JMC Adventure Full Moon 185 cm, 3-15 g

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

To już trzecia propozycja firmy JMC Adventure przedstawiona na łamach Fishing Testu. Tym razem pod naszą lupą znalazł się kij dość specyficzny, charakteryzujący się bardzo ciepłą akcją. Ten model wędki na pewno spodoba się wędkarzom lubującym się w łowieniu na ultra lighty – a dlaczego? Tego dowiecie się z lektury testu – zapraszamy.

Charakterystyka ogólna

Wędka na pierwszy rzut oka wygląda bliźniaczo podobnie do swoich mocniejszych oraz delikatniejszych braci. Chodzi nam oczywiście o jej wygląd i charakterystyczny, ciemnografitowy kolor blanku połączony z pomarańczowymi omotkami. Opisywaliśmy już go przy okazji wcześniejszych testów.
Możemy zdradzić, że wędka Full Moon 185 3-15 g przypadła nam do gustu, znaleźliśmy też dla niej idealne zastosowanie, o którym więcej w dalszej części testu.

jmc full moon 185 14

Jakość i wykonanie

Wykonanie wędki stoi jak zwykle na najwyższym poziomie. Widać, że firma JMC przykłada dużą wagę do tego aspektu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to już nasze trzecie spotkanie jeśli chodzi o wędki spinningowe tej marki, i po raz trzeci pozytywne. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do jakości użytych komponentów oraz staranności wykończenia. Faktem jest, że tego typu podejście najczęściej spotykamy w wędkach z wysokiej półki. Jak się jednak okazuje, można wyprodukować kij za przystępną cenę dbając przy tym o szczegóły.

jmc full moon 185 16

jmc full moon 185 17

jmc full moon 185 18

jmc full moon 185 19

jmc full moon 185 20

jmc full moon 185 21

jmc full moon 185 22

jmc full moon 185 23

jmc full moon 185 24

Przeznaczenie

Ten model wędki stosowaliśmy jesienią podczas łowienia okoni na lekkie zestawy, używaliśmy do tego małych główek w okolicach 5 g, cykad i kogutów. Wędka przy tego typu metodach sprawdza się przyzwoicie. Jednak już na tym etapie postanowiliśmy kij przetestować w zupełnie innych warunkach i innym zastosowaniu. Do wędki zamocowaliśmy niewielki kołowrotek i cienką żyłkę, a przynęty na jakich się skupiliśmy to niewielkie woblery do 5 cm, obrotówki do rozmiaru 1, małe jigi i cykadki. Dopiero w tych warunkach testowany model odkrył przed nami swoje prawdziwe lording właściwości. Full Moon 185 cm posiada bardzo atrakcyjne parametry rzutowe, także bardzo lekkimi, nielotnymi przynętami, w zestawieniu z delikatną żyłką nawet spora ryba nie ma możliwości zerwania linki, a tym samym spięcia się z kotwic. W naszym odczuciu wędka ta to idealne rozwiązanie dla wędkarzy łowiących w niewielkich strumieniach pstrągi, klenie, okonie lub podczas brodzenia w letnich niżówkach.

jmc full moon 185 13

 W akcji

Wędka JMC Full Moon 185 3-15 g charakteryzują się bardzo specyficzną akcją, przypominającą nieco wędki amerykańskie, szczególnie te modele, które charakteryzowały się dużą spolegliwością i w pełni parabolicznym ugięciem. JMC Full Moon to kij zbudowany na blanku o grubej ściance z pełnym ugięciem środkowym. Jest to wędka dla miłośników właśnie tego typu charakterystyki jeśli chodzi dynamikę i charakter pracy. Obecnie na polskim rynku wędkarskim wędziska tego typu stanowią wyjątkową niszę, i w tym ujęciu Full Moon 185 3-15 g jest prawdziwą perełką w swojej grupie. Należy zwrócić uwagę na to, że producent zbyt pochopnie wskazał górny ciężar wyrzutowy. Z naszych testów wynika, że kij najlepiej sprawdza się w gramaturach od 3 do około 10 g.

jmc full moon 185 1

jmc full moon 185 2

jmc full moon 185 3

jmc full moon 185 4

jmc full moon 185 5

jmc full moon 185 6

jmc full moon 185 7

jmc full moon 185 8

jmc full moon 185 9

jmc full moon 185 10

jmc full moon 185 11

jmc full moon 185 12

Cena

Koszt zakupu testowanego modelu to 350 zł. Biorąc za wyznacznik jakość wykonania, jest to cena przystępna, i jeśli ktoś lubi tego typu wędki to zachęcamy do sprawdzenia tego konkretnie modelu.

jmc full moon 185 7

Ogólne wrażenie

Kij ciekawy, który da dużo radości już przy holu małej ryby. Piękne ugięcie gwarantuje brak spadów ryb, a mocny dolnik pomaga przy nieoczekiwanych, ale bardzo pożądanym przyłowie dużej ryby. Pozycja wręcz obowiązkowa dla wędkarzy uganiających się za pstrągami, okoniami, kleniami i jaziami łowionymi na małe i lekkie przynęty.

jmc full moon 185 15

Zalety                                          Wady                             
- akcja
- wykonanie
- przeznaczenie
- piękne ugięcie

- lekko przesadzony górny zakres rzutowyplecionki podtestem

w Wędki

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Marcin

  Byd zachowuje się jakby sam sprowadzał chiński szrot za 10$ i wmawiał ludziom, że jest równie dobry jak wędki z wyższej półki.

  0
 • leszek

  Nie łowiłem na tą wędkę ale trzymałem ja w ręku, nie wygląda za solidnie. Może na wodzie spisuje się lepiej.

  0
 • Michał Rymacki

  DO Byd: Jako współwłaściciel firmy JMC ADVENTURE jestem bardzo zażenowany tego typu wpisami, prawdopodobnie zleconymi przez konkurencję, chociaż, ktoś kto ucieka się do tego typu działań, nie zasługuje na miano konkurenta. Mogę tylko napisać, że wędki JMC ADVENTURE, bronią się same poprzez sprzedane ilości oraz opinie zadowolonych użytkowników. Ostatnim przykładem jakości i mocy naszego kija, jest film na naszym profilu facebookowym z holu metrowego szczupaka na ultralightowym zestawie, to mówi samo za siebie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników naszego sprzętu i wszystkim życzę rekordowych ryb wędkach JMC :)

  0
 • Byd

  Chiński szrot. przestańcie kłamać że to do czegoś się nadaje. Wystarczy że ktoś weźmie to do ręki i zobaczy jaki to badziew. Rozumiem że dostaliście jakiś chajs za ten test ale zlitujcie się trochę i nie piszcie takich głupot na temat tej wędki. Normalnie tvpis...

  0
 • Remik FT

  To klasyczny kij z pełnym ugięciem dla wielu pstragarzy wzorowy kijek. Ciepły ale mięsisty. Sporo mocy po całej długości. Spokojnie sobie poradzi z woblerami w małych rzekach. Mi on się widzi pod letnie brodzenie.

  0
 • Pstragspnn

  Remek, da radę ten kijek na małych rzeczkach z dość silnym nurtem? Woblerki pstrągowe do 7cm o różnej pracy ?

  0