Quantum Accurist 25 PT

tlo_non

Quantum Accurist 25 PTŻadnemu wędkarzowi nie trzeba tłumaczyć jak ważnym elementem zestawu wędkarskiego jest kołowrotek. W zależności o metody połowu i upodobań danej osoby mamy do wyboru kołowrotki tańsze i droższe. Chcielibyśmy zaprezentować Wam kołowrotek Quantum Accurist 25 PT ze średniej półki, przeznaczony do lekkiego i średniego spinningu.

Charakterystyka ogólna

Firmy Quantum nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Znana jest z produkcji dobrych i solidnych kołowrotków, które potrafią wytrzymać „każde” warunki. Dokładnie tak samo jest i w tym wypadku. Accurist 25 PT sprawdził się w boju przy łowieniu sandaczy na zaporówce. Zanim zdamy relację z testu musimy wspomnieć, że kołowrotek ten dostępny jest w dwóch rozmiarach i tylko w wersji z przednim hamulcem.

Kołowrotek Quantum Accurist 25 PT

Jakość i wykonanie

Pod względem wizualnym nie jest to raczej produkt dla każdego. Specyficzny wygląd i biały, a raczej perłowy kolor z czarnymi dodatkami dopełniają dzieła. Nam takie rozwiązanie się podoba – nadaje produktowi swój niepowtarzalny charakter. Obudowa wykonana jest z aluminium w designie skeleton powoduje, że Accurist waży niespełna 244g – jest to waga testowanego modelu, dostępny jest jeszcze drugi, większy o wadze 253g. Nie chcemy przepisywać całej specyfikacji z katalogu, która dostępna jest dla każdego ale z takich ciekawostek można wspomnieć o tytanowej rolce kabłąka. Całościowo do jakości wykonania nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Jest to porządna konstrukcja, która świetnie sprawdza się dla swojego zastosowania.

Przeznaczenie

Ze względu na mały rozmiar i niewielką wagę, kołowrotek Accurist polecamy przy łowieniu ryb na małe i średnie przynęty metodą spinningową. Waga przynęt jakimi operowaliśmy podczas testów wahała się w przedziale 5-25 gramów.

W akcji

Model ten zastał przez nas porządnie przetestowany. Pisaliśmy już wcześniej do jakich celów głównie służył ale oczywiście były momenty gdzie łowiliśmy kogutami po 25g i gumami po 35g. Accurist cicho i bez „zgrzytów” pracuje równo przy małym jak i przy dużym obciążeniu. Nie ma szans na to, że usłyszymy jakieś puknięcia lub wyczujemy przekładnię. Ilość użytego smaru nie może przejść bez echa. Producent wyraźnie go nie żałował i po zdjęciu szpuli ma się wrażenie, że zaraz się wyleje. Widać to na zdjęciach – zdecydowanie nie jest to przyjemny widok.
Na uznanie zasługuje hamulec, do którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Pracuje on płynnie w całym zakresie i równo oddaje linkę przy zrywach ryby.
Układanie plecionki na szpuli nie jest jego mocną stroną, wyraźnie widać lekkie niedowinięcia na dole i na górze ale ten „defekt” nie miał totalnie żadnego wpływu na komfort łowienia. Podczas rzutów linka bez najmniejszych oporów rozwija się nie powodując skracania dystansu.

Cena

Model ten jest jeszcze w Polsce ciężko dostępny. Cena jaką trzeba za niego zapłacić w sklepach internetowych to od 500 do 600zł. Jak widać rozbieżności są duże i przy wyborze miejsca zakupu trzeba zwrócić na to uwagę.

Ogólne wrażenie

Uważamy, że jest to ciekawa pozycja i warto się jej przyjrzeć. Coraz częściej spotykamy wędziska w kolorze białym. Dla wędkarzy ceniących harmonie i przykładających uwagę do wyglądu sprzętu będzie to dobre rozwiązanie. Oczywiście wykonanie i niezawodność są mocnym punktem testowanego modelu kołowrotka. Accurist zasługuje na uwagę.

Ocena końcowa/punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,6,9,9,8,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– jakość wykonania,
– praca,
– zastosowanie,
– brak zapasowej szpuli,

 

 

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments