Mikado Fly MLX Streamer 9’6 #6

tlo_non

Ostatnimi czasy na łamach Fishing Testu opublikowaliśmy test kołowrotka muchowego. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie wędki przeznaczonej do tej samej metody. Zapraszamy do testu kija muchowego Mikado model Fly MLX Streamer 9’6 #6.

Charakterystyka ogólna

Mikado mocno chce zaistnieć wśród wędkarzy muchowych. Widać to po ich przemyślanej ofercie skierowanej do tego segmentu. Zamiast wypuszczać kilka modeli w różnych klasach, producent skupił się na podziale wędek ze względu na przeznaczenie. Dzięki temu, wędkarz ma bardzo ułatwioną sprawę, dobierając po prostu kij do danej metody. Całą oferta to 6 modeli, które zostały tak dobrane, aby spełnić zróżnicowane oczekiwania wędkarzy. Znajdziemy wśród nich kije do metody (nimfa, sucha i mokra mucha) oraz ryby (pstrągi, lipienie). Każda wędka dostarczana jest z mocnym futerałem, który idealnie chroni kij przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Mikado Fly MLX Streamer 9’6 #6

Jakość i wykonanie

Bardzo lubimy testować produkty firmy Mikado. Jest ona obecna już bardzo długo na polskim rynku, dzięki czemu mamy możliwość obserwowania ewolucji jej produktów. Trzeba przyznać, że dział produkcji, który jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowych rozwiązań oraz ulepszania starych, robi robotę na najwyższym poziomie.

mikado fly mlx 25

mikado fly mlx 3

mikado fly mlx 4

mikado fly mlx 5

mikado fly mlx 6

Mikado model Fly MLX Streamer to wędka ciekawa pod względem estetycznym. Na pierwszy rzut oka w tym 4-częściowym kiju rzuca się drewniana wstawka w uchwycie kołowrotka. Cały uchwyt został tak zaprojektowany, aby nie było mowy o niechcianym odkręcaniu się młynka – odpowiedzialne są za to dwie nakrętki, które pewnie trzymają go na miejscu. Oczywiście przelotki jednostopkowe nadają smukłości i lekkości blanku.

mikado fly mlx 7

mikado fly mlx 8

mikado fly mlx 9

mikado fly mlx 10

Przeznaczenie

Rynek muchowy bardzo mocno rozwija się – mowa tutaj oczywiście o Polsce. Coraz częściej spotykamy muszkarzy nad brzegami naszych rzek. Co ciekawe, producenci zaczynają wypuszczać sprzęt specjalistyczny, czyli taki, który jest przeznaczony konkretnie pod daną metodę czy zastosowanie. Jest to dla nas wędkarzy bardzo fajny trend, gdyż możemy za niewielkie pieniądze zakupić sprzęt w konkretnym segmencie przeznaczenia.
Testowany model głównie służy do łowienia na różnego rodzaju lekkie streamery – głównie bez obciążenia, które idealnie sprawdzają się na większości polskich łowisk. Przy zastosowaniu sznura intermediate lub tonącego nie będziemy mieli potrzeby wykorzystywania streamerów ze znacznym obciążeniem. Wędka spokojnie poradzi sobie z takimi przynętami.

mikado fly mlx 21

 W akcji

Jest to ciekawy produkt, który będziemy mogli wykorzystać do łowienia wielu gatunków ryb – oczywiście na streamery, ale również na większe modele suchych oraz mokrych much. Idealnie sprawdzi się na łowiskach specjalnych, gdzie z powodzeniem możemy zapolować na pstrągi tęczowe. Klasa #6 to idealne rozwiązanie pod tego typu łowienie.

mikado fly mlx 20

mikado fly mlx 22

mikado fly mlx 23

mikado fly mlx 24

mikado fly mlx 11

mikado fly mlx 12

Wędka ma bardzo charakterystyczną akcję – w pierwszej kolejności pod obciążeniem wędka w części szczytowej ugina się na około 40-50 cm, by potem łagodnie przechodzić w pełne ugięcie środkowe. Tego typu charakterystyka pracy jest bardzo często spotykana w wędkach pod streamery.
W naszej opinii nieznacznie brakuje mocy w samym dolniku, która charakterystyczna jest dla wędek amerykańskich. Podsumowując – tego typu konstrukcja i zachowanie blanku ułatwia operowanie różnymi wielkościami streamerów i różnymi sznurami.

mikado fly mlx 13

mikado fly mlx 14

mikado fly mlx 15

mikado fly mlx 16

mikado fly mlx 17

mikado fly mlx 18

mikado fly mlx 19

Cena

260 zł – bo tyle trzeba wydać za zakup tego modelu. W naszym odczuciu jest to mało za wędkę tak wykonaną, i o takim przeznaczeniu. Uważamy, że raczej nie ma sensu szukania tańszych rozwiązań, bo w tym wypadku dostajemy do ręki bardzo fajne narzędzie.

mikado fly mlx 26

Ogólne wrażenie

Ciekawa propozycja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę całą serię Mikado Fly MLX. Wędki idealnie dobrane pod metody, spełniające swoje założenia. Model Streamer to ciekawa propozycja dla wszystkich chcących spróbować swoich sił z trochę cięższymi muchami lub lekkimi streamerami.

mikado fly mlx 2

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,9,8,8,8,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– cena
– mocny pokrowiec
– przeznaczenie
– brak mocniejszego odpowiednika

 

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14