Kołowrotek Okuma Ceymar XT match fd – NOWOŚĆ

tlo_non

Rodzina kołowrotków  Okuma Ceymar to od lat wypróbowana jakość i niezawodność. Dotychczas królowały w niej przede wszystkim modele spinningowe, a także karpiowe. Na sezon 2019 przygotowaliśmy ofertę Ceymardla metody match i feeder – kołowrotek Okuma Ceymar XT Match FD.

Jest to model z przednim hamulcem dostępny w dwóch rozmiarach: 30 i 40. We wnętrzu odpornego na korozję, grafitowego korpusu znajduje się precyzyjna przekładnia eliptyczna wykorzystująca wycinany z mosiądzu wałek zębaty. Za płynność pracy przekładni odpowiada zestaw 8 łożysk: 7 kulkowych oraz pojedyncze, rolkowe łożysko oporowe Quick-Set. Przełożenie dla obu wielkości wynosi 6,2:1. Nie zabrakło tu rotora CFR (CyclonicFlow Rotor), który wywołuje w czasie obrotu wirowy przepływ powietrza osuszający kołowrotek w czasie zwijania. Rotor jest cyfrowo wyważony w technologii RESII. Wytrzymały kabłąk z pełnego aluminium współpracuje z łożyskowaną ślizgowo rolką EFRII, która zapobiega skręcaniu linki w czasie jej nawijania.

okuma ceymar

Nawój jest zależy od rozmiaru i wynosi 48cm dla 30-tki oraz 90cm dla większego modelu. Wycinana z aluminium, płytka szpula główna typu Match posiada rant zewnętrzny o konstrukcji LCS – ułatwiającej wysnuwanie się linki w czasie wyrzutu. Pojemność dla żyłki o średnicy 0,165mm wynosi: 130m dla rozmiaru 30 i 170m dla wielkości 40. Do kołowrotka Ceymar dołączona jest zapasowa szpula aluminiowa o standardowej głębokości. Pod szpulą znajduje się wielotarczowy hamulec z japońskimi podkładkami z olejowanego filcu, o maksymalnym nacisku 3kg w rozmiarze 30 oraz 6kg w wypadku 40-tki. Pełna wodoszczelność hamulca to zasługa uszczelnienia HydroBlock. Kołowrotek posiada sztywną, anodyzowaną na czarno korbę z kutego aluminium. Korba jest wyposażona w lekki, komfortowy uchwyt pokryty pianką EVA. Waga wynosi 232g dla 30-stki i 283g dla większego rozmiaru.

kołowrotek okuma ceymar

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

Inne testy z tej kategorii

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze