Pas wędkarski CormoranPas wędkarski jest częściową alternatywą dla tych wędkarzy, którzy nie mogą lub nie chcą stosować tradycyjnej kamizelki. Pasy nie są może tak pojemne, jednakże na niektóre wyprawy nadają się idealnie. Podczas wypraw spinningowych, poddaliśmy testom jeden z produktów znajdujących się w ofercie Cormorana.

Charakterystyka ogólna
Pasy wędkarskie w założeniu nie miały być stworzone jako zamiennik dla kamizelki. Dużym ograniczeniem jest bardziej ograniczona pojemność. Niemniej jednak znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie. Pas wędkarski najczęściej wybierany jest przez wędkarzy spinningistów, choć osoby preferujące inne metody łowienia również z niego korzystają. My używaliśmy pasa podczas wielogodzinnych wypraw spinningowych.
Pas wędkarski Cormoran
Pas wędkarski Cormoran


Jakość i wykonanie
Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Pas wygląda solidnie i trwale. Wykonany jest z mocnego materiału (wg zapewnień, jest to stuprocentowy poliester), ma kolor oliwkowo – zielony. Na środkowej kieszeni wyszyte jest logo producenta. Pas posiada trzy główne kieszenie. Wszystkie są zapinane na dobrej jakości zamki błyskawicze, których suwaki wyposażono dodatkowo w poręczne uchwyty ułatwiające odpinanie i zapinane. Na każdy zamek przy kieszeniach głównych przypadają dwa suwaki. Dobre i poręczne rozwiązanie. Na głównej, przedniej kieszeni znajduje się mniejsza kieszeń, służąca do przechowywania np.: akcesoriów. Zatrzymajmy się na chwilę przy pojemności kieszeni. Producent określa je jako kieszenie na nieduże pudełka. Wg Nas pprzednia, największa komora jest bardzo pakowna. Podczas testów udało nam się bez problemu zmieścić w niej dwa sporej wielkości pudełka (o wymiarach 19 x 13,5 cm i 18 x 11,5 cm). Przy umiejętnym spasowaniu pudełek, udało nam się tam zmieścić dodatkowo pudełko o wymiarach 18 x 9,5 cm i zasunąć zamek błyskawiczny. Gorzej jest z pojemnością bocznych, mniejszych kieszeni. Tam wchodzą na prawdę niewielkie pudełka. Gdyby te kieszenie były niewiele większe, wówczas pomieściłyby większość standardowych pudełek na przynęty. Kieszenie są odpinane w taki sposób, że nie ma żadnego problemu z wyciąganiem lub chowaniem pudełek. Te czynności trwają dosłownie chwilę. Pomysłowe rozwiązanie, uwzględniające trudne warunki jakie wędkarz może spotkać nad wodą.
Na bocznych kieszeniach znajduje się siateczka zapinana na rzep. Ciężko określić co tam można przechowywać z uwagi na niewielką pojemność oraz narażenie na zamoczenie. Wydaje się, że jest to odpowiednie miejsce na przechowywanie takich akcesoriów jak krętliki, agrafki, stalki.
Pas mocowany jest za pomocą plastikowego łącza. Całość można regulować w sporym zakresie, a zatem każdy wędkarz dopasuje obwód do swoich potrzeb.  Wewnętrzna, spodnia część materiału pokryta jest materiałem PVC, przez co kieszenie są wodoodporne. Bardzo dobre rozwiązanie, choć z tą wodoodpornością musimy jednak uważać. Chodzi tutaj raczej o fakt, że komory zabezpieczone są przed znacznym przemoczeniem, np: podczas intensywnych opadów deszczu.
W pasie stwierdziliśmy brak uchwytu (paska), który służyłby do podtrzymania wędki np. podczas zmian przynęty. Szkoda, że producent nie pomyśłał o tak błachym elemencie, który jest jednak istotny.
Pas wędkarski Cormoran
Główna, przednia kieszeń a na niej kolejna, mniej pojemna. Dobra do przechowywania akcesoriów lub dokumentów

Pas wędkarski Cormoran
Całość obszyta mocnymi nićmi

Pas wędkarski Cormoran
Dobrej jakości zamki, z poręcznymi uchwytami na suwakach

Pas wędkarski Cormoran
Poręczne podwójne suwaki znajdują się na każdej większej kieszeni

Pas wędkarski Cormoran

Pas wędkarski Cormoran
Kieszenie siateczkowe znajdują się na mniejszych komorach pasa

Pas wędkarski Cormoran
Uczwyty służące do mocowania pasa

Pas wędkarski Cormoran
Klips regulujący wielkość paska


Krawędzie pasa zostały obszyte trwałym, mocnym materiałem

Pas wędkarski Cormoran
Główna, przednia kieszeń która jest jednocześnie majbardziej pojemna

Pas wędkarski Cormoran
Jedna z bocznych kieszeni

Cena
Tutaj zaskoczenie. Testowany pas wędkarski to wydatek niewiele przewyższający kwotę 30 zł. Jest to nieduża suma, biorąc pod uwagę wykonanie oraz na pewno wielosezonowe zastosowanie omawianego pasa.

Przeznaczenie
Jak już wyżej zostało wspomniane – pas jest produktem najczęściej wybieranych przez spinningistów. Związane jest to z jego przeznaczeniem – szybkim dostępem do sprzętu, który chcemy mieć pod ręką. Pas to również alternatywne rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem, przez co nie mogą nosić wypełnionej po brzegi kamizelki. Jest niezastąpiony podczas długich wypraw w trudnym terenie.

Ogólne wrażenie
Bardzo ciekawy produkt,  dobrze wykonany, trwały. Poprzez jego zastosowanie odciążymy plecy. Nie męczy wędkarza podczas wielogodzinnych połowów i przedzieraniu się przez nadbrzeżną roślinność. Pojemność kieszeni jest na prawdę zadowalająca. Ten produkt Cormorana możemy polecić przyszłym nabywcom.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie 8
– cena 8
– przeznaczenie 8,5
– ogólne wrażenie 8,5

Średnio: 8,5

Zalety Wady
– dobre wykonanie,
– pojemność kieszeni,
– dostępność,
– cena,
– brak paska (uchwytu) do mocowania wędki
podczas przerw w łowieniu,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14