Kołowrotek Okuma Ceymar XT match fd – NOWOŚĆ

tlo_non

Rodzina kołowrotków  Okuma Ceymar to od lat wypróbowana jakość i niezawodność. Dotychczas królowały w niej przede wszystkim modele spinningowe, a także karpiowe. Na sezon 2019 przygotowaliśmy ofertę Ceymardla metody match i feeder – kołowrotek Okuma Ceymar XT Match FD.

Jest to model z przednim hamulcem dostępny w dwóch rozmiarach: 30 i 40. We wnętrzu odpornego na korozję, grafitowego korpusu znajduje się precyzyjna przekładnia eliptyczna wykorzystująca wycinany z mosiądzu wałek zębaty. Za płynność pracy przekładni odpowiada zestaw 8 łożysk: 7 kulkowych oraz pojedyncze, rolkowe łożysko oporowe Quick-Set. Przełożenie dla obu wielkości wynosi 6,2:1. Nie zabrakło tu rotora CFR (CyclonicFlow Rotor), który wywołuje w czasie obrotu wirowy przepływ powietrza osuszający kołowrotek w czasie zwijania. Rotor jest cyfrowo wyważony w technologii RESII. Wytrzymały kabłąk z pełnego aluminium współpracuje z łożyskowaną ślizgowo rolką EFRII, która zapobiega skręcaniu linki w czasie jej nawijania.

okuma ceymar

Nawój jest zależy od rozmiaru i wynosi 48cm dla 30-tki oraz 90cm dla większego modelu. Wycinana z aluminium, płytka szpula główna typu Match posiada rant zewnętrzny o konstrukcji LCS – ułatwiającej wysnuwanie się linki w czasie wyrzutu. Pojemność dla żyłki o średnicy 0,165mm wynosi: 130m dla rozmiaru 30 i 170m dla wielkości 40. Do kołowrotka Ceymar dołączona jest zapasowa szpula aluminiowa o standardowej głębokości. Pod szpulą znajduje się wielotarczowy hamulec z japońskimi podkładkami z olejowanego filcu, o maksymalnym nacisku 3kg w rozmiarze 30 oraz 6kg w wypadku 40-tki. Pełna wodoszczelność hamulca to zasługa uszczelnienia HydroBlock. Kołowrotek posiada sztywną, anodyzowaną na czarno korbę z kutego aluminium. Korba jest wyposażona w lekki, komfortowy uchwyt pokryty pianką EVA. Waga wynosi 232g dla 30-stki i 283g dla większego rozmiaru.

kołowrotek okuma ceymar

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze