Firma GoldFish, której właścicielem jest znany polski wędkarz, Pan Tomasz Krzyszczyk, posiada w swojej ofercie bogatą gamę obrotówek. Jednym z flagowych modeli jest omawiana obrotówka z serii Antila, którą poddaliśmy testowi.
Charakterystyka
Przeznaczenie Antili, można rzec – jest uniwersalne. Ot, obrotówka do połowów drapieżników, oferowana w różnych wielkościach. Ma jednak w sobie iskierkę czegoś, co sprawia, że spinningiści się w nią zaopatrują.
Jakość wykonania
Na skrzydełkach obrotówek produkcji firmy GoldFish nie znajdziemy naklejek, folii termokurczliwych, farb, etc. Wszystkie faktury wykonane są metodami galwanicznymi. Zastosowanie metali kolorowych wzbogaca dostępne opcje. Antila posiada system szybkiej wymiany kotwicy. Wystarczy tylko „cofnąć” korpus, aby móc zdemontować kotwicę i zamontować nową, np. innej marki lub wielkości. Bardzo przydatne rozwiązanie. Na korpusie nie zastosowano stożków tylko koraliki, wykonane z jakiegoś stopu metalu, przez co skrzydełko dobrze pracuje w każdych warunkach.
Praca
Przynęta posiada stosunkowo ciężki, opływowy korpus (w kształcie naboju) i posłanie jej na spore odległości nie jest problemem. Antila pracuje pod kątem około 30-40 stopni, skrzydełko porusza się blisko korpusu, przez co przynęta wydaje się w wodzie smukła. Skrzydełko pracuje bez zakłóceń, nie gaśnie podczas wolnego prowadzenia.
Cena
Nie można jednoznacznie wypowiedzieć się co do ceny obrotkówki, gdyż producent oferuje je w sprzedaży tylko w formie aukcji internetowych. Ceny licytacji wahają się w granicach od 5 zł do 15 zł za sztukę. Nie ma określonej stałej, jednostkowej ceny za przynętę.
Przeznaczenie
Błystka przeznaczona jest do połowów wszelkich drapieżników. Producent oferuje modele w rozmiarze skrzydełka od 1 do 3, stąd ich uniwersalność. Antila jest dobra zarówno na okonie i klenie, jak też na szczupaki bądź sandacze. Testowany rozmiar (nr 3) przeznaczony jest głównie do połowu szczupaków (tak twierdzi producent).
Ogólne wrażenie
Błystka obrotowa jest dobrze wykonana, choć widać, że produkowana jest szablonowo. Ciężki korpus pozwala posłać ją na spore odległości. Pracuje w każdych warunkach. Szeroka opcja wyboru faktury jak i koloru skrzydełka, pozwala wybrać model odpowiedni na dane łowisko i na dane warunki pogodowe. System szybkiej wymiany kotwicy jest również trafnym rozwiązaniem aczkolwiek należałoby nad nim trochę popracować.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie – 6,5
– cena – 6
– przeznaczenie – 7
– akcja – 7
– ogólne wrażenie – 6
Średnia ocena – 6,5
Zalety | Wady |
– bogate wzornictwo, – system szybkiej wymiany kotwicy, |
– brak określonej jednostkowej ceny za produkt, – stosunkowo częste, samoczynne odsuwanie się korpusu i uwalnianie kotwicy (system szybkiej wymiany kotwicy), |
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający, |