JMC Adventure Full Moon Spin 255 cm 5–25 g

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kije spinningowe o uniwersalnym przeznaczeniu nie do każdego przemawiają. Często wędkarz poszukuje konkretnego sprzętu, pod konkretne przeznaczenie. Nie zawsze jednak uniwersalny znaczy nieprzydatny. Tym testem podpowiemy wam, czy warto sięgnąć po spinning z oferty JMC Adventure.

Charakterystyka ogólna

Przyglądając się nowemu produktowi w ofercie firmy JMC Adventure mamy świadomość, że testom poddajemy asortyment, który nie jest jeszcze szerzej znany polskim wędkarzom. W nasze ręce trafił produkt, który będzie dopiero wprowadzany na polski rynek. Spinning z serii Full Moon jest jednym z przedstawicieli tejże rodziny. Testy omawianego kija przeprowadziliśmy nad wodami dużej nizinnej rzeki.

jmc full moon spin 255 010

Jakość i wykonanie

Początkowe wrażenia po oględzinach kija są mieszane. Otóż charakterystyczne jest jego malowanie. W oczy rzuca się agresywny kolor omotek o barwie jaskrawo pomarańczowej. W zestawieniu z granatowym kolorem blanku, wygląda to dosyć niekonwencjonalnie. Od razu narzuca się porównanie do wielu modeli wędek produkowanych swego czasu w USA. Pewnie wielu z czytelników będzie też porównywało wykończenie do wędek produkowanych w Japonii. Można nawet powiedzieć, że malowanie jest zbliżone do wędek typowych do połowu w morzu. Tam agresywnych malowań nikt się nie wystrzega. Na tym jednak niekonwencjonalne podejście producenta się kończy. Blank jest solidny i mięsisty, posiada grubą ściankę. Uzbrojony zostałw w dobrej jakości komponenty. Kij ma długość 255 cm, blank został uzbrojony w 8 dwuramiennych przelotek. Ich wielkość, kostrukacja i jakość łudząco przypomina markowe Fuji w serii K. Przelotki wklejone są bardzo równo. Na omotkach nie ma zbędnych nadlewek lakieru. Podsumowując wędka jest wykonana bardzo starannie i sugeruje nam na tym etapie pozycjonowanie wędziska w klasie produktów dla zamożnych wędkarzy.

jmc full moon spin 255 02

jmc full moon spin 255 03

jmc full moon spin 255 04

Rękojeść to uchwyt o nieco innej konstrukcji, niż powszechnie spotykane jeśli chodzi o wędki spinningowe. Kołowrotek mocowany jest za pomocą zgrabnego pierścienia, również pomalowanego w kolor blanku. Dzielona rękojeść wykonana jest z pełnego korka. Długość od stopki kołowrotka do końca rękojeści wynosi 44 cm. Rękojeść zwieńczona jest pianką EVA, poprzedzoną cienkim, metalowym pierścieniem. Ogólnie metalowych akcentów przy uchwycie i rękojeści jest więcej, co podnosi ogólną atrakcyjność wędki. O długości rękojeści wypowiemy się w dalszej części testu.

jmc full moon spin 255 06

jmc full moon spin 255 07

jmc full moon spin 255 08

jmc full moon spin 255 09

Z pewnością na uwagę zasługuje masa wędki, która zważywszy na jej długość, wielkość przelotek i stosunkowo gruby blank, jest niewielka. Na kiju znajdziemy nazwę serii oraz inne niezbędne oznaczenia. Masa wyrzutu wynosi od 5 do 25 g. Co więcej, producent wskazuje, że optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie linek o wytrzymałości 3 – 5 kg.
Wędka posiada długość transportową 127,5 cm. Dostępna jest w mocnym i wytrzymałym, dwukomorowym pokrowcu. Każda z części ma swoje miejsce, aby elementy nie „obijały” się o siebie podczas transportu. Producent nie zapomniał też o jakże istotnym elemencie, jakim jest uchwyt do podczepiania przynęt.
Ogólnie rzecz ujmując, kij wykonany jest nad wyraz starannie i solidnie. Żadnych niedoróbek nie dostrzegliśmy.

Przeznaczenie

Kij o ciężarze wyrzutu od 5 do 25 g ma szeroki wachlarz zastosowania. W naszej ocenie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób łowiących zarówno szczupaki jak i sandacze. Dla więlu wędkarzy sprawdzi się też jako uniwersalny kij na klenie, pstrągi czy bolenie. Długość kija podpowiada, że będzie się sprawdzał w większości przypadków przy połowie z brzegu. Dobrze spisze się również przy połowie większych okoni techniką opadu.

jmc full moon spin 255 011

 W akcji

Przyznać musimy, że kij mocno nas zaintrygował. Na sucho prezentował się bardzo ciekawie. Podpięliśmy więc do niego kołowrotek w rozmiarze 4000 i wyruszaliśmy nad rzekę. Nasze spostrzeżenia podczas wielu wypraw są obiecujące. Akcja kija jest szczytowa, przechodząca pod mocnym obciążeniem w lekką parabolę. Kij dobrze się ładuje, jest celny. Odległości rzutów nie zawodzą. Zastrzeżenia mamy jedynie do długości dolnika, który w naszej ocenie mógłby być odrobinę krótszy. 

jmc full moon spin 255 012

jmc full moon spin 255 013

jmc full moon spin 255 014

jmc full moon spin 255 015

jmc full moon spin 255 016

jmc full moon spin 255 017

jmc full moon spin 255 018

jmc full moon spin 255 019

jmc full moon spin 255 020

Podczas testów nic nie zawodziło. Łączenie dwóch sekcji wędziska jest pewne. Lakier na omotkach nie pękał pomimo sporych przeciążeń, jakim poddawaliśmy kij. Uchwyt pewnie trzymał stopkę kołowrotka. Pasuje do zdecydowanej większości stopek dostępnych kołowrotków. Wszystkie młynki jakie posiadamy bez problemu dało się zamocować do blanku.

jmc full moon spin 255 021

jmc full moon spin 255 022

jmc full moon spin 255 023

jmc full moon spin 255 025

jmc full moon spin 255 026

jmc full moon spin 255 027

jmc full moon spin 255 028

jmc full moon spin 255 029

jmc full moon spin 255 031

jmc full moon spin 255 032

Wróćmy do akcji kija i ciężaru wyrzutu. Otóż bardzo przyjemnie operuje się tym kijem z założoną przynętą o gramaturze już od 8 – 10 g do około 22 g. Wówczas praca przynęty jest bardzo dobrze wyczuwalna. Ogólnie czułość spinningu jest wysoka. Jeżeli będziemy łowili do tego z użyciem plecionki, wówczas wrażenia są na prawdę dobre.
Plecionki są słyszalne na przelotkach i nie ma się co łudzić, że tego efektu nie będzie. W naszej ocenie kij sprawdza się optymalnie przy łowieniu techniką opadu. Charakter pracy oraz zestawienie ugięcia i mocy z dynamiką przypomina markowe kije produkowane przez producentó z USA. Kij zrobił na nas spore wrażenie, jeśli chodzi o ten element oceny. 

Cena

Cena omawianego kija to wydatek w wysokości 390 zł. Biorąc pod uwagę kryterium wykonania oraz właściwości spinningu uważamy, że cena jest adekwatna do jakości. Full Moon Spin prezentuje się nieźle i nie odstępuje jakością od sprzętu innych producentów o zbliżonych właściwościach w podobnym przedziale cenowym. Pamiętajmy również, że za tę cenę otrzymujemy kij o uniwersalnym przeznaczeniu.

jmc full moon spin 255 05

Ogólne wrażenie

Ciekawa oferta w asortymencie nowego producenta. Kij jest starannie wykonany, cechują go dobrej jakości materiały. Praca wędki nie zawodzi, kij nie męczy podczas wielogodzinnego łowienia. Jego uniwersalne zastosowanie pozwoli wędkarzowi na wykorzystanie na wielu łowiskach, podczas połowów różnych gatunków ryb. A już niebawem przedstawimy wam recenzję kolejnego przedstawiciela produktów z serii Full Moon.

jmc full moon spin 255 024

Zalety                                          Wady                             
- akcja,
- wykonanie,
- praca,
- przeznaczenie
- zbyt odważna kolorystyka malowania blanku

przypony podtest

w Wędki

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Piotr

  Panie Byd... mi nie zależy na tym żeby wędka w produkcji kosztowała 1000$ tylko na tym aby była trwała i dobrze wykonana... Jeśli JMC ma podpisaną dobrą umowę z dostawcą, to chwała i m za to. Jak dla mnie cena 350 zł za opisywaną wędkę jest adekwatna do jakości. Dziękuję i tyle w temacie. Pozdrawiam ekipy Fishing -Test i JMC.

  A nawiasem mówiąc... mam opisywaną wyżej wędkę i jestem z niej zadowolony. Potwierdzam konkluzje z testu. Wędka bardzo dobra, ciut przydługi jak dla mnie dolnik, ale wierzę, że jak już siądzie mi duża ryba, to pomoże mi ją łatwiej łatwiej wyholować.

  0
 • Michał Rymacki

  DO Byd: Jako współwłaściciel firmy JMC ADVENTURE jestem bardzo zażenowany tego typu wpisami, prawdopodobnie zleconymi przez konkurencję, chociaż, ktoś kto ucieka się do tego typu działań, nie zasługuje na miano konkurenta. Mogę tylko napisać, że wędki JMC ADVENTURE, bronią się same poprzez sprzedane ilości oraz opinie zadowolonych użytkowników. Ostatnim przykładem jakości i mocy naszego kija, jest film na naszym profilu facebookowym z holu metrowego szczupaka na ultralightowym zestawie, to mówi samo za siebie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników naszego sprzętu i wszystkim życzę rekordowych ryb wędkach JMC :)

  0
 • Byd

  Ciekawy jestem czy użytkownicy tego kija wiedzą że wyprodukowane tej wędki kosztuje tylko 10$ a kupują je za 350zł. Dla mnie jest to dymanie bez smaru. Napiszcie z jakich komponentów jest zrobiona tą wędka że kosztuje tyle kasy. Pewnie przelotki tytanowe i jakiś super uchwyt Fuji.

  0
 • Marcin

  Bo są z tej samej chińskiej fabryki ;)

  0
 • Hubert

  Z czego wynika tak ogromne podobieństwo do Balzera Edition IM-12 Spin 25 – 2,55 m/c.w. 5-25g.
  Dlaczego są niemal identyczne?

  0
 • Hubert

  Fajnie ze te omotki Ci podpasowały i wogóle. Szkoda że jeszcze kij nie jest nigdzie dostępny:( W mojej ocenie świetna wędka.

  0
 • Andrzej :)

  Posiadam ten kij jeśli chodzi o malowanie omotek na początku kręciłem głową ale po paru wypadach przestało mnie to denerwować nawet widzę w tym jakiś atut lepiej widać branie na szczytowej przelotce.Za te pieniądze kij godny polecenia :) pozdrawiam

  0