Przypon Kamatsu WolframX Carbon

tlo_non

Przypon Kamatsu WolframX CarbonZnalezienie dobrej jakości przyponu szczupakowego nie jest sprawą łatwą. Z jednej strony widać masę najzwyklejszych na świecie drutów wolframowych, po drugiej stronie tytany, fluocarbony. Czy jest szansa na znalezienie odpowiedniej jakości przyponu, gwarantującego wysoką jakość, przy równoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny?

Jakość wykonania
W przyponach WolframX zastosowano specyficzny i jak do tej pory bardzo sporadycznie stosowany materiał, pełniący funkcję drutu odpornego na zęby szczupaka. Bardzo gładka powierzchnia, bez jakichkolwiek widocznych splotów, załamań i innych negatywnych elementów. Mocne agrafki i krętliki. Przypon sprawia bardzo pozytywne wrażenie.


Brak pamięci do kształtów


Mocne agrafki

Cena
Cena zakupu paczki z dwoma przyponami, to koszt około 4,5zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena, jak na produkt tej klasy.

Przeznaczenie
Jest to idealny produkt w celu zabezpieczenia przed ostrymi zębami szczupaków. Testy polegające na próbie przecięcia przyponu nożem, potwierdziły wytrzymałość linki, z której zbudowano WolframX. Świetny do łowienia na obrotówki, woblery czy do przynęt gumowych, prowadzonych w opadzie. Wiotki i pozbawiony pamięci do kształtów.

Ogólne wrażenie
Testy potwierdziły dobre wrażenie, jakie zrobiły na nas pierwsze oględziny przyponu wolframowego. Świetne wykonanie i dobre parametry techniczne potwierdzają wysoką jakość zaproponowaną przez firmę Kamatsu. Jedynym minusem jest średniej jakości omotka, zastosowana do zabezpieczenia linki przed rozplątaniem. Po kilku godzinach łowienia w zarośniętej wodzie omotka miała widoczne znaki uszkodzenia. Nie wpływało to jednak na jej wytrzymałość.


OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 9
– cena – 9
– przeznaczenie – 10
– ogólne wrażenie – 9

Średnia ocena –  9,25

 

Zalety Wady
– wykonanie,
– zadowalające parametry wytrzymałościowe,
– cena,
– brak pamięci do kształtów,
– średniej jakości omotka służąca do maskowania linki,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze