Bielizna wędkarska Norfin

tlo_non

Jesień i zima to trudny okres dla wędkarzy ze względu na niesprzyjające warunki do wędkowania. Wiatr, deszcz, zimno z takimi warunkami przyjdzie nam się wszystkim zmierzyć. Na tego typu okoliczności wędkarz powinien być przygotowany tak aby nad woda łowić w pełnym komforcie z ratunkiem przychodzi odpowiednia bielizna wędkarska.

Zacząć należy od dobrej jakości bielizny. Bielizna dla wędkarzy to pierwsza i kluczowa warstwa która zapieni nam komfort i utrzyma temperaturę ciała tuż przy skórze. Warto wybierać takie modele które posiadają dodatkowe właściwości „grzewcze” Bielizna zimowa i bielizna dla wędkarzy na wiosnę lub jesień to zdecydowanie różniące się od siebie produkty. Zimowa bielizna wędkarska to produkt, którego podstawowa właściwością jest to że pozwala zabezpieczyć organizm przed wychłodzeniem. Często tego typu bielizna określana jest jako termiczna czyli ta która ogrzewa ciało wędkarza.

bielizna wędkarska

Uniwersalna bielizna wędkarska, którą możemy stosować wiosną i jesienią czyli w temperaturach powyżej 5 czy 10 stopni różni się w znaczy sposób od tzw. pasywnej bielizny zimowej. Jej głównym celem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i jedynie utrzymywanie temperatury ciała. Tego typu odzież stosujemy tez często podczas aktywnego wędkowania.

bielizna wędkarska

Dobór odpowiedniej bielizny ma znaczący wpływ dla utrzymania odpowiedniego komfortu nad wodą. Wybór zwyczajnej bielizny termoaktywnej zakupionej za kilkadziesiąt złotych może okazać się gorszym wyborem niż zastosowanie zwykłych bawełnianych kalesonów.

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze