3D Bleak Glide Swimmer

tlo_non

Najnowsze przynęty, które trafiają na półki sklepowe cechują się niejednokrotnie bardzo realistycznym wyglądem. Często też producenci prześcigają się stosowaniu bardzo niekonwencjonalnych technologii przy produkcji przynęt aby nadać im wyjątkowych i niespotykanych cech.

 

 

Charakterystyka ogólna

Tak jak zapewnia producent 3D Bleak Glide Swimmer ma wiernie imitować ukleje. W procesie produkcji tej ciekawej przynęty wykorzystano technologię skanowania 3D żywej uklei, co miało zaowocować stworzeniem przynęty wyjątkowo realistycznie wyglądającej. Dodatkowo zastosowano system łączenia V-joint, który odpowiada za charakterystyczną prace testowanej przynęty. Testowany model dostępny jest w dwóch wariantach długości: 16,5 cm/49 g oraz 13,5 cm/28 g. Przynęta to nowość w ofercie SG na 2014 r. Sprawdźmy zatem jak to wszystko wygląda w wodzie.

Jakość i wykonanie

Przyzwyczailiśmy się do tego, że przynęty od Savage Gear cechują się bardzo wysoką jakością wykonania. Nie inaczej jest w przypadku testowanych, łamanych uklei. Każdy element przynęty wykonany jest nad wyraz starannie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Na uwagę zasługuje sposób malowania oraz dekorowania przynęt trójwymiarowymi oczami. Uwagę zwraca również folia pobłyskująca, mieniąca się na różne kolory. Dużym plusem są doskonałej jakości kotwice i kółka łącznikowe. W ofercie dostępnych jest kilka bardzo ciekawie wyglądających wersji kolorystycznych, które mogą się sprawdzić na wielu łowiskach w Polsce i za granicą.


Przeznaczenie

3D Bleak Glide Swimmer to klasyczny łamany i lekko tonący swimbait. Dzięki powolnemu tonięciu możemy na tego rodzaju przynętę łowić niemal w każdych warunkach. Doskonale sprawdza się na płytkich zarośniętych wodach szczupakowych. Śmiało możemy łamaną ukleją łowić nieco głębiej. Głównym przeznaczeniem testowanego Glide Swimmera jest szczupak, ale bez kłopotu zapolujemy z nim na sandacze i większe okonie.

W akcji

W tym miejscu producentowi należą się słowa pochwały. Glide Swimmer pracuje wyśmienicie. Posiada cechy niemal idealnie pracującego jerka. Niczym konająca rybka błyska bokami, odskakuje do boków, a przy jednostajnym prowadzeniu idzie wężowym ruchem. Przy odrobinie wprawy jesteśmy w stanie poprowadzić naszą przynętę między roślinami nie zaczepiając jej o podwodne przeszkody. Możemy nadać jej bardzo ciekawą pracę, która w porównaniu z wieloma seryjnie produkowanymi przynętami tego typu jest wyjątkowo atrakcyjna. Glide Swimmer jest lotny i bardzo celny. Nie plącze się podczas rzucania.

Cena

Tutaj najmniej miły akcent. 3D Bleak Glide Swimmer nie należy do przynęt najtańszych. Model o długości 13,5cm kosztuje blisko 50 zł. Model większy czyli 16 cm ponad 55zł. To dość drogo. Zważając jednak na jakość wykorzystanych materiałów, wygląd, doskonałą pracę i szerokie przeznaczenie przynęty, może warto mieć choć jedną sztukę aby móc zaprezentować ja głodnemu szczupakowi.

Ogólne wrażenie

Ciekawa przynęta, która została wykonana z należytą starannością. Doskonała praca i ciekawe cechy dotyczące przeznaczenia i sposobu jej wykorzystania. Nieco droga ale warta tego aby kupić jedną czy dwie sztuki dla zastosowania czegoś wyjątkowego.

Ocena końcowa/punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,5,9,10,8,8.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

 

ZaletyWady
-Jakość wykonania,
– Doskonała praca,
-Wysoka cena zakupu,

Zobacz także...

Inne testy z tej kategorii

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
kołowrotki Lucky John

Ostatnie komentarze