Abu Garcia Super 7 SSC701MH

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ABU Super 7Wybór pierwszej wędki castingowej bardzo często wiąże się z godzinami spędzonymi przy wertowaniu stron internetowych. Oczywiście znajdziemy wędkarzy, którzy podpowiedzą nam co wybrać, co kupić i czym łowić, jednak wiele przyjemności jest właśnie w samodzielnym doborze odpowiedniego kija. Nic nie da nam tyle radości, co satysfakcja po pierwszej wyprawie wędkarskiej z nowym patykiem, tym bardziej, jeśli okaże się to strzałem w dziesiątkę.Charakterystyka ogólna
Większość wędkarzy rozpoznaje potężną niegdyś firmę ABU po doskonałych kołowrotkach i legendarnych wędziskach. Współczesny rynek wędkarski mocno ewoluował w stronę taniego, chińskiego produktu. Ta tendencja dotknęła też ABU. Wbrew wszechobecnej, negatywnej opinii, dotyczącej taniego wschodniego produktu, są przykłady mówiące: chińskie nie znaczy złe.

Jakość wykonania
Śmiało możemy zacząć od pochwał. W wędce ABU nie ma elementu, który podpowiada nam, że to dalekowschodnia, tania konstrukcja. Wszystkie elementy zostały bardzo estetycznie i funkcjonalnie dobrane. Odpowiedniej długości korkowa rękojeść, sięgająca nieco przed łokieć, przyzwoity uchwyt kołowrotka oraz dobrej jakości przelotki w stalowych ramkach (SIC- SS304), dodatkowo przepięknie mocowane gustowną omotką. Do kwestii estetycznych przyczepić się nie można. Niestety trudno jest dotrzeć do informacji z czego poszczególne elementy zostały wykonane i wywnioskować jak będzie wyglądała wędka po dłuższym czasie eksploatacji. Według informacji znalezionych na stronie producenta dowiedzieliśmy się, że kij został wykonany z węgla IM6, a znając właściwości tego materiału, możemy być przekonani, że wędka posłuży nam długo w dobrej kondycji.

Cena
Niestety wędka jest bardzo trudno osiągalna w Polsce. Cena na rynku amerykańskim kształtuje się w okolicach 40 dolarów. Nasz testowany model kosztował 160 złotych. W naszej opinii jest to rewelacyjna cena za tego typu kij.

Przeznaczenie
Super 7 to wędzisko castingowe o długości 213cm. Ciężar przynęt zalecanych przez producenta to od 7 do 35 gram. Ważna jest też informacja o mocy kija, gdzie sugeruje się stosowanie linki o maksymalnej wytrzymałości 12,5kg. Plecionka 25lbs wydaje się nieco zbyt mocna dla testowanego Super 7, ale możemy na to przymknąć oko.
Testowaliśmy wędzisko przez kilka dni, w bardzo trudnych warunkach, podczas połowu styczniowych keltów. Kilkadziesiąt godzin ciągłego machania i mocowania się z zaczepami utwierdziło nas w przekonaniu, że to sympatyczne wędzisko posiada odpowiedni zapas mocy do holowania sporej rybki. Według naszej opinii jest to bardzo uniwersalne wędzisko, przeznaczone do klasycznego castingu, w przedziale 7 – 30 gram. Wędka będzie się doskonale nadawała do łowienia szczupaków, sandaczy czy okoni, na praktycznie wszelkie przynęty spinningowe.

Akcja
To dość cięty i dynamiczny kijek. Charakteryzuje się ciepłą i nieco uległą pracą. Dość szybko wchodzi w pracę środkową. Wydaje się, że przy podanej przez producenta mocy, odrobinę zbyt prędko zaczyna pokazywać środkowe ugięcie. Doskonale ładuje się od przynęt w przedziale 5 do 25 gram. Nieco cięższe wabiki dają wędce troszkę w kość, jednak nie możemy powiedzieć, że kij gaśnie, czy staje się bezwładny przy przynętach powyżej 20 gramów. Zastosowanie lekkich przelotek nadaje testowanemu kijkowi dynamiki.Ogólne wrażenie
O całościowej ocenie kija zadecydowała doskonała cena. Stosunek ceny do jakości jest fantastyczny. Wędki tej klasy, z bardziej markowymi naklejkami, kosztowałby zapewne około 300-400 zł. Kupując wędkę za około 160 zł oczywiście ryzykujemy brakiem możliwości serwisowania wędki, jednak nasza ocena ABU Garcia Super 7 jest bardzo pozytywna. Jest to doskonały kij dla początkujących wędkarzy. To również bardzo dobre rozwiązanie dla wędkarzy, którzy mają ochotę wyposażyć się w tani, uniwersalny kijek castingowy.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
-
jakość / wykonanie 8,
- cena – 10,
- przeznaczenie – 9,
- akcja – 8,
- ogólne wrażenie 10

Średnio: 9

Plusy 

Minusy 

- wykonanie,
- cena,
- charakter pracy,

 - dostępność na polskim rynku 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

w Wędki

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy