×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Varivas Avani Sea Bass Premium PE

Jak ważnym elementem zestawu spinningowego jest plecionka, wie każdy wędkarz. Na rynku polskim dostępnych jest wiele dobrych plecionek. Można kupić te produkowane w USA, można tez znaleźć kilka ciekawych produktów oferowanych przez lokalnych dystrybutorów. Tym razem przedstawiona będzie  japońska linka, nie ciesząca się popularnością na naszym rynku. Varivas to plecionka o której tu i ówdzie można zasłyszeć ciekawe opinie… Tym razem specjalnie dla czytelników FT linka Varivas Sea Bass Premium.

 
Test nadesłany przez czytelnika FT

Charakterystyka ogólna

Varivas jest producentem w naszym kraju niemalże nieznanym. Mało który wędkarz słyszał o tej firmie lub używa jej produktów. Dzięki publikacji na łamach Fishing Test, czytelnicy po raz pierwszy w Polsce będą mogli zapoznać się z opinią jednego z wielu dostępnych w ofercie produktu.
Producent zapewnia, iż jego plecionka jest o połowę cieńsza od plecionek konkurencji, zachowując przy tym niezmienioną, wskazywaną moc. Dodatkowo producent odważnie deklaruje, iż jego produkt zostawia konkurencję daleko w tyle pod względem jakości produktu. Jak to wygląda w rzeczywistości czyli w testach nad wodą? Przekonamy się o tym niebawem. Niniejszy test przybliży również czytelnikom, czy plecionka Varivas warta jest swojej ceny…

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Jakość i wykonanie

Linka zapakowana jest w przeźroczyste opakowanie z tworzywa sztucznego. Na opakowaniu widnieją napisy w języku japońskim. Nie ma jednak większych problemów z odczytaniem mocy linki (wskazaną w funtach). Również nie ma problemu z określeniem ilości linki nawiniętej na szpulę. Dodatkowo producent podał sugerowaną cenę w jenach, a zatem oożna sobie szybko przeliczyć jej realną wartość w złotówkach.

Linka na szpulę nawinięta jest równo. Ma to istotne znaczenie i wpływa na późniejszą jakość linki. Posiada interesujący jaskrawo - zielony kolor. Do testu wybrana została plecionka o mocy 23lb, na szpuli jest nawinięte 150m linki. Po wnikliwych obserwacjach można stwierdzić iż plecionka jest okrągła. Wszystkie te cechy napawają optymizmem. Czas wyruszyć nad wodę...

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

W akcji

Podczas nawijania linki na kołowrotek można już dojść do pierwszych wniisków. Dotyczy to pozostawiania farby i zbędnych włókien. Varivas w tym zakresie wypada bardzo dobrze. Samo nawinięcie nie sprawia żadnych problemów. Linka bardzo równo układa się na szpulce oraz bez problemu z niej schodzi. Będzie to wpływało na jakość i celność rzutów. Testowana plecionka jest piekielnie mocna. Jej wytrzymałość to ogromna cecha. Kwestia grubości...w porównaniu z tańszymi plecionkami o wytrzymałości 20lb, w rzeczywistości jest prawie o połowie cieńsza, a ma wytrzymałość 23lb mocy.
Dzięki charakterystycznej barwie, jest bardzo dobrze widoczna na tle wody. Ułatwia to obserwację delikatnych brań przez tych wędkarzy, którzy łowią w ten sposób. Co najbardziej zaskoczy użytownika to fakt, że jest niemalże niesłyszalna na przelotkach. Varivas nie chłonie również wody. Jest to ogromny plus na rzecz linki podczas polowania na sandacze w zimne miesiące. Podczas długotrwałego użytkowania, plecionka nie traci koloru, nie strzępi się ani nie traci na mocy.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Cena oraz dostępność

Cena plecionki oscyluje w granicach 200-250 zł, a więc niemało, gdyż mówimy o odcinku 150 m linki. Trudno podjąć odważną decyzję o zakupie linki za taką kwotę. Co do dostępności, tutaj napotkamy na kolejny problem, linka jest dostępna jak na razie tylko przez duży serwis aukcyjny lub firmy specjalizujące się w handlu sprzętem z Japonii. Ocenę tak sporego wydatku na badź co bądź linkę wędkarską, należy pozostawić do osobistego rozważenia.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Podsumowanie

Linka Varivas Arvani Sea Bass Premium o wyjątkowy produkt. To o czym zapewnia producent, ma odzwierciedlenie w rzeczywistym użytkowaniu. Linka świetnie spełnia swoje zadanie, jest miękka, mocna oraz nie chłonie wody. Koszt nabycia Varivasa może niestety odstraszać. Biorąc jednak pod uwagę mocne atuty Varivasa, klienci którzy pozwolą sobie na ekstrawagancję i zakupią linkę trzykrotnie droższą od produktów konkurencji, na pewno będą zadowoleni.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Test został przesłany przez czytelnika FT

