×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Agrafka z krętlikiem MIKADO

Agrafka z krętlikiem MikadoZarówno krętlik jak i agrafka są bardzo ważnym elementem każdego zestawu, którym posługuje się wędkarz.  Powinny być one solidne, gdyż przez to można stracić niejedną rybę. Do testów trafiły agrafki firmy Mikado zespolone wraz z krętlikami, będące obecnie dostępne w niemalże każdym sklepie wędkarskim w kraju.

Charakterystyka ogólna
Agrafka z przyczepionym krętlikiem to element zestawu wędkarskiego, stosowany głównie w metodzie spinningowej. Agrafki pozwalają na szybką wymianę określonej przynęty. Krętlik zapobiega skręcaniu linki podczas pracy przynęty (dot. błystek obrotowych). Trwałe połączenie tych dwóch elementów jest częstym wyborem wędkarzy.Jakość wykonania
Testowane agrafki z krętlikami mieszczą się w paczce liczącej 12 sztuk, ich wielkość to rozmiar 14. Rysunek na opakowaniu sugeruje, że ich rozmiar jest optymalny do zestawów przygotowanych do połowu szczupaków. Korpus agrafki wykonany jest z mocnego, jednego kawałka drutu. Jedna z zalet użytego materiału to sprężystość. Nie zauważyliśmy, aby drut podczas częstego odpinania i zapinania przynęt poddawał się naprężeniom i się odkształcał. Krętlik spełnia swoją rolę. Wirówki (z numerem skrzydełka „0” i "5") nie skręcają dzięki niemu linki. Wytrzymałość całości jest zadowalająca. Podczas testów (w tym licznych zaczepów) nie zdarzyło się, aby agrafka się rozgięła lub pękł krętlik. Nie dochodziło również do samoczynnego otwierania się agrafki. 

Mocna, trwała agrafka dobrze zespolona z krętlikiem


Nie ma mowy o pomyłce przy wyborze wielkości zestawu

Cena
Omawiane agrafki z krętlikami to wydatek od 3,50 zł do 4,50 zł za opakowanie. Jest to cena przystępna.

Przeznaczenie
Agrafki z krętlikiem rozmiar 14 mają zastosowanie głównie przy połowie szczupaków i sandaczy. Nie ryzykowalibyśmy jednak zastosowania ich przy połowie większych ryb. Zapewne przeżyłyby niejeden hol sporej sztuki, jednakże w tym wypadku ryzyko ich skuteczności może nas niemile zaskoczyć. Wszystko ma swoją wytrzymałość. Choć gwarantujemy, że prędziej pęknie krętlik niż rozegnie się agrafka.

Ogólne wrażenie
Dobre agrafki, wykonane z jednego kawałka drutu, mocne i trwałe połączenie z krętlikiem. Całość ma sporą wytrzymałość. Możemy je śmiało polecić łowcom szczupaków i sandaczy.


OCENA KOŃCOWA - punktowanie
- Jakość / wykonanie – 8
- Cena – 8
- Przeznaczenie – 7
- Ogólne wrażenie – 9
Średnio 8,5

Plusy
- cena,
- agrafka wykonana z jednego kawałka sprężystego drutu,
- dobra praca krętlika,
- trwałość łączenia elementów,

Minusy
- brak

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy