oraz przeróżnymi dekoracjami. W przypadku opisywanego Slidera jest zdecydowanie inaczej. To prostota podyktowana bezwzględną funkcjonalnością. Przynęta firmy Charlie Brewer’s została wykonana starannie i solidnie. Producent zadbał o wiele atrakcyjnych kolorów.

IMG 2504

IMG 2506

IMG 2507

IMG 2513

IMG 2514

Cena
Zadając sobie odrobinę trudu jesteśmy w stanie kupić w Polsce testowane przynęty. Jednak w dobie globalnego zasięgu sklepów internetowych, testowany przez nas produkt łatwo jest nabyć w wielu sklepach internetowych z USA. I teraz najciekawsze… Cena opakowania zawierającego 10 sztuk przynęt o długości 3 cale wynosi 10 zł. Jasne jest, że należy się liczyć z koszami transportu czy opłatami celnymi, ale mimo wszystko cena jest dla nas co najmniej dziwnie niska. Można…?

IMG 2508

IMG 2510

Przeznaczenie
Bezsprzecznie należy stwierdzić, że Slider to przynęta bardzo uniwersalna. Jednak ze względu na jej pracę i kształt, doświadczenie podpowiada nam, że idealnie wpisze się w gusta okoni i sandaczy. W wielu przypadkach może okazać się skuteczna na leniwe sandacze łowione w przebłyszczonych łowiskach. Podsumowując jednak kwestię zastosowania śmiało możemy stwierdzić, że Slider aż „śmierdzi” grubym okoniem.

IMG 2534

Akcja
Gumę zbroiliśmy na krótkich i długich hakach jigowych. Świetnie sprawdza się na hakach offsetowych. Ładnie spisuje się przy drop shocie, na lekkich i na ciężkich główkach. Slider Charlie Brewer’s to bardzo uniwersalna przynęta.

IMG 2521

Podstawową cechą pracy testowanej gumy jest drobna i nieregularna praca ogonka. Przy szybkim prowadzeniu albo zbrojeniu na lekkiej główce, karbowany korpus uzyskuje dodatkowo wężową pracę i tendencję do kolebania. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie.
Materiał z którego wykonana jest przynęta jest stosunkowo wytrzymały. Nie pęka przy zbrojeniu w tradycyjne główki. Radzimny jednak unikać główek z tzw. pierścieniami. Przy zbrojeniu można gumę rozerwać, gdyż korpus nie jest zbyt duży. Przynęta nie jest podatna na odkształcenia.

IMG 2536

Ogólne wrażenie
Bardzo atrakcyjna, ciekawa przynęta. Dobre wykonanie i świetna cena. Koniecznie warto spróbować na swoich okoniach. Przynęta fajnie pracuje i co ważne – jest łowna. No i ta cena…

IMG 2546

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,10,10,9,10,9.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– wykonanie, kolory
– przeznaczenie
– praca

Wady:
– brak

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze