System Line Thru – gwarancja sukcesu

Przynęta przechodzi przez szczyt podwodnej górki, potężny strzał i jest ryba. Kilka sekund zaciekłej walki i nagle luz. Któż z nas nie zna takiego scenariusza?

Każda ryba drapieżna wypracowała sposoby pozbycia się sztucznej przynęty, na którą nieopacznie się skusiła. Sumy uderzają ogonem w plecionkę, pstrągi uciekają w krzaki czy kępy roślin a sandacze próbują dostać się w zalane karcze. Szczupaki zaś energicznie wyskakują z wody szamocąc przy tym mocno pyskiem aby pozbyć się przynęty. I bardzo często im się udaje. Wykorzystują masę lub rozmiar wabika jako dźwigni, dzięki której zrobią sobie małą krzywdę w pysku, ale na pewno uda im się uciec. Marka Savage Gear wiele lat temu wymyśliła sposób zbrojenia przynęt, który to zjawisko eliminuje niemal do zera. System Line Thru to przelotowy system zbrojenia, który tuż po braniu wypina się z przynęty i w pysku ryby zostają tylko kotwice. W ten sposób zostaje wyeliminowany element wagi, który szczupaki wykorzystują podczas ucieczki.

System Line Thru zmniejsza ryzyko spadu ryby

Stalowa linka uzbrojona w kotwice przechodzi przez tulejkę w przynęcie i jest luźno przytwierdzona do gumowej przynęty. Niemal tuż po braniu, kiedy ryba otwierając pysk chcąc wypluć sztuczną przynętę, pozbywa się jedynie jej korpusu, zaś haki zostają w pysku. Po pierwsze więc ryba nie niszczy ostrymi zębami przynęty podczas walki i nie ma możliwości pozbycia się samych haków. Wiele z przynęt marki Savage Gear jest fabrycznie uzbrojona we wspomniany system. Jednak ten sposób zbrojenia można nabyć jako osobny komplet i dostosować do niemal każdej, miękkiej przynęty. Rzesze zadowolonych z udanych holów wędkarzy, potwierdzają rok rocznie skuteczność tego rozwiązania i zapewniają, że nie zmienią go na żaden inny. Pod poniższymi linkami można zobaczyć przykładowe przynęty uzbrojone w system Line Thru, a także zestaw do zastosowania z innymi przynętami.
https://savage-gear.com/products/lures/4d-line-thru-pike-1
https://savage-gear.com/products/lures/4d-line-thru-roach
https://savage-gear.com/products/terminal-tackle/the-corkscrew-release-rig

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze