Podsumowanie targów EFTTEX i ICAST 2016!

tlo_non

Dwa najważniejsze branżowe wydarzenia tego roku już za nami. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najciekawszych naszym zdaniem produktów, które zdobyły nagrody na tegorocznych targach EFTTEX oraz ICAST. Większość z nich trafi na półki sklepowe dopiero w 2017 r., choć niektóre będziemy mogli kupić już całkiem niedługo.

Podczas targów EFTTEX 2016 w Amsterdamie największy triumf odniosły 3 znane wszystkim firmy, zdobywając po 3 wyróżnienia.
Svendsen Sport z marką Savage Gear zdobył nagrody w kategorii Przynęta Twarda (Hard Lure), Innowacja Roku (Innovation of the Year) i Wybór Publiczności (Visitors’ Choice) ze swoją niecodzienną przynętą na duże drapieżniki 3D Suicide Duck.

Daiwa odniosła sukces ze swoją linią Prorex, zdobywając laury w kategoriach Najlepsza Wędka (Best Rod) za Prorex XR, Multiplikator (Best Multiplier Reel) za Daiwa Prorex 100/200 oraz Przynęta Miękka (Best Soft Lure) za Prorex Live Trout Swimbait DF.
Pure Fishing natomiast wyróżnienia zdobył w kategoriach Najlepsza Plecionka (Best Braided Line) za Pure Fishing Stealth Smooth, Odzież (Best Clothing) za buty VION H-LOCK Wade Boots sygnowane marką Hodgman oraz Kołowrotek Muchowy (Best Fly Reel) za produkt Hardy Ultralite ASR.
Pozostałe najważniejsze nagrody to Najlepszy Kołowrotek, którym ogłoszono Shimano Vanquish, Najlepsza Wędka Muchowa i wyróżnienie dla Sage X, oraz najlepsza Przynęta Metalowa, którą została EFFZETT BIG PIKE RATTLIN’ SPINNER niemieckiej firmy D.A.M.

Podczas targów ICAST, które w tym roku odwiedziło 15 tys. gości, rozdano nagrody Best of Show w ponad 20 kategoriach.
W dziale wędek 2 nagrody przypadły amerykańskiej firmie St. Croix, która zdobyła wyróżnienie w kategorii Freshwater Rod za nową serię Legend Glass, oraz Fly Fishing Rod za muchówkę SOLE. Najlepsza wędka morska z kolei to Mach Speed Stick/Inshore Rod firmy Lew.

legend glass

Najlepszym kołowrotkiem do połowu w wodach słodkich ogłoszono produkt Team Lew’s Custom Pro SLP. Nagrodę w kategorii kołowrotków muchowych otrzymał Pflueger President Fly Reel, a morskich nowy PENN SLAMMER III od Pure Fishing.
W kategorii przynęt twardych, podobnie jak na targach EFTTEX, triumfy święcił Savage Gear i 3D Suicide Duck. Najlepszą przynętą miękką ogłoszono natomiast Longtail Flippy Floppy od Squidnation.
Nagrodę główną (ICAST 2016 Overall Best of Show) zdobył w tym roku Johnson Outdoors za silnik MINN KOTA ULTREX o rewolucyjnej konstrukcji, który zdobył także wyróżnienie w kategorii Boat Accessories.

Źródło zdjęć: savage-gear.com, stcroixrods.com

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14