Hodgman – legendarna marka z USA zawita do Europy

tlo_non

Hodgman to jeden z najbardziej znanych producentów odzieży wędkarskiej, specjalizujący się zwłaszcza w woderach. Już na początku 2017 r. także wędkarze z naszego kontynetu będą mieli okazję wypróbować produkty tej marki w akcji. Ale jeszcze na ten rok Hodgman przygotował kilka niespodzianek, które zapowiadają się nadzwyczaj ciekawie.

Historia marki Hodgman jest bardzo inetersująca – firma została założona w 1838 (!) roku w Massachusetts, i początkowo zajmowała się produkcją wyrobów z gumy. Od początku była związana z wędkarstwem, gdyż to właśnie jej zawdzięczamy pierwszą na świecie parę woderów. W 2011 r. właścicielem marki Hodgman został Pure Fishing, co zapewne miało niemały udział w decyzji, by wkroczyć w końcu także na rynek europejski.

Hodgman – legendarna marka z USA zawita do Europy

Zanim jednak będziemy mieć okazję przetestować na własnej skórze produkty Hodgman, będziemy mogli przyjrzeć się pewnym innowacyjnym rozwiązaniom, których prezentację przewidziano na tegoroczne targi EFFTEX. Pierwsza z nich dotyczy nowej metody obróbki materiału playtech zastępującej szycie, dzięki wykorzystaniu w produkcji zgrzewania ultradźwiękowego. Druga to przełomowa metoda wymiany podeszwy w woderach. Trzeba przyznać, że wygląda to interesująco. Odzież Hodgman nosi miano bardzo odpornej i wytrzymałej, co chętnie przy najbliższej okazji zweryfikujemy nad wodą.

Źródło zdjęć: www.hodgman.com

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments