Rapala DTW ofercie fińskiego producenta woblerów, znajdziemy niemal wszystkie przynęty, potrzebne podczas całorocznego wędkowania. Model DT to bardzo niestandardowe rozwiązanie, które z powodzeniem możemy wykorzystać przy połowie większości słodkowodnych ryb. Zatem sprawdzamy na co stać rapalowską detetkę.

Charakterystyka ogólna
DT został zaprojektowany z myślą o natychmiastowym nurkowaniu i penetracji głębokich stoków podwodnych górek. Producent zapewnia o wyjątkowej skuteczności oraz niepowtarzalnej pracy woblerka. Nas zastanawia specyficzny kształt przynęty, jego zwarty, gruby korpus oraz niemal poziomo ustawiony ster. Tego rodzaju zestawienie nie jest częstym rozwiązaniem. Ze względu na swoją specyfikę, Detetka została poddana szczególnie wnikliwej obserwacji testerów.
Rapala DT
Rapala DT

Jakość wykonania
Rapala przyzwyczaiła swoich klientów do najwyższej jakości wykonania. Gdybyśmy nawet chcieli doszukać się jakichś wad czy nieprawidłowości, to nasze trudy pójdą na marne. Gruba warstwa lakieru, doskonałe malowanie przynęty, najwyższej jakości kółka łącznikowe i piekielnie ostre kotwice, to pierwsze cechy charakteryzujące Rapalę DT. Bardzo stabilnie umieszczony ster jest twardy i odporny na uszkodzenia. Jednym słowem przynęta jest perfekcyjnie wykonana.
Rapala DT
Krępa budowa wyróżnia DeTetkę na tle innych przynęt

Rapala DT
Duży ster, mocne kółka łącznikowe

Rapala DT
Ostrość kotwic to jedna z zalet woblera

Rapala DT
Idelnie położony lakier, ciekawe malowanie

Rapala DT

Rapala DT
Cena
Trudno odnieść się do ilości złotówek potrzebnych na zakup Rapalki. Wobler jest piękny i znakomicie pracuje. W każdym elemencie przynęty widać ogromną wiedzę konstruktora. Wobler od 4 do 6 cm kosztuje 42 zł. To dużo, jednak czasem warto wydać taką kwotę, by móc wykorzystać wszystkie zalety detetki.
Rapala DT
Przeznaczenie
Konstruktorzy Rapali DT stanęli przed bardo trudnym zadaniem. Chodziło o stworzenie przynęty, która jest ciężka, a przez to lotna. Ważne było, aby natychmiast nurkowała na dużą głębokość i do tego jeszcze pozostawała i kusiła ryby przez maksymalnie długi czas. Musimy przyznać że założenie w 100% zostało zrealizowane. Wobler pięknie trzyma się głębokości. Dobrze układa się podczas schodzenia na głębokość, do tego bardzo poprawnie pracuje. DT to świetne rozwiązanie przy połowie okoni, szczupaków i sandaczy na śródjeziornych, podwodnych górkach. Przynęta pozwala na sprowadzenie nawet na głębokość trzech metrów. Ta czynność uda nam się bez większego wysiłku. Wobler wchodzi w wodę „jak w masło”. DT to typowy wobler na jezioro lub inną wodę stojącą. Znacznie trudniej łowi się nim w wodzie z dużym uciągiem. W nurcie stawia olbrzymi opór,  jednak dobrze trzyma się nurtu. Warta uwagi jest też akcja przynęty, która w przypadku wielu wabików tego typu pozostawia wiele do życzenia.
Rapala DT

Rapala DT
Akcja
No właśnie… Baliśmy się, że krępa budowa i poziomo ustawiony ster będą się gryzły. Okazało się, że nie mieliśmy racji. Detetka pracuje równo i bardzo stabilnie. Praca charakteryzuje się drobnym, acz wyraźnym migotaniem. Czasem wobler wpada w nieprzyjemną akcję X, jednak nie jest to tak wyraźne jak w przypadku innych woblerów o podobnym przeznaczeniu. Najbardziej kuszącą dla nas sprawą jest drobniutka i mocno agresywna praca przynęty. Ogólnie rzecz biorąc akcja Rapali DT jest bardzo przyzwoita.
Rapala DT
Ogólne wrażenie
Drogi, ale bardzo ładny i poprawnie pracujący wobler. Największą zaletą jest właściwość dotycząca szybkiego sprowadzenia woblerka na dużą głębokość. To bardzo ważne dla wielu wędkarzy, polujących na sandacze czy okonie w jeziorze. Wizualnie wobler jest wzorowy, przeznaczenie doskonałe, akcja poprawna. Warto na koniec dodać świetnie właściwości rzutowe. Rapala DT osiąga naprawdę zadziwiające odległości.
Rapala DT
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 9,
– cena – 7,
– przeznaczenie – 10,
– akcja – 8,
– ogólne wrażenie – 8.

Średnio: 8,4

Zalety: Wady:
– doskonałe wykonanie,
– szybkie osiąganie dużej głębokości,
– świetna lotność,
– łapanie akcji X,
– słabe lusterkowanie,
– cena,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze