Keitech Easy Shiner

tlo_non

Keitech Easy ShinerWielką trudnością byłoby policzenie wszystkich dostępnych modeli przynęt gumowych, oferowanych przez sklepy wędkarskie. Jednak co jakiś czas, rodzimi producenci lub dystrybutorzy miękkich przynęt zza oceanu, rozpieszczają nas kolejnymi nowościami. Tym razem dotarła do nas pionierska guma o magicznej nazwie Keitech Easy Shiner.

Charakterystyka ogólna
Do testów otrzymaliśmy modele 3 i 4 calowe. Wydaję się, że Keitech Easy Shiner, to kolejna podobnie wyglądająca gumka, której cechą charakterystyczną jest doskonała jakość wykonania. Takie przemyślenia mieliśmy po tym, jak przyglądaliśmy się przynęcie za pierwszym razem. Ot, kolejna guma. Nie pozostało nic innego, jak zweryfikowanie naszych przypuszczeń w warunkach przeznaczania gumki Keitech.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Keitech Easy Shiner

Jakość i wykonanie
Nie wypada przyczepić się choćby do najdrobniejszego szczegółu. Producent zadbał o wszelkie detale. Gumka posiada bardzo ciekawą, mięsistą konsystencję. Kolorystyka niemal wzorowa, dodatkowo wzbogacona o brokaty i zapachy. Reasumując – jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Nieco na siłę wskazać można jedynie brak faktury łuski na korpusie, oka i skrzeli, ale chyba zbyt wiele oczekujemy od przynęty gumowej.
Na uwagę zasługuje jednak kilka cech, które wyróżniają testowaną przynętę od innych ripperków. Na grzbiecie oraz brzuszku, widoczne jest miejsce do mocowania haka offsetowego. Podczas zbrojenia gumy w klasyczne główki jigowe,  będzie to spore ułatwienie dla mniej doświadczonych wędkarzy. Kolejna sprawą jest ciekawie zaprojektowany ogon oraz przegub.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Gumy Easy Shiner….

Keitech Easy Shiner

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
…jakość wykonania stoi na wysokim poziomie

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Korpus przynęty wykonano z trwałego, mięsistego materiału, co znacząco wpływa na trwałość przynęty.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Widoczne na grzbiecie miejsce do umieszczenia haka offsetowego

Keitech Easy Shiner
Charakterystyczny przegub łączący ogon i korpus

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner

Cena
Testowane modele są nieznacznie droższe od najbardziej popularnych przynęt gumowych, dostępnych w naszych sklepach. Nie są to jednak różnice wpływające na ocenę produktu. Model 3-calowy kosztuje około 2,7 zł, a rybka mierząca 10 cm niecałe 4 złote. W naszej ocenie przynęty warte są swojej ceny.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Miejsce na uimieszczenie haka offsetowego – tym razem widoczne wgłębienie w brzuchu przynęty

Przeznaczenie
Dostępne opcje kolorystyczne oraz budowa gumowej przynęty, wskazują na dość szerokie zastosowanie. Mniejsze modele z powodzeniem sprawdzają się na okoniach czy boleniach. Będą też ciekawym urozmaiceniem pudełka pstrągarza. Modele 4-calowe to klasyk na sandacza oraz szczupaka. Możliwość zbrojenia za pomocą haka offsetowego, dodaje nam kolejną możliwość wykorzystania Keitech Easy Shiner jako soft Jerka. Klasyczna główka w połączeniu z Keitech, może okazać się doskonałym narzędziem do połowu niemal wszelkich drapieżników, zamieszkujących przeróżne akweny.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner
Kilka z dostępnych opcji kolorystycznych

W akcji
Przynęta pracuje bardzo atrakcyjnie. Specyficznie wyprofilowany ogonek, który został zamocowany na korpusie przez bocznie spłaszczony przegub, pracuje bardzo agresywnie, ale drobniutko. Przynęta 3” zbrojona na główkach od 3 do 10 gram ciekawie lusterkuje. Modele większe ukazują tę cechę  przy główkach do około 15g. Nam bardzo przypadł do gustu model większy, zbrojony na leciutkich główkach. Tego rodzaju przynęta świetnie sprawdzała się na płytkiej wodzie w poszukiwaniu majowych szczupaków. Dużym plusem jest lotność przynęty, która mocowana nawet na niewielkich główkach, ląduje na dużych odległościach.
Efektownie wygląda  praca przynęty zbrojonej na haku offsetowym. Zaskoczyło nas doskonałe wyważenie przynęty. Guma pracuje równo i nie okręca się wokół własnej osi.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner

Ogólne wrażenie
Ciekawa przynęta o bardzo charakterystycznej, drobnej pracy. Wyróżnikiem dla firmy Keitech jest bardzo bogate wzornictwo oraz możliwość zastosowania zarówno przy klasycznej główce jigowej oraz haku offsetowym. W  naszej ocenie fajny produkt, który z pewnością stanie się dla wielu fanów okoni i sandaczy istotną przynętą w pudełku.

Przynęty gumowe Keitech Easy Shiner

 

Przynęty do testu dostarczył sklep wędkarski przynety-swiata.pl

 

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,7,10,9,8,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– kolorystyka,
– wykonanie,
– uniwersalność zastosowania,
– dostępność,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze