JMC Full Moon Cast 213

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wędkarstwo castingowe staje się coraz bardziej popularne. Od ciężkich jerków powoli przeszliśmy do przynęt o średniej wadze. Jak jednak obserwujemy, wędkarze coraz częściej wymagają od producentów wędek, które będą mogły być zaadoptowane do najlżejszej odmiany spinningowania, czyli do popularnej dziś metody ultralight. Z tą myślą zapraszamy na test wędki JMCadventure Full Moon Cast 213!

Charakterystyka ogólna

Testowany przez nas kij castigowy to wyjątkowa, niespotykana konstrukcja. Przyznać musimy, że wędki tego typu raczej sporadycznie goszczą na półkach sklepowych. Jak się jednak okazuje, wielu castingowców właśnie tego typu wędki posiada w swojej wędkarskiej szafie.
Ultralight w wersji castingowej to temat trudny i przeznaczony raczej dla wymagających i doświadczonych wędkarzy. Tak przynajmniej się nam wydawało.

full moon casting 23

Jakość i wykonanie

Wędki JMC opisywaliśmy szeroko w zakresie wykonania podczas poprzednich testów. Podobnie jak w przypadku pozostałych kijów tej firmy mamy do czynienia z dość odważnym designem. Jakość wykończenia stoi na wysokim poziomie. Do mięsistego blanku o grubej ściance zastosowane zostały wysokiej jakości komponenty. Dobrej jakości nici, przelotki oraz uchwyt dodatkowo podnoszą wartość użytkową wędki. Podobnie jak w pozostałych wędkach JMC, znajdziemy tu nieco dłuższy niż u konkurencji dolnik. O tym jednak elemencie nieco niżej. Największym dla nas zaskoczeniem jest charakter pracy kija, oraz jego moc w zestawieniu z finezją i delikatnością.

full moon casting 1

full moon casting 2

full moon casting 3

full moon casting 4

full moon casting 14

full moon casting 25

Przeznaczenie

Producent opisał wagę przynęt z którą kij najlepiej będzie współpracował jako do około 6 gram. My przeprowadzając dokładne testy stwierdziliśmy, że śmiało możemy operować niewielką okoniową guma zaczepiona na główce nawet 8-gramowej. Śmiało więc kij możemy przeciążyć nawet do 12-14 gram. W dolnej granicy wędka ładuje się od jednego grama.

Te choćby parametry wskazują na przeznaczenie wędki. JMC Casting 213 to wędka świetna pod okonie łowione na niewielkie przynęty. Doskonale sprawdza się podczas łowienia na tzw. szuranego, kiedy nie wymagane jest bardzo energiczne podbijanie. Łowiliśmy cykadami, kogutami, obrotówkami i wahadłówkami. Wszystkie przynęty doskonale z wędki latają oraz świetnie się nimi operuje. Wędka będzie doskonałym rozwiązaniem dla wędkarzy, którzy będą chcieli z lekkim castingiem zapolować na pstrąga, klenia czy jazia, wykorzystując niewielkie woblerki, jigi czy obrotówki.

full moon casting 20

 W akcji

Przyznać musimy, że mocno obawialiśmy się tego modelu. Nasze obawy były podyktowane połączeniem castingu i wędki w klasie UL. Jak się jednak okazało, wędzisko zostało doskonale zaprojektowane i przy odrobinie wprawy można nim rzucać nawet przynętami ważącymi 2 g. Kij rzuca bardzo precyzyjnie i daleko. Oczywiście wymagany jest wysokiej jakości multiplikator, który pozwoli na rozkręcenie szpuli przynętą 2-5 g.
Wędka ma charakterystyczne ugięcie środkowe, jednak dolnik posiada sporo mocy. Przyłowy w postaci wymiarowych szczupaczków i sandaczy nie robiły na testowanym modelu żadnego wrażenia.

full moon casting 5

full moon casting 6

full moon casting 7

full moon casting 8

full moon casting 9

full moon casting 10

full moon casting 11

full moon casting 12

full moon casting 13

full moon casting 15

full moon casting 16

full moon casting 17

full moon casting 18

full moon casting 19

full moon casting 21

Cena

Podobnie jak inne wędki JMC, nasz testowy model nie kosztuje dużo. Za nową wędkę musimy zapłacić około 350 zł. W naszym odczuciu to atrakcyjna cena, zwłaszcza że bardzo trudno było nam znaleźć jakikolwiek odpowiednik takiej wędki na rynku.

full moon casting 24

Ogólne wrażenie

Jedna z niewielu wędek na rynku uzbrojonych pod casting w wersji UL. Dobra cena, staranne wykonanie i bardzo dobre parametry użytkowe.

full moon casting 22

Zalety                                          Wady                             
- przeznaczenie
- akcja
- jakość wykonania

- brak

 

w Wędki

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Adam

  Bardzo fajna wędka. Mogę ją polecić z czystym sumieniem.

  0
 • Bosop

  Mam 2 wędki tej firmy , są super , czekam teraz na ten model , z opisu wynika że producent trzyma wysoką jakość i parametry swych produktów.
  Tak trzymać .!

  0
 • Janusz

  Od razu widać , że to nieuczciwa konkurencja. Dobrze że redakcja takich wpisów nie kasuje bo ten cytat "tej wędki nie mogłeś mieć w ręku, ani tym bardziej jej ocenić, ponieważ dopiero od jutra będzie dostępna w sprzedaży, a w Polsce tylko dwie osoby mają ten model w użytkowaniu..." załatwił hejtera na dobre !!!

  0
 • Michał Rymacki

  Do Byd: Jeszcze jedno, wiarygodność i uczciwość Twojego wpisu na temat tego castingowego modelu jest niesamowita. Dla Twojej informacji, tej wędki nie mogłeś mieć w ręku, ani tym bardziej jej ocenić, ponieważ dopiero od jutra będzie dostępna w sprzedaży, a w Polsce tylko dwie osoby mają ten model w użytkowaniu...

  0
 • Michał Rymacki

  DO Byd: Jako współwłaściciel firmy JMC ADVENTURE jestem bardzo zażenowany tego typu wpisami, prawdopodobnie zleconymi przez konkurencję, chociaż, ktoś kto ucieka się do tego typu działań, nie zasługuje na miano konkurenta. Mogę tylko napisać, że wędki JMC ADVENTURE, bronią się same poprzez sprzedane ilości oraz opinie zadowolonych użytkowników. Ostatnim przykładem jakości i mocy naszego kija, jest film na naszym profilu facebookowym z holu metrowego szczupaka na ultralightowym zestawie, to mówi samo za siebie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników naszego sprzętu i wszystkim życzę rekordowych ryb wędkach JMC :)

  0
 • Byd

  Zalety: jakość wykonania.... hahahahahah...
  Chyba tej wędki w ręku nie mieliście

  0
 • Sebek

  Nigdzie nie było widać oznaczenia rozmiaru multika. 50tka jest w takim wypadku jak najbardziej uzasadniona ;) Warto by wspomnieć w tekście z czym współpracował ten młynek, wtedy abnegaci mojego pokroju nie będą zadawać pytań ;) Optycznie multik wyglądał mi na conajmniej 101-kę.
  Pozdrawiam!

  0
 • Redakcja FT

  To jest Calcutta Conquest 51, jak widać młynek jest mocno tuningowany a założona jest płytka szpula Availa z hamulcem magnetycznym. Prawdopodobnie kołowrotek z najlepszymi parametrami rzutowymi w klasie UL.

  0
 • Sebek

  Wszystko ok, tylko czemu do ULki podpięty jest Shimano Calcutta Conquest? To jakby do do wklejki podpiąć jakiegoś karpiowego big pita, albo Daiwę Saltigę 8000. Wędka nawet całkiem interesująca.

  0