Zanęta Optima Profess

tlo_non

Zanęta stanowi niezwykle ważny punkt w praktycznie każdym rodzaju wędkarstwa stacjonarnego. Używana jest zarówno przez spławikowców, feederowców jak i karpiarzy. Wybór i zastosowanie zapachu czy smaku uzależnione są od obranej taktyki i ryby, na jaką łowiący się nastawia. Każda firma produkująca i sprzedająca zanęty musi zatem posiadać bogatą paletę produktów, w której wędkarze odnajdą coś idealnego dla siebie i swojego łowiska. Szeroką gamą zanęt dysponuje firma Profess, której produkty postanowiliśmy przetestować. Na naszą wędkarską arenę trafiła zanęta Optima. Jak wypadła? O tym w naszym artykule.

Charakterystyka ogólna

Optima to seria zanęt firmy Profess, których optymalny skład pozwala na uniwersalne zastosowanie. Szeroka gama produktowa daje możliwości wyboru spośród ośmiu dostępnych smaków: halibut i pieprz, miód i kokos, tutti frutti, wanilia, truskawka, method feeder, wątroba i czosnek, morwa i cynamon. Zanęty dostępne są w opakowaniach 1 kg.

Jakość i wykonanie

Zanęty Optima firmy Profess na pierwszy rzut oka zachęcają do zakupu dzięki dość przejrzystemu opakowaniu, które ujawnia jej prawdziwy wygląd. Dzięki temu doskonale widzimy, jaki produkt zamierzamy nabyć. Po otworzeniu przywita nas jednoznaczny zapach zanęty, który wybraliśmy. Nie jest on zbyt mocny, w takim sensie, aby odstraszał ryby. Można uznać go za optymalny. Sama struktura zanęty w naszej ocenia jest bardzo dobra. Gołym okiem widać, że produkt został zrobiony z dodatkiem naturalnych składników, w tym ziaren. Samo przygotowanie mieszanki nie jest trudne i opiera się na standardowych działaniach w tego typu produktach. Dobrze przygotowana zanęta nadaje się do nęcenia z ręki, procy lub rakiety. Z powodzeniem można ją lokować w koszyczkach klasycznych, zanętowych, jak i method feederowych.

Cena

Koszt zakupu 1 kg zanęty Optima kształtuje się w granicach 5 zł. Dla nas jest to bardzo dobra oferta, biorąc pod uwagę fakt, że dostajemy za nią produkt, który naprawdę działa!

Przeznaczenie

Jak już wspominaliśmy na początku, optymalny skład zanęt Profess i różnorodność dostępnych smaków i zapachów sprawia, że zanęty mają uniwersalne zastosowanie i dedykowane są do wszystkich rodzajów wędkarstwa z użyciem tego typu produktu. Firma produkująca zadbała o to, aby informować kupujących o tym, dla jakich ryb jest dedykowany dany smak, lokując na opakowaniach nazwy gatunków.

W AKCJI

Dzięki temu, że zanętę Optima można szybko i łatwo przygotować, jest ona gotowa do podania niemal natychmiast, co oczywiście działa na korzyść łowiącego. Produkt zaczyna pracować momentalnie po ulokowaniu w wodzie, dzięki czemu jego działanie jest naprawdę skuteczne i szybkie. Podczas testu zanęta sprowadzała ryby przy każdym użyciu, niezależnie od aury i panujących warunków. Oczywiście dopasowanie danego smaku uzależnione jest od nastawienia się na konkretny gatunek ryby, oraz danego łowiska. W naszym przypadku nieocenionym „killerem” okazał się „halibut i pieprz”, który otwierał wodę podczas największej rybnej flauty. Ostatecznie wrażenie, jakie pozostawiły zanęty firmy Profess, są bardzo pozytywne i zachęcające do dalszego użytkowania.

Szybka i skuteczna praca zanęty

Produkt zaczyna pracować momentalnie po ulokowaniu w wodzie, dzięki czemu jego działanie jest naprawdę skuteczne i szybkie. Podczas testu zanęta sprowadzała ryby przy każdym użyciu, niezależnie od aury i panujących warunków.

Podsumowanie

Sumując wszystkie składniowe naszego testu, nie możemy wystawić zanęcie Optima innej opinii, niż bardzo dobra. Produkt sprawdzał się znakomicie, biorąc pod uwagę jego strukturę oraz pracę w wodzie, a także wpływ na ilość brań. W podsumowaniu nie możemy pominąć wątku ceny, którą uważamy za bardzo korzystną w stosunku do działania produktu. Zatem seria Optima firmy Profess w naszej opinii wypada bardzo zachęcająco. Patrząc również na jej konsystencję, którą w większości tworzą naturalne składniki, jesteśmy zgodni, że można uznać ją za zanętę z wyższej półki.

Zalety

  • praca
  • łatwość przygotowania
  • konsystencja
  • skład
  • szeroka gama zapachów i smaków

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także...

Inne testy z tej kategorii

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze