Kołowrotek Scierra TX1

tlo_non

scierra-tx1-25Kołowrotki muchowe dostępne na polskim rynku możemy kupić już za cenę nie wiele większa niż 30 zł, ale przy odrobinie fantazji odnaleźć możemy też takie, które kosztują nawet 3000 zł. Mimo tak wielkich rozbieżności cenowych, producenci prześcigają się w zaawansowaniu konstrukcji wykorzystanych technologii i czasem kosmicznych materiałów.

Charakterystyka ogólna

Wielu doświadczonych wędkarzy jako podstawowy parametr kołowrotka muchowego określa jego niezawodność. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czym rzeczona niezawodność tak właściwie jest, należy prawdopodobnie przeanalizować wymagania, jakie stawiane są kołowrotkowi muchowemu. My tym razem zajęliśmy się testowaniem kołowrotka Sierra TX1, który z jedne strony nosi w sobie cechy produktu wyjątkowo drogiego, a z drugiej został przygotowany dla szerokiej grupy odbiorców.

scierra-tx1-22

scierra-tx1-01

 

 

Jakość i wykonanie
Producent zdecydowanie postawił na nieco innowacyjny design i zminimalizowanie wagi całkowitej kołowrotka. Na uwagę zasługuje właśnie ten długi parametr. Nasz testowany młynek w klasie #5-6 waży 105g. Producent chwali się materiałami z jakich został wykonany kołowrotek. W katalogu podaje, że zostało wykorzystane w nim wysokiej klasy aluminium, które odporne jest na działanie słonej wody. Wartym zaznaczeniem jest fakt, że testowany TX1 to kołowrotek o konstrukcji large arbor.

scierra-tx1-18
scierra-tx1-19
scierra-tx1-20
scierra-tx1-21
scierra-tx1-23
scierra-tx1-24

Przeznaczenie

Ze względu na wyjątkową małą wagę Sierra TX1 przy jednocześnie szerokiej szpuli, nasz kołowrotek możemy wykorzystywać w sporej rozpiętości klas wędek. Z powodzeniem użyjemy przy wędkach od klasy 4 do 7, w tych najcięższych doważając kołowrotek ewentualnym podkładem. Z powodzeniem wykorzystamy go do suchej muchy czy nimfy, oraz oczywiście do łowienia streamerami. Warto przy tym podkreślić, że produkt ten odporny jest na słoną wodę.

scierra-tx1-02
scierra-tx1-03

scierra-tx1-04


Cena

Kołowrotek nie należy do najtańszych. Jego cena waha się od 550 do 600 zł. Wydawać by się mogło, że jest to kwota zbyt duża w odniesieniu do wyjątkowej konstrukcji, jednak biorąc pod uwagę wykorzystane materiały oraz funkcjonalność płynącą z bezawaryjności, bez wątpienia możemy stwierdzić, że TX1 jest kołowrotkiem przeznaczonym na wiele lat użytkowania.

scierra-tx1-17

Praca

Testowany kołowrotek testowaliśmy z wędkami w klasie 5 i 7 podczas łowienia lipieni i pstrągów. Wykorzystywany był do metody streamera i suchej muchy. Sierra TX1 zwiedził razem z nami nizinne i górskie strumienie w Polsce oraz Skandynawii. Jego wyjątkowo prosta konstrukcja i bezwzględna bezawaryjność skłania nas do przyznania temu kołowrotkowi najwyższych ocen w kwestii zastosowania, przeznaczenia i ogólnych walorów użytkowych.

scierra-tx1-15
scierra-tx1-16
scierra-tx1-07
scierra-tx1-08

scierra-tx1-09

scierra-tx1-10

scierra-tx1-11

scierra-tx1-12

scierra-tx1-13

scierra-tx1-14


Ogólne wrażenie

Drogi, ale jednocześnie bezawaryjny i wytrzymały kołowrotek, który dla wielu wędkarzy stanie się uniwersalnym młynkiem o bardzo szerokim zastosowaniu.

scierra-tx1-05

 

scierra-tx1-27

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,6,9,9,7,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– jakość wykonania
– przeznaczenie
– praca
– cena

 

Kołowrotek Scierra TX1 dostarczył do testów sklep wędkarski Corona Fishing

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze