Plecionka Spiderwire Stealth

Plecionka Spiderwire StealthPopularność plecionek w wędkarstwie spinningowym, urosła ostatnimi czasy do niebotycznych rozmiarów. Niemal wszyscy spinningiści stosują plecionki przeróżnej grubości, barwy i oczywiście marki. Często stosowana swego czasu linka rodem z USA, trafia na szpule kołowrotka jednego z naszych redaktorów. Zapraszamy do recenzji linki Spiderwire Stealth Code Red.
Charakterystyka ogólna
W opisie swojej plecionki producent kładzie spory nacisk na kilka podstawowych parametrów. Mowa jest o dużej mocy i wyjątkowej trwałości. Zwraca też uwagę na to, że dzięki teflonowi z wprasowanymi ciśnieniowo mikrowłóknami, linka jest nadzwyczajnie cicha, odporniejsza na chemiczne zanieczyszczenie wód. Jej budowa pozwala nadto na oddawanie zdumiewająco dalekich rzutów. Sprawdźmy zatem te kuszące zapewnienia.
Plecionka Spiderwire Stealth
Plecionka Spiderwire Stealth Code Red Braid

Jakość i wykonanie
Produkty importowane bezpośrednio od amerykańskich producentów, nie grzeszą wyjątkową schludnością wykonania. Opakowanie plecionki stylizowane jest nieco na wzorach z poprzedniego dziesięciolecia. Ot czarna szpulka z kolorową nitką. Całość zapakowana w upaćkane reklamowymi napisami opakowanie.
Świeżo nawinięta plecionka wygląda bardzo solidnie. Jest okrągła, wyjątkowo śliska i mocna. Trudno ją zerwać w rękach, nawet przy nieznacznej grubości 0,10m. Podczas nawijania linki na palcach nie pozostały nam resztki farby. To dobry znak. Jedna cecha niestety nas lekko zaniepokoiła. Plecionka miała dość luźny splot, a po mocnym rozwarstwieniu linki, pokazały się maleńkie włókna. Wszystkie te wskaźniki nic jednak nie znaczą, zanim z nową plecionką nie spędzimy długich godzin na rodzimych łowiskach.
Plecionka Spiderwire Stealth

Plecionka Spiderwire Stealth

Plecionka Spiderwire Stealth

Plecionka Spiderwire Stealth

Cena
Spiderwire Stealth Red Code nie należy do plecionek drogich. Szpula mieszcząca 110 metrowy odcinek, kosztuje około 40 złotych. Jeszcze korzystniej kalkuluje się zakup szpuli, na której nawinięto 270 metrów linki. W porównaniu z mocno reklamowanymi produktami rodzimych dystrybutorów i producentów, Spiderwire Stealth jest  niemal dwukrotnie tańszy.
Plecionka Spiderwire Stealth

Przeznaczenie
Plecionki używane są niemal we wszystkich dostępnych metodach spinningowych. Najbardziej jednak popularnym zastosowaniem jest zestaw służący do łowienia szczupaków, sandaczy czy okoni. Dobra plecionka powinna być bezwzględnie mocna i trwała. Kolejną cechą, która zaliczana jest do podstawowych, jest odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz w miarę okrągły przekrój, który ograniczy zakleszczanie się linki na szpuli kołowrotka. O tych parametrach zapewnia nas producent. Nie pozostało nic innego jak wybrać się nad rzekę z naszym nowiutkim Spiderwire Stealth.
Plecionka Spiderwire Stealth

Akcja
Przyznać należy, że testowana plecionka wyróżnia się na tle konkurencji cichą pracą. Ułatwia też oddawanie bardzo dalekich rzutów. Kolejna sprawa to moc. Tu także nie mamy nic do zarzucenia. Podczas powolnego naprężania na linii, plecionka uzyskuje poziom zadawalający. Wytrzymałość na zrywanie wskazana przez producenta (5,90 kg przy średnicy 0,10mm) nie jest przesadzona. Warto wskazać, że w wyniku eksploatacji splot stał się nieco płaski, ale nie wpłynęło to na zakleszczanie linki między zwojami. Kolor początkowo intensywny z czasem zaczął płowieć ale nie następuje to tak szybko, jak w przypadku innych podobnych produktów.
Idąc dalej wskazujemy na pewien niuans, który w dużej mierze dyskwalifikuje testowaną plecionkę z zastosowania w wodzie, której dno usłane jest twardymi zaczepami. Chodzi o uwalnianie przynęt za pomocą tzw. odstrzeliwania. Wielce nas zdziwił fakt słabej wytrzymałości linki na energiczne szarpania. Przyznać musimy, że ta negatywna cecha mocno wpłynęła na ocenę końcową. Szkoda, bowiem na pierwszy rzut oka linka wyglądała bardzo przyzwoicie.
Plecionka Spiderwire Stealth

Ogólne wrażenie
Niezbyt droga plecionka o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Cicha, śliska i stosunkowo mocna. Niestety, według naszej oceny, testowana plecionka nie nadaje się na wodę, gdzie będziemy zmagali się z częstymi zaczepami. W łowisku wolnym od zawad będziemy mieli linkę niemal doskonałą.
Plecionka Spiderwire Stealth

 

Plecionkę Spiderwire Stealth Red Code do testów użyczył dystrybutor Pure Fishing na Polskę firma Kreative Kingdom  
www.goodfishing.pl

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

Zalety  Wady 
- cena,                       - dość delikatna konstrukcja, 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Stefan

  Ta plecionka jest fatalna. Po miesiącu pstragowania poszła do kosza. Nie dość, że się strzepi do jeszcze rozwarstwia w rękach. Można ją zaciągnąć nawet skórką na palcu.
  Miałem białą 0,08
  Nikomu nie polecam.

  0
 • szejk81

  dodam jeszcze że mam 0.08

  0
 • szejk81

  aktualnie używam nowości na 2017 (PLECIONKA SPIDERWIRE STEALTH SMOOTH 8) i zastanawiam się jakimi kategormiami kierowali sie przyznając jej nagrode najlepszej plecionki. Splot rozwarstwia sie już przy skręceniu w palcach. Jest bardzo słaba na uszkodzenia , jakieś otarcia/przytarcia . Z przekroju owalnego szybko staje sie płaska. Fakt jest śliska (pewnie dużo łatwiej będzie sie ją rozplątywać)... cicha... ale tylko do momentu jak sie nie skręci ( choć ta głośność jest bardziej słyszalna przy plecionkach bardziej "szorstkich") Za około 70 zł j jesteśmy w stanie kupić plecionkę wytrzymalszą jendak chyba głośniejszą. W tym sezonie spróbuję jeszcze nową savage gera
  Przypomniało mi się , że kiedyś miałem plecionkę Rapala i też miała takie same właściwości jak spiderwire .

  0
 • Tomasz

  Totalne badziewie.Przy nawijaniu zostaje farba na dłoniach.Coś mnie podkusiło i kupiłem ten badziew .Power Pro najlepsza!!!

  0
 • Grzegorz

  Super produkt . Jesteśmy razem od 10 lat .

  0
 • Robert

  Kupiłem 0,14 i łowiłem na zestawie sandaczowym przez tydzień,codziennie po kilka godzin.Potwierdzam daleki zasięg rzutu,nie potwierdzam blaknięcia i strzępienia.Pierwszy raz udało mi się odstrzelić przynętę właśnie ta plecionką.Raczej polecam,kupię taka samą na suma.

  0
 • darkonis

  Łowiłem na ta plecionkę jeden sezon i w tym sezonie chyba też ją kupię. Nie plącze się jest mocna , wyrywałem ja grube zielicha i trzciny i nie puściła. Powłoka śliska , kolor trzyma w miarę długo ( różowieje) . Rzuca się nią super i chociaż przy grubości 0,14 wygląda jak żyłka 0,20 to nie jest płaska. Cena super i plecioneczka też super odcinek 270 m za 100zł wytrzyma cały sezon.

