Katalog testów sprzętu wędkarskiego

Savage Gear LB 3D Bleak Paddle Tail

Przynęty spinningowe intensywnie zmierzają w kierunku wiernego imitowania naturalnego pokarmu drapieżników. Duże firmy produkujące przynęty do tego typu łowienia od kilku lat ten trend mocno realizują. Jak się okazuje, globalni producenci stają często w „rynkowe szranki” z lokalnymi firmami produkującymi przynęty gumowe określane mianem „realistic lures”. Po jednej stronie mamy przynęty przypominające żywe rybki, które kosztują kilka złotych, a po drugiej znajdziemy przynęty odlane w zaciszu niewielkich warsztatów, których cena sięga kilkunastu złotych.

Czytaj więcej »

Wędka Okuma Helios 2,7m 8-25g

Wiosna to czas rzecznych połowów, kiedy wielu amatorów spinningu poszukuje okazów nad różnymi rzekami. Klenie, jazie i pstrągi to popularne cele tych wypraw. Bardzo często

Czytaj więcej »

Kołowrotek Mikado Lentus AD

Jakiś czas temu na rynku wędkarskim pojawił się kołowrotek Mikado Lentus, który zebrał dużo pozytywnych opinii wśród swoich użytkowników. Wiele osób narzekało jednak na to, że kołowrotek ten nie posiada wolnego biegu. Producent szybko zareagował na tego typu wieści i zdecydował się w 2018 roku dodać do swojej oferty Lentusa AD, wzbogaconego o sporny wolny bieg. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jego parametry są równie zadawalające.

Czytaj więcej »

Główki jigowe Savage Gear – mocne i ostre

Nie ma wędkarza spinningisty, który by w swojej karierze nie stanął przed wyborem główki jigowej. Zakładamy, że nie wszyscy przykładają do tego większą uwagę, ale dla części główka jigowa to świętość. To ona w znacznym stopniu będzie odpowiedzialna za końcowy sukces. W związku z tym nie mogliśmy przejść obojętnie obok produktu przygotowanego przez firmę Savage Gear. Zapraszamy na test główek jigowych.

Czytaj więcej »
Ciepły zestaw Savage Gear ProGuard Thermo

Ciepły zestaw Savage Gear ProGuard Thermo

Powoli zima odchodzi w zapomnienie, ale cały czas przed nami chłodne poranki i dłuższe zasiadki linowe czy karpiowe. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nie ma nic gorszego od zmarznięcia czy przemoknięcia na rybach – może to całkowicie popsuć nam wypad wędkarski. Dlatego też publikujemy test zestawu spodnie i kurtka, który z powodzeniem można stosować od jesieni przez zimę do wiosny. Zapraszamy do lektury testu zestawu Savage Gear ProGuard Thermo

Czytaj więcej »
Skrzynia wędkarska JMC

Skrzynia wędkarska JMC

Ekwipunek u wielu wędkarzy przestaje się mieścić w kilku pudełkach. Skąd my wszyscy znamy szafy i pół piwnicy zawalone luźno rozsypanymi przynętami… Wielu z nas na swojej drodze spotkało się z problemem szybkiego segregowania przynęt i drobnych elementów wyposażenia wędkarskiego. Jest na to świetny sposób. Jednym ruchem możemy wszystko logicznie posegregować i uporządkować względem przeznaczenia.

Czytaj więcej »
Kołowrotek Mikado Keino

Kołowrotek Mikado Keino

Kołowrotek to jedna z najważniejszych części całego zestawu wędkarskiego. Przemawia za tym wiele technicznych czynników, których jakość przekłada się na końcowy efekt łowienia. Dlatego w każdej metodzie wędkarskiej kołowrotki nieco się różnią. Dziś przyglądamy się kołowrotkowi do Metody od firmy Mikado. Keino, bo tak się on nazywa, to dość skromny kołowrotek, w bogatej ofercie swojego producenta. Sprawdźmy, zatem, czy warto zwrócić na niego uwagę.

Czytaj więcej »
Wobler Adusta

Wobler na sandacza – Wobler Adusta

Przynęty wędkarskie to temat, który można ciągnąć godzinami. Wielu wędkarzy dopatruje się w pewnych tylko przynętach cech, które stają się niemal gwarantem sukcesu. Dla nas przedstawienie kolejnego woblera to bardzo trudne zadanie, bowiem w rękach mieliśmy już ich setki… I jak tu w związku z tym znaleźć coś, co będzie wędkarzy zaskakiwało? Z czystym sumieniem musimy powiedzieć jedno – Adusta zaskoczyła nas po całości!

Czytaj więcej »
Savage Gear 3D Minnow Diver

Savage Gear 3D Minnow Diver

Współczesne wędkarstwo stawia przed firmami produkującymi asortyment wędkarski coraz to ambitniejsze wyzwania. Jeszcze trudniej zapewne jest w kategorii przynęt, gdzie inżynierowie dwoją się i troją aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom wędkarzy. Savage Gear od jakiegoś czasu stara się przynętom z jednej ze swoich linii nadać charakter wiernie imitujący naturalny pokarm drapieżników. Mieliśmy realistyczne płocie, kaczki, szczury – teraz przyszedł czas na coś znacznie drobniejszego. Przed Wami strzebla w wersji 3D.

Czytaj więcej »
Adusta Penta Shad

Adusta Penta Shad

Wybór gumowych przynęt spinningowych jest olbrzymi. Katalogi producentów opisują szczegółowo innowacje, a sklepy dwoją się i troją aby dostarczyć wszystko to, czego potrzebują wymagający klienci. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowości, i stosują coraz to ciekawsze rozwiązania w swoich produktach. Kiedy otrzymaliśmy do testów kolejną gumową przynętę, zastanawialiśmy się nad tym, co można więcej w gumce wymyślić…

Czytaj więcej »
Wędka Mikado Excellence Method Feeder

Wędka Mikado Excellence Method Feeder

Szyk i elegancja – to pierwsze słowa, jakie przychodzą na myśl po wzięciu do ręki wędki Excellence Method Feeder od Mikado. Jednak wszyscy wędkarze doskonale wiedzą, że sam wygląd to nie wszystko. Jak zatem kij od Mikado, który trafił na polski rynek na początku 2018 roku, sprawdza się nad wodą? Testując go całe lato, sprawdziliśmy go skrupulatnie. Sami przekonajcie się, jakie wyciągnęliśmy wnioski.

Czytaj więcej »
Zestaw na deszcz i wiatr kurta, spodnie Black Savage

Zestaw na deszcz i wiatr kurta, spodnie Black Savage

Chyba nie ma nic gorszego niż przemoczone ubranie na rybach. Woda w połączeniu z wiatrem to już totalna masakra a dokładając jesienną temperaturę otrzymujemy koniec świata. Aby ustrzec się przed najgorszym sprawdziliśmy jak radzi sobie w boju zestaw: kurtka + spodnie Black Savage od Savage Gear.

Czytaj więcej »

Katalog testów sprzętu wędkarskiego

Nasz katalog testów to miejsce, w którym znajdziesz dokładnie wszystkie testy jakie wykonaliśmy. Są one posegregowane względem dat wykonania testu. Celem naszego portalu fishing-test.pl jest pomoc wszystkim wędkarzom, którzy zainteresowani są kupnem wędki spinningowej czy gruntowej, kołowrotka czy innego produktu wędkarskiego. Testy wykonują nasi testerzy specjalizujący się w różnych metodach połowu. Mamy grupę spinningistów, których ulubionymi rybami są głównie drapieżniki, szczupaki, sandacze i okonie. Mamy również silną grupę testerów gruntowych i karpiowych czyli takich, którzy łowią ryby spokojnego żeru. Do tych ryb zaliczamy karpie, leszcze, krąpie czy płocie. Testy te oczywiście można znaleźć w odpowiednich działach. Zachęcamy do komentowania umieszczonych testów, pisania uwag oraz propozycji. Ułatwi to nam przygotowanie listy nowych testów oraz przyszłym użytkownikom pozwali na jeszcze lepsze dopasowanie odpowiedniego sprzętu. Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu, ponieważ cały czas jest on powiększany o nowe pozycje.

Testy wędkarskie

Testy wykonywane są zawsze w prawdziwych warunkach. Zanim powstanie pierwsza linijka tekstu sprawdzamy sprzęt dokładnie, szukając w nim błędów oraz innowacyjnych rozwiązań. Robimy to po to abyście czytając nasze testy dowiedzieli się wszystkiego co tylko można na temat danego produktu. Jest to ważne, dzięki temu staliśmy się najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat wędek, kołowrotków czy przynęt. Sprzęt często poddawany jest ekstremalnym testom, jak np. rzucanie cięższymi przynętami niż zaleca producent, łowienia ryb sprzętem nie dla nich przygotowanym. W ten sposób powstaje tekst, opasujący produkt nie tylko pod względem wyglądu i jakości produkcji ale względem przeznaczenia i tego jak sprawdza się on podczas łowienia. Mieliśmy już okazję łowić ogromną ilością wędek, kołowrotków, poznaliśmy plecionki i linki bardzo wielu producentów z całego świata. O przynętach wiemy już praktycznie wszystko. Stosowaliśmy przynęty miękkie jak gumy czy twistery, przynęty na szczupaka i okonia. Jerki a szczególnie jerki szczupakowe oraz woblery boleniowe, sandaczowe i sumowe. Kołowrotki spinningowe i gruntowe – takie rozróżnienie jest ważne jeśli chcemy aby zakupiony sprzęt długo nam służył.

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka