Wędka JMC Adventure Full Moon Spin 228 cm 3-15g

tlo_non

Jeszcze przed końcem roku mamy dla was świeży test spinningu, który wyróżnia się na tle innych. W nasze ręce trafił jeden z przedstawicieli serii Full Moon od JMC Adventure. Kij jest nowością w ofercie producenta. W przeszłości mieliśmy już do czynienia z tymi spinningami. Sprawdźmy zatem jak będzie się sprawdzał kolejny przedstawiciel z rodziny Full Moon.

Charakterystyka ogólna

Przyglądając się kolejnemu produktowi w ofercie firmy JMC Adventure mamy świadomość, że testom poddajemy asortyment, który jest już szeroko znany polskim wędkarzom. Firma zadebiutowała jakiś czas temu na polskim rynku wędkarskim i cieszy się sporym uznaniem. W nasze ręce wpadł spinning o ciekawej budowie. Testy omawianego kija przeprowadziliśmy nad wodami dużej nizinnej rzeki.

Jakość i wykonanie

Początkowe wrażenia po oględzinach kija mogą być mieszane. Otóż charakterystyczne jest malowanie. Bez wątpienia w oczy rzuca się agresywny kolor omotek o barwie jaskrawo pomarańczowej. W zestawieniu z granatowym kolorem blanku, wygląda to dosyć niestandardowo ale już się do tego przyzwyczailiśmy. Bez wątpienia producent kierował się kolorystyką sprzętów rodem zza oceanu. Tam nie jest to niczym szczególnym. Zapewne wielu z was będzie porównywało wykończenie do wędek produkowanych w Japonii. Można nawet powiedzieć, że malowanie jest zbliżone do wędek typowych do połowu w morzu. Tam agresywnych malowań nikt się nie wystrzega, jest to wręcz standard. Idźmy dalej… Blank jest solidny, posiada grubą ściankę. Uzbrojony został w dobrej jakości komponenty. Kij ma długość 228 cm, blank został uzbrojony w oryginalne przelotki Fuji w serii K. Zostały one wklejone bardzo równo i starannie. Na omotkach nie ma zbędnych nadlewek lakieru.
 

Rękojeść to uchwyt o nieco innej konstrukcji, niż powszechnie spotykane jeśli chodzi o wędki spinningowe. Kołowrotek mocowany jest za pomocą pierścienia, pomalowanego w kolor blanku. Dzielona rękojeść w tym modelu nie występuje. Producent odszedł od takiego rozwiązania które jest standardem w serii Full Moon. Tym razem mamy rękojeść bardzo krótką, jak przy wędkach castingowych. Rękojeść zwieńczona jest klipsem z korka poprzedzona cienkim, metalowym pierścieniem. Ogólnie metalowych akcentów przy uchwycie i rękojeści jest więcej, co podnosi ogólną atrakcyjność wędki.

Z pewnością na uwagę zasługuje masa wędki, która zważywszy na jej długość, wielkość przelotek i stosunkowo gruby blank, jest niewielka. Na kiju znajdziemy nazwę serii oraz inne niezbędne oznaczenia. Masa wyrzutu wynosi od 3 do 15 g. Co więcej, producent wskazuje, że optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie linek o wytrzymałości 2 – 4 kg.
Wędkę nabywamy w mocnym i wytrzymałym dwukomorowym pokrowcu. Każda z części ma swoje miejsce, aby elementy nie „obijały” się o siebie podczas transportu. Producent nie zapomniał też o jakże istotnym elemencie, jakim jest uchwyt do podczepiania przynęt. Cóż, kij wykonany jest starannie i solidnie. Żadnych niedoróbek nie dostrzegliśmy.

Przeznaczenie

Kij o ciężarze wyrzutu od 3 do 15 g ma szeroki wachlarz zastosowania. W naszej ocenie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób łowiących zarówno okonie oraz szczupaki czy sandacze. Dla wielu wędkarzy sprawdzi się też jako uniwersalny kij na pstrągi. Długość kija podpowiada, że będzie się sprawdzał w większości przypadków przy połowie z łodzi. Uważamy jednak, że najlepiej się spisze przy połowie techniką opadu.

Cena

Kij jest nowością w ofercie producenta i przez to nie jest jeszcze powszechnie dostępny. Trudno go znaleźć w sklepach internetowych choć podejrzewamy, że jest to kwestia czasu. Nie wiemy zatem jaka jest ostateczna cena jego zakupu.

W AKCJI

Kij sprawdzaliśmy przy średnim łowieniu na dużej rzece. Budowa blanku to 100% włókno węglowe. Nie wpływa to jednak na masę spinningu. Nie męczy podczas długiego łowienia . Kij dobrze współgra z kołowrotkami w wielkości 2500. Przez krótką rękojeść kij ciężko wyważyć doborem kołowrotka. Większe modele dawały mniejszą przyjemność z łowienia. Potwierdzamy, że przyjemnie łowi się nim zarówno z brzegu jak i z łodzi. Długość wędki pozwala na posyłanie nawet niewielkich przynęt na zadowalające odległości. Celność kija jest zadowalająca. Nieźle się ładuje pomimo tego. Część szczytowa nie jest zbyt spolegliwa. Kij ma niezły zapas mocy jak na swój ciężar wyrzutu. Wędka skutecznie amortyzuje odjazdy ryb. Łowiliśmy głównie z nawiniętą na kołowrotek plecionką. Dobrze się sprawdzał. Oczywiście plecionki są słyszalne na przelotkach i nie ma się co łudzić, że tego efektu nie będzie. W naszej ocenie kij sprawdza się optymalnie przy łowieniu techniką opadu. Charakter pracy oraz zestawienie ugięcia i mocy z dynamiką przypomina markowe kije produkowane przez producentów z USA. Kij zrobił na nas spore wrażenie, jeśli chodzi o ten element oceny. Krótka rękojeść to coś innego dla wędkarza i trzeba się do takiego łowienia przyzwyczaić. Doskonale się sprawdza przy łowieniu techniką opadu i jigowaniu. Praca samym nadgarstkiem jest w tym wypadku bardzo wygodna.
Uchwyt kołowrotka przystosowany jest do większości stopek kołowrotków. Wszystkie kołowrotki jakimi dysponujemy dawały się do niego podpiąć bez problemów. Ciężar wyrzutu pozwala na stosowanie szerokiego arsenału przynęt. W naszej ocenie nieznacznie przeszacowano górną granicę wyrzutu. Kij najlepiej sprawdzał się przy łowieniu przynętami

Jakość widoczna gołym okiem.

Charakter pracy oraz zestawienie ugięcia i mocy z dynamiką przypomina markowe kije produkowane przez producentów z USA. Kij zrobił na nas spore wrażenie, jeśli chodzi o ten element oceny.

Podsumowanie

Ciekawa oferta w asortymencie producenta. Kij jest starannie wykonany, wykonany z dobrej jakości materiałów. Producent na niczym nie oszczędzał. Praca wędki nie zawodzi, kij nie męczy podczas wielogodzinnego łowienia. Jego uniwersalne zastosowanie pozwoli wędkarzowi na wykorzystanie na wielu łowiskach, podczas połowów różnych gatunków ryb. Dla entuzjastów łowienia techniką opadu i jigowania jest to ciekawa propozycja. Przy ocenie końcowej nie braliśmy pod uwagę kryterium ceny.

Zalety

  • akcja,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • pokrowiec w zestawie,

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14