  0
 • Grzegorz

  wędkowałem cały sezon tą plecionką nad Odrą. Na zaczepach rwie się jak włos. Również podczas wiązania węzłów jak zetrze się powłoka/teflon, a ściera się za każdym węzłem :( miałem sytuacje że rzucając przynętą 20-30gram rwała się podczas rzucania. Nie polecam!!!!

  0
 • marek

  Używałem tej plecionki przez cały sezon. Akurat moja dość szybko straciła swój intensywny kolor. Równie szybko wytarła sie ta powłoka teflonowa,czy cokolwiek to jest.Po połowie sezonu(a wedkuje jakies 10-15 h w tygodniu) dosyć mocno sie postrzępiła i stała sie luzna.Osobiście akurat tego modelu juz nie kupię. Pozdrawiam i połamania.

  0
 • marek

  nie polecam tej plecionki.Warstwa teflonu szybko się ściera i osłabia plecionkę.W łowiskach z kamieniami pęka jak włos...

  0
 • tomek

  proponuję używać łączników bezwęzłowych do plecionki :)

  0
 • Radek

  czyli jakie węzły radzicie stosować do tej plecionki

  0
 • Adam

  Kolega Jakub może mieć rację. Ja osobiście ten sezon też przełowiłem "pajęczynką" tylko, że 15 funtową. Na zaczepach haki mi się gięły a węzły puszczały naprawdę sporadycznie.

  0
 • Jakub

  Tomek, mam plecionkę 0,10 taką jak w teście i przy tej średnicy nie dane mi było zauważyć rozciągliwości :) Spowodowane jest to pewnie tym że prędzej strzeli niż się rozciągnie.<br />Przy małej średnicy radzę też stosować odpowiednie węzły<br />Pozdrawiam kolegów wędkarzy

  0
 • Jurek M.

  Test troche mnie zawiodl Ani słowa o tym dlaczego ta plecionka zostala nazwana STEALTH czy jest trudno dostrzegalna dla ryb Z drugiej strony ten czerwony kolorek to chyba tego zaprzeczenie Nie napisano tez jak ta plecionka zachowuje sie po dluzszym lowieniu cytuje "Jedna cecha niestety nas lekko zaniepokoiła. Plecionka miała dość luźny splot, a po mocnym rozwarstwieniu linki, pokazały się maleńkie włókna" czy ta plecionka nie kudlacila sie po kilku dniach lowienia Mialem taka tez amerykanski produkt

  0
 • Radek

  Test dobry! Potwierdzam opinie fishing test w 100%. Wszystko z plecką jest oki poza tymi nieszczęsnymi twardymi zaczepami. Tak czy inaczej linka przyzwoity oczywiście biorąc pod uwagę cenę.<br />Pozdrowienia ze Szczecina.

  0
 • tomek

  Dlaczego tak niska ocena końcowa tej plecionki po wymienieniu tylu zalet ?<br />Moim zdaniem ta plecionka jest bardzo odporna na przetarcia. Sam łowię w akwenie gdzie jest bardzo dużo zaczepów. Spiderwire na tle konkurencyjnych produktów (Power-pro, p-line spectrex, Berkley FireLine, i kilka dragonów, nie pamiętam już jakich)sprawdza się dużo lepiej.<br />Najważniejsze zalety tej plecionki to wytrzymałość na przetarcia podczas "odstrzeliwania" zaczepu, (P-Line przedzierał się w palcach)i brak splątań, występowania "brody" co na innych zdarza się częściej lub rzadziej.<br />Największa wada tej plecionki to rozciągliwość na dłuższych odcinkach.

  0
 • Obcy74

  CODE RED a nie RED CODE!;D

  0