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Aleksander

  Moje zaufanie do okrzyczanych jako najlepsze plecionek takich jak VARIVAS czy MOMOI zostało ostatnio poważnie nadszarpnięte. Kupiłem MOMOI Jig Line 0,14mm i okazało się, że jest solidnie przegrubiona. Już na pierwszy rzut oka przy porównaniu z Fishmakerem 0,14mm jest co najmniej o jeden numerek grubsza, dokładne obejrzenie pod lupą sugeruje nawet dwa numerki, czyli przy dragonowej wygląda jak 18-tka. Przykre ale prawdziwe.

  0
 • Rafał

  Testowałem varivas sea bas max power 1.0 20.2 lb i wytrzymuje na węźle 3,6 kg to gdzie tu 20.2lb? Poniosło ich i to bardzo.Fakt jest gładka i cieniutka ale bez przesady z wytrzymałością!

  0
 • matt

  Dobra plecionka ale... nie jest cicha na przelotkach i traci kolor po kilku wyprawach normalnego uzytkowania ( własny import z japan) . Trzyma parametry i jest cienka ( w sensie średnicy) jak na swoją moc . Jedyne ciche plecionki to x8 , tyle , że to już inna półka cenowa .

  0
 • tpe

  Łowię plecionkami Varivasa 16lb, a wg. nowej rozmiarówki 21,5 lb, już parę sezonów. I to nie w Wiśle, Bugu czy Odrze a w naprawdę ekstremalnym łowisku jakim jest Atlantyk. Wg. mnie to najlepsza plecionka jakiej do tej pory używałem (a miałem już na młynkach naprawdę sporo linek). Jedyna jej wada to to, że po kilku tygodniach intensywnego spinningowania (w sezonie jestem nad oceanem codziennie) lekko wyblakła. Ale to wada chyba wszystkich linek. <br /><br />Nie wiem, gdzie kupujecie tego Varivasa, ale można kupić go w Europie za połowę podanej w teście ceny.

  0
 • Kris

  Dziwi mnie to kolego co napisałeś, ja używam varivasa do jerkow oraz do jigu, lowiac w Odrze nie zauważyłem nic z tego co napisałeś. Plecianka trzymała swoje paranetry. Choć Wisła jest najlepszym testerem linek nie mailem możliwości łowić w tej rzece, dużo różnych plecionek tam poległo, pomimo iż na innych wodach dawały radę. Nie wiem od czego to zależy, skład chemiczny, zanieczyszczenia??

  0
 • Waldek

  Nie polecam tej plecionki. Łowiąc na Wiśle sandacze zniszczyłem po pierwszym dniu około 20 metrów czyli jakieś 35-40zł. Varivas jest bardzo nieodporny na kamienie i twarde zaczepy. Po miesiącu wędkowania niestety musiałem kupić kolejną plecionkę. Nigdy więcej!

  0
 • Kris

  Oczywiście macie koledzy rację w tej cenie można kupić trzy szpulki power strike, ale w teście nikt nie mówi nikomu co ma kupować jeśli kogoś stać na produkty luksusowe i ma taką wolę to takowe kupuje, jeśli nie to szuka innych tańszych produktów.

  0
 • Piotr

  Testy nadesłane przez czytelników to słaby pomysł - równie dobrze mogę poszukać opinii na forach internetowych itp.

  0
 • Guti

  Ja miałem z nią sporo problemów. Kupiłem nowa za 230 zł i zużyłem ja na Bugu w dwa tygodnie. Mówiąc krótko dobra to jest plećka na wody bez zaczepów. Jak ja trochę poszarpałem po zatopionych drzewach to i się rwała jak nitka. Więcej nie kupię. bo za 230 zeta mam trzy / cztery szpule kongera albo innego mikado a jakość na zaczepach ta sama.

  0
 • messi

  ja słyszałem wiele dobrych opinii na temat tej linki. cena? no cóż. z tym zawsze jest problem :-)

  0
 • Janek Włodarski

  Coś mi się zdaje, że redakcja to na tej plecionce suchej nitki by nie zostawiła. Stosunek jakości do ceny i tak ma się nijak. Za tyle kasy to można kupić dużo więcej metrów na prawdę dobrej linki. Taka moja opinia

  0
 • Rafał Moczar

  Szkoda że wy Panowie z redakcji tego nie opisywaliście. Trochę myślałem nad ta plecionka. Tutaj nadal nic nie wiem. Szkoda

  0