Plecionka Berkley Whiplash Crystal

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Plecionka Berkley Whiplash CrystalPo lince Spiderwire przyszedł czas na plecionkę, która już dziś w gronie zagorzałych spinningistów znalazła rzeszę zwolenników. Skądinąd wiemy jednak, że inne produkty marki Berkley, nie miały aż tak przychylnych komentarzy jak nowość w ofercie tego uznanego producenta. Nie pozostało nam nic innego jak z ogromną starannością przyjrzeć się Whiplash Pro Crystal.
Charakterystyka ogólna
Berkeley wprowadził nowy produkt niedługo po tym, jak popularność zdobyła klasyczna plecionka Whiplash. Linka opisana jako Crystal, została dodatkowo wzbogacona przez zastosowanie ciaśniejszego splotu oraz pokrycie włókien masą zabezpieczającą produkt przed starzeniem oraz nasiąkaniem wody. Producent wyraźnie wskazuje na nowatorskie rozwiązania technologiczne, które mają wpływać na moc, wytrzymałość oraz ogólną jakość plecionki Whiplash Crystal. Fishing Test poddał berklejowską nowość próbie wiślanych zaczepów i mieszkających między nimi sandaczy.
Plecionka Berkley Whiplash Crystal

Jakość i wykonanie
Plecionkę zapakowano w standardowe pudełko. Szeroka szpula zapobiega wstępnemu skręceniu produktu. To istotne szczególnie dla linek, które są pokryte warstwą tworzywa sztucznego. Plecionka Berkley Whiplash Crystal jest dość sztywna, ale jednocześnie śliska. Poszczególne włókna splecione są ciasno, jednak gdy dobrze się im przyjrzymy, to niemal gołym okiem będziemy widzieli poszczególne niteczki. Nowa plecionka wydaje się być mocna, śliska, bez przesadnej pamięci do kształtów. Testowany przez nas produkt opisywany jest przez producenta jako niewidzialny w wodzie. Ten element oczywiście pozostawimy bez komentarza ;)
Plecionka Berkley Whiplash Crystal
Testowany model plecionki cechuje mocny splot

Plecionka Berkley Whiplash Crystal

Cena
Niewidzialny w wodzie Berkeley jest dość drogi. Szpula mieszcząca 110 metrów linki, kosztuje około 85zł. W przeliczeniu na jeden metr kosztuje około 77 groszy. To sporo w zestawieniu z produktami oferowanymi chociażby przez konkurencję.
Plecionka Berkley Whiplash Crystal

Przeznaczenie
Producent mocno naciska na uniwersalność zastosowania swojego produktu. Mamy też informację o możliwości używania w słonej wodzie. My zastosowaliśmy nową dla nas linkę na średnie i ciężkie zestawy, które przygotowywane były na wiślanego sandacza. Parametry plecionki Berkeley wskazują na doskonałe zastosowanie jej podczas spinningowania. Dostępna rozmiarówka pozwala na wykorzystanie w wielu zestawach.
Plecionka Berkley Whiplash Crystal

W akcji
Pierwsze wrażenie jest wręcz wzorowe. Berkley Whiplash Crystal pięknie układa się na kołowrotku i ładnie schodzi ze szpuli. Co prawda nieco przy tym hałasuje, ale nie jest to dla wędkarza męczący i głośny dźwięk. Ot linkę najzwyczajniej słychać na przelotkach. Pierwsze zaczepy utwierdziły nas w przekonaniu, że Berkeley jest piekielnie mocny. Testowana linka 20lbs nie dawała się łatwo rwać na zaczepach wiślanych. Tutaj postanowiliśmy przyjrzeć się dogłębniej lince, a w szczególności jej grubości. Mocno nas zastanowiła grubość 0,06mm w zestawieniu z wytrzymałością 10,6kg. Bezwzględnie musimy zaznaczyć, że testowany Berkeley jest mocno przegrubiony. Porównując  Spidewire Stealth o grubości 0,10mm i Berkeley Whiplash Crystal 0,06mm, ewidentnie widać, że to co zapisane jako 0,06mm, jest znacznie grubsze od 0,10mm.
Kilkudniowe testy potwierdzają bardzo dobre parametry użytkowe plecionki, która jest bardzo mocna. Jedyną jej wadą jest strzępienie ostatniego odcinka. Kolejne dni testów nieco obniżyły ogólną opinię o testowanej plecionce. Z biegiem czasu linka traci swoje początkowe, wyjątkowo dobre parametry. Po około 10-15 dniach nad wodą plecionka zachowuje się raczej podobnie jak inne, konkurencyjne linki.
Plecionka Berkley Whiplash Crystal

Ogólne wrażenie
Dobra, mocna plecionka. Stosunkowo miękka i śliska. Wędkarze, którzy planują zakupić plecionkę Berkley Whiplash Crystal, powinni zwrócić uwagę na jej przegrubienie. Na zapisaną średnicę należy patrzeć z przymrużeniem oka.
Plecionka Berkley Whiplash Crystal
Plecionkę Berkley Whiplash Crystal do testów użyczył dystrybutor Pure Fishing na Polskę firma Kreative Kingdom 
www.goodfishing.pl


OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

Zalety  Wady 
 - gęsty splot,
- moc, wytrzymałość.
- przegrubienie.     
                                      

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • weteran

  minusy:Pleconka:przegrubiona,puchnie w wodzie,wytrzymałość w stosunku np do mikado tej samej grubości nawet 50% mniejsza
  plusy:nie ma tendencji do plątania się

  0
 • Piotr

  Niestety w związku z brakiem w sklepie Power Pro w czasie zakupów, dałem się namówić na tę plecionkę. Przegrubienie to jest naprawdę delikatne określenie... Poza tym po jednym łowieniu (spinning) odcinek, który miał kontakt z wodą stracił prawie całkowicie kolor zielony. Już w czasie nawijania zauważyłem, że plami ręce bardzo mocno. Do tego plecionka spuchła stając się ordynarnym sznurkiem. Nawinąłem na gruntówkę, której używam najrzadziej. Jeszcze nie miałem okazji przetestować przy tej metodzie. Nie polecam.

  0
 • Maciek

  Ja łowię dragonem C-Thru i Nano Clear. Nie potrzebuję nic innego, są znakomite.

  0
 • misiek

  juz wiem dragon jest i drozszy i grubszy nawet z wzgledow wkonomicznych oraz przekroju warto lepiej kupic berkeley

  0
 • misiek

  bardzo dobra plecinka uzywam do polwu w slodkiej wodzie jak i do polowu na morzu,bardzo wytrzymala jest okragla .nie znam grubosci i przekroju dragona ,mieszkam w angli ta wlasnie plecionka jest cienka i bardzo wytrzymala.wytrzymalaosc 100 lb tj w granicach ok 47kg a grubosc wynosi o,28mmm.inne sa grubsze i maja miejsza wytrzymalosc.polecam berkeley

  0
 • Marek

  Witam. Ta linka nie jest aż tak mocno przegrubiona tylko nie jest idealnie okrągła. Jest przypłaszczona (można sprawdzić pod mikroskopem) i stąd jej dobre parametry jeśli idzie o wytrzymałość Sam robiłem test. 0.08 - 12,3 kg trzasnęła mi przy ok. 15 kg i to nie na węźle. Polecam

  0
 • Rafał

  Ja natomiast używam BERKLEY WHIPLASH PRO 0,06. Jak każda plecionka i ta jest przegrubiona ale za to jak cholera mocna, jedno ALE... i to chyba dotyczy każdej plecionki, nie wolno stosować zbyt lekkich przynęt, po kilku rzutach nawoje się rozluźniają i w którymś momencie przy kolejnym rzucie mamy piękną BRODĘ nie do rozplątania! Na to trzeba zwracać uwagę żeby plecionka zawsze była napięta, inaczej znienawidzicie każdą plecionkę, ale warto nimi łowić, bo mimo ceny pozwolą w razie czego rozgiąć kotwicę na zaczepie i uratować najłowniejszy wobler z pudełka:))

  0
 • Marek

  Bardzo dobra plecionka, jedna z moich ulubionych

  0
 • Mariusz

  Plecionka bardzo dobra choć osobiście wole Dragona. Zapraszam do sklepu www.pirania-sklep.pl spinningiści napewno coś znajdą dla siebie.

  0
 • Dariusz

  Łowię na nią 2 sezony,tak Whiplash Crystal jest bardzo zbliżona do okrągłej,fakt że jest mocno przegrubiona, ale jest piekielnie mocna, stosuję ją do ciężkiej orki na wiślane sandacze,używam 0,06 i 0,10.Mimo tej grubości sandaczom to nie przeszkadza, czyli chyba nie jest tak bardzo widoczna dla ryb. Polecam na ciężką orkę.miklas_64 z Włocławka

  0
 • Paweł z Kalisza

  Łowię na nią i muszę stwierdzić że: całkowicie zgadzam się z uczciwą opinią co do - przegrubienia, ocena ogólna - bardzo dobra - łowię cienko 0,04, 0,06, 0,08, polecam ją zdecydowanie wszystkim. Natomiast jeżeli chodzi o jej widoczność to trzeba przyjąć taką oto tezę: ONA ma być "niewidoczna" dla ryb, a nie dla Łowiących, i dlatego odpowiednie badania są przeprowadzane właśnie na rybach !!!...Życzę sukcesów: Paweł Kaczmarek z Kalisza tel.+48 886 661 140

  0
 • ms

  Mam pytanie do testujących, czy ta plecionka ma przekrój zbliżony do okrągłego, czy to jest płaska "tasiemka"?

  0