Kołowrotek karpiowy Okuma 8K

tlo_non

Długo oczekiwana nowość w ofercie karpiowej marki Okuma – model typu Big Pit ze szpulą LongCast – 8K. Sercem kołowrotka jest przekładnia o super wolnej oscylacji,

która gwarantuje ścisły i twardy nawój na szpuli. Odpowiada za nią precyzyjny ślimakowy posuw szpuli, z wykorzystaniem wycinanego z mosiądzu wałka zębatego. Płynność pracy przekładni gwarantuje układ łożyskowania 5+1, z wykorzystaniem łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej i rolkowego łożyska oporowego Quick-Set. Przełożenie wynosi 4,7:1, co przekłada się na nawój 108 cm przy pojedynczym obrocie korby. Korpus kołowrotka wykonany jest z matowo wykończonego grafitu.

okuma 8k

Podobnie jak cyfrowo wyważany w technologii RES-II rotor o konstrukcji CFR – wywołującej cykloniczny przepływ powietrza. Rotor posiada blokadę, która zapobiega jego przypadkowemu zamknięciu się w czasie wyrzutu ciężkiego zestawu; mocny kabłąk z pełnego aluminium i bez oporową rolkę kabłąka w technologii EFR-II. Model 8K posiada wytrzymałą aluminiową szpulę LongCast z dwoma klipsami do linki. Pojemność szpuli wynosi 550 m linki o średnicy 0,35mm. Pod szpulą pracuje hamulec w systemie Fast Drag z uszczelnieniem Hydro-Block. Hamulec o układzie wielotarczowym z podkładkami z olejowanego filcu. Mocna aluminiowa korba zakończona jest gustowną, drewnianą gałką. Waga kołowrotka wynosi 750g. Dodatkowo do kołowrotka możemy dokupić płytką szpulęzapasową o pojemności 300m dla linki o średnicy 0,30mm, oraz standardową szpulę zapasową – identyczną jak ta, z którą dostarczony jest kołowrotek.

kolowrotek na karpie 8k

8k okuma karpie

8k kołowrotek na karpie

 

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments