Produkt zdawałoby się dziwaczny. Zadać sobie można pytanie, po co komu stojak podczas wędkowania z lodu? Okazuje się jednak, że to błędne myślenie. To narzędzie jest ciekawym i użytecznym rozwiązaniem dla wędkarzy, którzy kochają wędkarstwo podlodowe.
Charakterystyka ogólna
Kiedy lód nie jest czysty a pokrywa go warstwa zmarzniętego śniegu, czy jeszcze gorzej wody, wędkowanie staje się męczące. Do kołowrotka lepią się grudki lodu. Mechanizm drogiego często kręciołka ulega uszkodzeniu na skutek zmoczenia, a potem zamarznięcia jego najważniejszych elementów. Te trudne warunki wymagają zastosowania prostego, aczkolwiek funkcjonalnego rozwiązania. Stojak do wędki podlodowej będzie dla nas w tym wypadku świetnym rozwiązaniem.
Stojak do wędki podlodowej Kubuj
Jakość i wykonanie
Produkt o bardzo prostej konstrukcji i wykonaniu. Prostej, by nie powiedzieć zbyt prostej. Widoczne są miejscami niedociągnięcia w postaci niedostatecznie podgiętej blaszki, służącej do blokowania stojaka. Można to oczywiście w łatwy sposób skorygować. Wystarczy przygiąć i już wszystko odpowiednio działa. Stojak jest bardzo lekki, bo wykonany został z aluminium. Nóżki zostały zaostrzone i zapobiegają ślizganiu się statywu. Całość konstrukcji zespolona jest nitami. Stojak jest praktyczny, łatwo się go składa i transportuje (elementy się nie zakleszczają). Producent zadbał nawet o nasze wędziska, wykładając widełki otuliną igielitową.
Całość konstrukcji jest składana co wpływa znacznie na komfort podczas transportu
Aluminiowe elementy połączone są ze sobą za pomocą zwykłych nitów
Zaostrzone nóżki
Całość nie jest z pewnością produktem o wysokim standardzie wykonania, sprawia nawet wrażenie mało solidnej konstrukcji, jednakże sprawdza się w swoim przeznaczeniu
Wszędobylskie nity na każdym połączeniu elementów. Grubość aluminium umożliwia doginanie części bez większego wysiłku
Elementy stojaka które mają kontakt z wędką pokryte zostały otuliną igielitową
Cena
Ten stosunkowo niewielki stojak kosztuje około 12 zł. Nie jest to cena wygórowana zważywszy na fakt, że użycie go może w znacznym stopniu przedłużyć żywotność naszego kołowrotka. Dobra cena!
Przeznaczenie
Stojak został skonstruowany specjalnie dla wędkarzy łowiących spod lodu. Powinien być stabilny i trwały. Jego konstrukcja musi być odporna na plątanie się żyłki. Bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest możliwość łatwego składania i transportowania statywu. W warunkach dużego mrozu, skomplikowane czynności mogłyby okazać się trudne do wykonania. Testowany przez nas stojak to bardzo proste i funkcjonalne narzędzie. Producent mądrze rozwiązał sprawę stabilności widełek oraz samego stojaka. Widełki są stabilizowane przez poprzeczne wsporniki, które skutecznie utrzymują wędkę z nawet stosunkowo ciężkim kołowrotkiem. Nóżki statywu zostały zaostrzone, przez co silny wiatr nie będzie przesuwał stojaka po lodzie.
Dobrze zaostrzone nóżki eliminują ślizganie się całego stojaka nawet podczas silnych podmuchów wiatru
Akcja
Nasz stojak okazał się funkcjonalnym narzędziem i świetnie zdał egzamin podczas wielogodzinnych łowów. Jego przeznaczenie oraz zadania, jakie leżą u podstaw budowy podobnego rozwiązania, zostały w 100% zrealizowane przez producenta. Wielokrotne zamykanie i otwieranie wsporników widełek nie wpłynęły na uszkodzenie ruchomych elementów.
Ogólne wrażenie
Bardzo fajne i niedrogie urządzenie, które szczególnie przyda się wędkarzowi zabierającemu nad wodę więcej niż jedną wędkę. Stojak w pełni sprawdził się na lodzie. Jest trwały i funkcjonalny. Cena również bardzo atrakcyjna.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 6
– cena – 10
– przeznaczenie – 10
– akcja – 10
– ogólne wrażenie -8
Średnio: 8,5
Zalety | Wady |
– funkcjonalność i zastosowanie, – cena, |
– nieco nonszalanckie wykonanie, |
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający, 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski |