Producenci co roku coraz bardziej uatrakcyjniają nam sportowe łowienie ryb metodą spinningową. Tym razem firma Mikado zaprezentowała realistycznie wyglądającego raczka o nazwie Angry Cray Fish. Dla wędkarzy z zamiłowaniem polujących na okonie będzie to doskonałe uzupełnienie spinningowego arsenału. Zapraszamy do lektury!
Charakterystyka ogólna
Sięgając pamięcią kilka lat wstecz przypomnimy sobie pierwsze gumowe przynęty wytwarzane przez rodzimych producentów . Zazwyczaj były to produkty bardzo niskiej jakości a ich użyteczność była niewielka. Obecnie Mikado w swojej ofercie posiada przynęty gumowe nie odbiegające jakością wykonania od najbardziej uznanych światowych producentów.
Jakość i wykonanie
Raczek Angry Cray Fish przypomina nieco produkty wytwarzane przez marki słynące z produkcji silikonowych wabików. Jakość stoi na wysokim poziomie, a wykonanie nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Przynęty zrobione są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Każdy jeden element wabika został przemyślany, w wyniku czego sztuczne raczki wyglądają bardzo atrakcyjnie.
Przeznaczenie
Raczek do doskonała przynęta na wiele drapieżników łowionych metodą spinningową. Producent podpowiada, aby jego przynętę wykorzystać podczas łowienia okoni. To jednak najprostsza droga. Sztuczne raczki będą świetnie działały też na klenia i pstrąga, a większe modele na sandacza czy szczupaka. W łowiskach gdzie występuje dużo raków, złowimy na tę przynętę praktycznie wszystkie drapieżniki.
Szczególnie skuteczne raczki będą w lecie – już od czerwca aż do koca września, czyli w czasie, gdy żywe raki przechodzą tzw. wylinkę. Wówczas wiele drapieżników z dużym apetytem ugania się za kalorycznym mięsem raków.
Cena
Producent pakuje swoje przynęty w plastikowe blistry. W zależności od wielkości opakowania, ilość przynęt w pudełku jest różna. Sklepy bardzo często sprzedają raczki na sztuki, co pozwala zaoszczędzić kilka złotych i wybrać sobie tyle przynęt, ile potrzebujemy. Tutaj miła niespodzianka. Raczki o których piszemy występują w 3 rozmiarach .Najmniejszy model, czyli 3,5 cm, kosztuje około złotówki. W porównaniu z konkurencją jest więc średnio 2-3 razy tańszy.
W akcji
Testowaliśmy raczki Mikado w kilku spinningowych metodach. Z powodzeniem wykorzystywaliśmy go do bocznego troka i metody drop shot. Jednak największą frajdę daje zastosowanie specjalnych główek jigowych, które pozwalają raczka bardzo atrakcyjnie prezentować drapieżnikowi. Podczas stosowania stojących główek raczki bardzo fajnie przewracają się z boku na bok, ruszając przy tym wszystkimi odnóżami. Najlepsze efekty dawało nam zbrojenie raczka w nieco zbyt lekką główkę – wówczas możemy przynętą grać i nadawać jej bardzo finezyjną pracę.
Ogólne wrażenie
Ciekawa przynęta dla spinningistów, którzy poszukują czegoś innego niż klasyczny ripper czy twister. W wielu sytuacjach okazuje się znacznie bardzie skuteczny niż popularne przynęty gumowe. Raczki Mikado wykonane są bardzo starannie, a ich cena jest średnio o połowę mniejsza, niż przynęty łudząco podobne, a zapakowane w pudełka z innym logotypem.
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,10,10,10,9,9.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}
Zalety:
– wykonanie
– przeznaczenie
– cena
Wady:
– brak