×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Krętliki Strong - Jaxon Terminal Tackle

Krętliki Jaxon Terminal TackleNiby najbardziej pospolity i najprostszy element uzbrojenia zestawu wędkarskiego. W sklepach znajdziemy masę produktów i co najciekawsze ceny będą tak zróżnicowane, że już przy wyborze krętlika zakręci nam się w głowie.

                                                 Charakterystyka ogólna
Klasyczna, mocna budowa, powinna dawać wędkarzowi pewność nawet podczas ciężkich holi. Dobry krętlik to element, który pozwala łowić w pełnym komforcie wyjątkowo plączącymi żyłkę obrotówkami czy wahadłówkami. Nie pozostaje nam nic innego jak sprawdzić kolejny produkt firmy Jaxon.Produkt oferowany jest w opakowaniach liczących 100 sztuk, lub w paczkach liczących po 10 krętlików. Przystępujemy zatem do serii trudnych testów. Nasz poligon doświadczalny to wody Odry i Wisły.
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Jaxon Terminal Tackle

Jakość i wykonanie
Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po otworzeniu opakowania, to wyjątkowa staranność wykonania krętlików. Powierzchnia jest gładka, pozbawiona jakichkolwiek szczerbin czy miejsc, które mogą wpływać na haczenie się żyłki. Oba oczka pracują szczególnie płynnie i nawet najmniejsze tarcie nie jest wyczuwalne w palcach. Krętliki Jaxon są  bardzo mocne i wręcz doskonale wykonane. Oczywiście pierwszy etap testu przeprowadziliśmy „na sucho”, jeszcze bez prób wodnych.
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Krętliki w opakowaniu liczącym 10 sztuk

Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Staranność wykonania jest bardzo ważna w przypadku tak małych akcesoriów

Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Cena
Cena za opakowanie mieszczące 10 sztuk krętlików, wynosi około 2 zł. To niewiele jak na produkt tej jakości. Co do ceny produktu (opakowania liczącego 100 sztuk) nie możemy się odnieść. Zapis o dostępności opakowań liczących setkę krętlików znajduje się w katalogu producenta, lecz nie ma tam wzmianki o cenie. 
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Przeznaczenie
Krętliki Jaxon Terminal Tackle z powodzeniem możemy wykorzystać do samodzielnego wiązania przyponów stalowych czy najzwyczajniej w świecie dodatkowo uzbrajać nimi agrafki. Krętlik powinien płynnie pracować bez najmniejszych spowolnień i zahamowań.
Oczywistością jest, aby krętlik był mocny i trwały, nie powinien być też zbyt duży i przez to ciężki. Sukcesem jest, jeśli przy niewielkich rozmiarach, uzyskamy odpowiednią moc i funkcjonalność.
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
W akcji
Wadą wielu podobnych produktów jest zacinanie się krętlika pod zbyt mocnym obciążeniem. Jaxonowskie krętliki pracują równo, nawet podczas prowadzenia wirówki nr 5 w mocnym nurcie. To wielka zaleta testowanego przez nas produktu. Krętliki są mocne i płynnie pracują, także w trakcie wielogodzinnego stosowania. Jedyną wadą jest nieco zbyt licznie wystepujące, niedokładne mocowanie oczek w krętliku. W niektórych modelach nie są one stabilne, a to z kolei prowadzi do zapychania się wnętrza krętlika. To jedyna wada, jaką odkryliśmy podczas wielogodzinnego testowania.
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
Ogólne wrażenie
Bardzo dobry produkt za niewielkie pieniądze. W naszej opinii krętliki Jaxon Terminal Tackle, dorównują wielu uznanym produktom dostępnym na rynku za dużo większe pieniądze. Polecamy produkt każdemu spinningiście.
Krętliki Jaxon Terminal Tackle
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
- jakość / wykonanie -9,
- cena – 9,
- przeznaczenie – 10,
- akcja – 8,
- ogólne wrażenie – 10.

Średnio – 9,2

Zalety  Wady
- dobra cena,
- bardzo funkcjonalna i sprawnie działająca konstrukcja,
- duża moc i płynna praca. 
- zbyt luźne osadzenie oczek (przy poszczególnych egzemplarzach).

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj test na FORUM

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy