Katalog testów sprzętu wędkarskiego

wędki spinningowe ultra light

Wędki spinningowe ultra light JMC Full Moon Spin II 213 0,8-5,4

Kika miesięcy temu testowaliśmy dla Was wędkę JMC z serii Full Moon. Tym razem na warsztat wzięliśmy inny model z tej bardzo ciekawej serii. Wiosna to czas małych przynęt i chimerycznych brań, w takiej sytuacji wędzisko jakim się posługujemy powinno być starannie dobrane tak żeby zapewnić nam największe szanse na udane połowy.

Czytaj więcej »
Switch Blade Minnow

Savage Gear Switch Blade Minnow – przynęta na okonia

Wydawać by się mogło, że wędkarstwo spinningowe to dziedzina, w której przynęty zakończyły swoją ewolucję. Okazuje się jednak, że co jakiś czas na rynku pojawiają się przynęty o zdecydowanie innej konstrukcji i koncepcji niż te, które znaliśmy i wykorzystywaliśmy do tej pory. Firma Savage Gear na przełomie 2019 i 2020 r. wprowadziła do swojego katalogu wabiki o wyjątkowo nietuzinkowej koncepcji. Przyznać musimy, że sam pomysł przynęty jest co najmniej kontrowersyjny i dla wielu wędkarzy Switch Blade Minnow może okazać się kolejnym produktem marketingowym. Jak zwykle do zadania testu przyłożyliśmy się bardzo starannie, i postanowiliśmy specjalnie dla Was dłuższy czas poświęcić na łowienie za pomocą tej nowej przynęty.

Czytaj więcej »
haczyk mikado method feeder

Haczyki Method Feeder Musa Mikado

Haczyk – tak mały element każdego wędkarskiego zestawu, a tak niezwykle istotny. To on prezentuje przynętę i to on odpowiedzialny jest za dobre zahaczenie ryby. Dlatego tak niezmiernie ważna jest jego ostrość, odpowiedni kształt, ale przede wszystkim wytrzymałość. Za nami cały rok wędkarskich zmagań, w którym przyglądaliśmy się różnorakiemu sprzętowi. Kończąc sezon 2019, postanowiliśmy jeszcze wziąć pod lupę haczyki marki Mikado Method Feeder Musa. Zobaczcie, jakie wrażenia po sobie pozostawiły.

Czytaj więcej »
Wędka JMC Adventure Full Moon Spin 228 cm 3-15g

Wędka JMC Adventure Full Moon Spin 228 cm 3-15g

Jeszcze przed końcem roku mamy dla was świeży test spinningu, który wyróżnia się na tle innych. W nasze ręce trafił jeden z przedstawicieli serii Full Moon od JMC Adventure. Kij jest nowością w ofercie producenta. W przeszłości mieliśmy już do czynienia z tymi spinningami. Sprawdźmy zatem jak będzie się sprawdzał kolejny przedstawiciel z rodziny Full Moon

Czytaj więcej »
parabellum ccc

Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g

Seria Parabellum była już przez nas testowana kilka razy. Do tej pory mieliśmy okazję sprawdzać poprzednie odsłony jak się okazuje popularnej w Polsce serii wędek firmy Savage Gear. Tym razem przyszła kolej na trzecią już serię wędek Parabellum. Mieliśmy okazję bardzo dokładnie przyjrzeć się dwóm reprezentantom tej grupy. Jako pierwsza na łamach Fishing Test wędka opisana do 14 gramów o długości 246 cm.

Czytaj więcej »
wobler do twitchingu

Wobler do twitchingu Harvester firmy JMC

Kolejny produkt wzorowany na japońskim designie. Kolejny wobler wykonany z plastiku, który w zamyśle producenta ma podbić serca wędkarzy, a przede wszystkim żyjących w polskich wodach drapieżników. Czy wobler Harvester będzie miał szansę na stałe zagościć w pudełkach spinningistów? Sprawdzamy!

Czytaj więcej »
Kołowrotek method feeder

Kołowrotek method feeder Robinson Method Runner FD 506

Wielu z nas szuka takiego sprzętu, któremu zaufa bez kresu i którego będzie mógł użytkować przez wiele długich lat. Zanim jednak trafimy na tego typu produkt, przerzucamy wiele z nich przez swoje racę. Wśród całej gamy sprzętu wędkarskiego, trafiają się w końcu perełki, o których myślimy „jakby pod moje gusta robione”. Ostatnio mieliśmy szansę zmierzyć się z kołowrotkiem Method Runner FD 506 od firmy Robinson, który w pierwszych chwilach po prostu skradł nasze serca. Zdecydowaliśmy się go przetestować nad wodą w skrajnych warunkach. Zobaczcie, co zostało z naszego pierwszego wrażenia.

Czytaj więcej »

Kołowrotek FD Player – VDE

Kołowrotek FD Player z serii VDE to propozycja od firmy Robinson, na którą w szczególnością swoją uwagę powinni skupić amatorzy metody spławikowej. Aby dowiedzieć się, czy warto się na niego zdecydować, sprawdziliśmy jego długą listę parametrów oraz ich odzwierciedlenie w zachowaniu nad wodą. Po czym wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Jakie? O tym w naszym teście.

Czytaj więcej »
pływadełko

Pływadełko Savage Gear HighRider 170cm

Ufff jesteśmy świeżo po teście i jak najszybciej pędzimy do Was aby się nim podzielić. Po niedawno opublikowanym teście pływadełka Decathlon’owego wiedzieliśmy, że musimy sprawdzić inne rozwiązania dostępne na rynku. W nasze ręce dostało się pływadło od Savage Gear – dużo większe i co najciekawsze z wiosłami. Zapraszamy do lektury i komentowania.

Czytaj więcej »

Katalog testów sprzętu wędkarskiego

Nasz katalog testów to miejsce, w którym znajdziesz dokładnie wszystkie testy jakie wykonaliśmy. Są one posegregowane względem dat wykonania testu. Celem naszego portalu fishing-test.pl jest pomoc wszystkim wędkarzom, którzy zainteresowani są kupnem wędki spinningowej czy gruntowej, kołowrotka czy innego produktu wędkarskiego. Testy wykonują nasi testerzy specjalizujący się w różnych metodach połowu. Mamy grupę spinningistów, których ulubionymi rybami są głównie drapieżniki, szczupaki, sandacze i okonie. Mamy również silną grupę testerów gruntowych i karpiowych czyli takich, którzy łowią ryby spokojnego żeru. Do tych ryb zaliczamy karpie, leszcze, krąpie czy płocie. Testy te oczywiście można znaleźć w odpowiednich działach. Zachęcamy do komentowania umieszczonych testów, pisania uwag oraz propozycji. Ułatwi to nam przygotowanie listy nowych testów oraz przyszłym użytkownikom pozwali na jeszcze lepsze dopasowanie odpowiedniego sprzętu. Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu, ponieważ cały czas jest on powiększany o nowe pozycje.

Testy wędkarskie

Testy wykonywane są zawsze w prawdziwych warunkach. Zanim powstanie pierwsza linijka tekstu sprawdzamy sprzęt dokładnie, szukając w nim błędów oraz innowacyjnych rozwiązań. Robimy to po to abyście czytając nasze testy dowiedzieli się wszystkiego co tylko można na temat danego produktu. Jest to ważne, dzięki temu staliśmy się najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat wędek, kołowrotków czy przynęt. Sprzęt często poddawany jest ekstremalnym testom, jak np. rzucanie cięższymi przynętami niż zaleca producent, łowienia ryb sprzętem nie dla nich przygotowanym. W ten sposób powstaje tekst, opasujący produkt nie tylko pod względem wyglądu i jakości produkcji ale względem przeznaczenia i tego jak sprawdza się on podczas łowienia. Mieliśmy już okazję łowić ogromną ilością wędek, kołowrotków, poznaliśmy plecionki i linki bardzo wielu producentów z całego świata. O przynętach wiemy już praktycznie wszystko. Stosowaliśmy przynęty miękkie jak gumy czy twistery, przynęty na szczupaka i okonia. Jerki a szczególnie jerki szczupakowe oraz woblery boleniowe, sandaczowe i sumowe. Kołowrotki spinningowe i gruntowe – takie rozróżnienie jest ważne jeśli chcemy aby zakupiony sprzęt długo nam służył.

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka