Plecionka TAKUMI JigLine

tlo_non

Nowość w ofercie Dragona. Plecionka firmy Momoi, sprzedawana pod nazwą Takumi JigLine, jest znakomitym przykładem innowacyjnego podejścia do wytwarzania nowoczesnych linek wędkarskich. Wyprodukowana z najnowocześniejszego włókna Dyneema, typu HPPE (High Pressure Polyethylene), pokryta opracowaną specjalnie dla niej powłoką z super trwałego tworzywa uzyskanego na bazie cząsteczek aramidowych.

Uzyskała wszystkie oczekiwane przez potencjalnego użytkownika parametry, takie jak najwyższej klasy odporność na ścieranie, 95% wytrzymałości na węzłach w stosunku do wytrzymałości liniowej, doskonale okrągły kształt przekroju poprzecznego, absolutny brak pamięci i całkowity brak rozciągliwości. Dzięki temu informacja o braniu przekazywana jest do wędkarza w czasie rzeczywistym, a reakcja na nie może być natychmiastowa. Należy dodać w tym miejscu, że firma Momoi opracowała, a następnie opatentowała rewolucyjną technologię zwijania poszczególnych włókien (tzw. Cross-Section) tak, aby w 100% wyeliminować możliwość nasiąkania przez nie wodą. Uzyskany w ten sposób super gęsty zwój powoduje jednocześnie, że Takumi JigLine niektórymi swymi cechami jest bardziej podobna do włókien typu monofilament niż do klasycznych plecionek. Pozwala to na stosowanie jej w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, nawet przy silnym mrozie. Dzięki temu, że plecionka w czasie łowienia nie chłonie wody, nie zmienia również swych parametrów użytkowych takich jak sztywność czy ciężar właściwy, ułatwiając wykonywanie dalekich i celnych rzutów.
Plecionka TAKUMI JigLine
Specyficzny, czerwony kolor dobrany został z myślą o jak najlepszej widoczności dla wędkarza. Jednocześnie należy zauważyć, że ponieważ czerwone widmo światła jako pierwsze zanika w środowisku wodnym, ta sama plecionka już kilka metrów pod wodą staje się dla ryb praktycznie niezauważalna. Nowa plecionka w końcówce 2008 roku została wprowadzona tylko na rynek japoński i amerykański, gdzie zebrała wiele entuzjastycznych komentarzy. Dzięki swym cechom użytkowym i precyzji wykonania niemal natychmiast stała się przebojem rynkowym, bijąc na głowę produkty konkurentów w kilku prestiżowych rankingach, prowadzonych przez tamtejszą prasę i organizacje konsumenckie związane z rynkiem wędkarskim.

 

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze