St. Croix Legend Elite Salmon and Steelhead LES90HF2

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

St. Croix Legend Elite W katalogu najbardziej cenionej amerykańskiej firmy produkującej wędziska było praktycznie wszystko - od ultralekkich wędek, do potężnych i mocnych kijów morskich. Mogliśmy więc znaleźć kij dla wszelkich możliwych zastosowań. Jednak producent rozpieścił nas teraz kompletnie. W ofercie za kilka chwil pojawi się najnowszy model wędzisk z serii Legend Elite Salomon and Steelhead.

Charakterystyka

Dwuczęściowe, długie i bardzo szybkie wędziska, przeznaczone są do łowienia zarówno w jeziorze jak i rzece. Przez samego producenta sygnowane jako wędziska na mocne i waleczne ryby.

St. Croix Legend Elite Salmon and Steelhead LES90HF2
Materiał                       SCV
Długość                      9'0"
Moc linki.                    12-25lbs
Lure Wt.                     1/2-2 oz
Części                        2
Moc                            Hard
Akcja                          Fast
Kraj pochodzenia       USA
Cena                          1 750.-

Jakość wykonania
Do budowy tych luksusowych wędzisk przeznaczane są najwyższej jakości materiały oraz komponenty. Wędka zawiera tytanowe przelotki Fuji SiC oraz najlepsze lakiery i omotki Flex Coat. Uchwyt kołowrotka VSS i ACS. Wszystkie te elementy położone są na blanku wykonanym z węgla SCV. Jednak dodatkowe elementy maty węglowej wykorzystane w blanku są okryte ścisłą tajemnicą producenta. Prestiżowy design, smaczne wykończenie i niebagatelna jakość wykonania, cechują nową serię Legend Elite. Wrażenie estetyczne sięga najwyższego poziomu. Nie znaleźliśmy elementu do którego można mieć jakiekolwiek zastrzeżenia.

Cena
Cena wędzisk na polskim rynku nie jest jeszcze znana. Wędki na rynku amerykańskim kształtują się na poziomie cenowym w przedziale 360 do 400 dolarów, co wskazuje, że kije będą dostępne w Polsce za około 1700 zł. Jest to dość wysoka cena, jednak w porównaniu z klasowymi wędkami zbrojonymi ręcznie przez polskich zbrojmistrzów, cena produkowanego przez St. Croix Legend  Elite wygląda bardzo zachęcająco. Wraz z wędką nadawany jest unikalny numer seryjny, dzięki któremu zyskujemy specjalny system gwarancji fabrycznej St. Croix.

Przeznaczenie
Producent zaproponował nowe modele wędzisk w grupie Salmon and Steelhead. Jest to grupa wędzisk, które charakteryzują się zdecydowaną mocą i dynamiką. Nasz testowany model LES90HF2, to wędzisko przeznaczone do łowienia ciężkimi przynętami na dużej rzece lub w jeziorze z brzegu. Moc wędki śmiało może ukierunkować nas w stronę łowienia walecznych troci i łososi. Z drugiej jednak strony niesamowita czułość pozwoli na łowienie sandaczy nawet przynętami ważącymi 7-8g. Wędkę można określić jako bardzo specyficzną. Lekkie, noszące cechy finezji, rozwiązanie, ale z drzemiącym potwornym potencjale mocy. Potężnie zbudowany dolnik zdecydowanie poradzi sobie z zatrzymaniem nawet metrowego łososia w rwącym nurcie Parsęty. Z drugiej strony wyjątkowa czułość wędki da nam idealne rozwiązanie podczas łowienia nawet najbardziej kapryśnych sandaczy.

Akcja
Jest to typowe wędzisko o charakterystyce bardzo szybkiej.  Możemy śmiało powiedzieć, że nowa seria wędzisk Legend Elite Salmon and Steelhead to wędki Extra Fast. Wyjątkowo lekkie uzbrojenie nadaje wędziskom finezji i gracji podczas rzucania przynętami od kilku gramów. Podczas rzucania przynętami w przedziale 10-50 g wędka sprawuje się wyśmienicie. Ten przedział rzutowy wydaje się być dla modelu LES90HF2 najbardziej optymalnym. Podczas prowadzenia błystki obrotowej w rozmiarze 5, nadal mamy zachowany pełen komfort łowienia. Wędzisko zaczyna pokazywać pełnię swoich możliwości podczas holu walecznej ryby. Świetna dynamika i progresywne ugięcie cechuje  kij podczas obciążenia. W trakcie początkowych testów byliśmy zdumieni znaczną szybkością wędki. Pojawiała się nawet opinia, że kij jest zbyt szybki, wręcz kołkowaty. Jednak po analizie doszliśmy do wniosku, że wędzisko potrzebuje przynęty o odpowiednim ciężarze oraz odpowiedniego ciężaru ryby na końcu zestawu. Dla wielu LES90HF2 będzie kijem zbyt szybkim.Ogólne wrażenie
LES90HF2 to najwyższa półka wędzisk dostępnych na polskim rynku. Wyjątkowo staranne wykonanie i wykończenie oraz najwyższej jakości materiały i komponenty wykorzystane do zbrojenia blanku robią wrażenie. Wędka ma świetną, charakterystycznie dynamiczną akcję, a także potężną moc i ogromną czułość. Dożywotnia gwarancja objęta dodatkowym poziomem opieki St. Croix. to zdecydowane plusy nowej serii. Jedyna widoczna wada to cena za wędzisko. Cenę traktujemy jako wartość samą w sobie, bowiem w porównaniu z podobnymi cenami wędzisk zbrojonym w Polsce  LES plasuje się znacznie korzystniej.

OCENA OGÓLNA - Punktowanie
Jakość wykonania - 10,
Cena - 7
Przeznaczenie - 10
Akcja - 10
Ogólne wrażenie – 9

Średnia ocena – 9,2

PLUSY
- najwyższej jakości wykonanie
- zapas mocy
- wyjątkowa czułość
- dynamika

MINUSY
- cena na polskim rynku

Wędkę St. Croix Legend Elite Salmon and Steelhead dostarczył do testów sklep Corona Fishing.

w Wędki

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy