St. Croix Mojo Bass MBC70MHF

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

St. Croix Mojo Bass MBC70MHFSt. Croix słynie z doskonałych wędzisk. Często jednak, kiedy przymierzamy się do zakupu kija z największej amerykańskiej fabryki, dużą przeszkodą okazuje się cena. Specjalnie dla wędkarzy, którzy nie mogą pozwolić sobie na wędzisko za 1000 zł, St. Crox wprowadziło na początku 2009 roku serię Mojo Bass.

Charakterystyka ogólna

Seria Mojo Bass to wędziska dla mniej wymagających wędkarzy. Wykonane zostały z bardzo klasycznego i uznanego na rynku materiału, czyli SCII. Materiał ten charakteryzuje się znaczną szybkością, bardzo dużą mocą oraz ogromną odpornością na urazy mechaniczne. Testowany przez nas model to jeden z kilku wędek w rodzinie Mojo. Każda z nich posiada nieco innych charakter pracy. Znajdziemy wędki przeznaczone specjalnie do łowienia metodą Drop Shot, będą też kije do lekkiego i ciężkiego jigowania, do woblera, obrotówki, a nawet do topwaterów. Wyselekcjonowanie charakterystycznych wędek do odpowiednich metod łowienia, to niezwykle istotna sprawa dla wędkarzy.Jakość wykonania
St. Croix przyzwyczaiło swoich klientów do doskonałej jakości wykonania. Szczególnie dotyczy to najdroższych wędek z serii. Mojo Bass jest pozycjonowany sporo niżej, ale jakość poszczególnych elementów wskazuje na kij bardzo dobrej jakości. Warto zwrócić uwagę na wykonanie omotek oraz lakierowanie. Piękne, równiutkie, acz z obfitym, charakterystycznym dla STC nałożeniem lakieru. Na blanku zamontowano bardzo mocne przelotki. Takie rozwiązanie dodaje wędce nieco wagi oraz siermiężnego wyglądu, jednak z drugiej strony daje gwarancję mocy i niezawodności. Dobrej jakości uchwyt Fuji ECS oraz dzielona rękojeść, tworzy nieco młodzieżowy i drapieżny charakter. Bardzo ciekawy jest kolor blanku. Śliwkowa odcień fioletu z pewnością zyska wielu entuzjastów.

Akcja
Testowany przez nas model MBC70MHF opisany jest przez producenta jako kij do dużych obrotówek. Musimy przyznać, że do prowadzenia klasycznej, trociowej trójki czy czwórki, nadaje się doskonale. Szczytówka przy czwórce nieznacznie zaczyna ulegać obciążeniu. Wędka ma typowo szybką akcję i bardzo mocny dolnik. Tę ukrytą moc trzeba raz jeszcze zaznaczyć, bowiem MHM to kij, który z powodzeniem zatrzyma metrowego szczupaka holowanego w mocno zarośniętej wodzie. Wędka pod dużym obciążeniem przechodzi w akcję środkową, podczas prowadzenia przynęt pracuje jedynie szczytówka. Mojo Bass jest również niezmiernie czuły i dynamiczny.

Przeznaczenie
Mojo Bass MHF to kij, który najlepiej pracuje z przynętami od 15 do 35 gram. Oczywiście zapas mocy pozwoli na obsłużenie przynęt w okolicach 60 gram. Producent  zaznaczył, że kij najlepiej sprawuje się z linkami o wytrzymałości od 6 do 10 kilogramów, więc choćby ten element wskazuje na to, że możemy stosować naprawdę spore przynęty. Co ciekawe, z drugiej strony, wędeczka pozwala operować przynętami już w okolicach 10 gram. Mojo Bass MBC70MHF to typowa mocna wędka, przeznaczona do uniwersalnego łowienia na przynęty stawiające w wodzie spory opór. Ze względu na tę właśnie cechę, można ją stosować na rzekę o mocnym nurcie, łowiąc na agresywne woblery czy duże obrotówki. Mojo Bass idealnie nadaje się również do łowienia szczupaków na ciężkie woblery czy jerki.

Cena
Dużą niespodzianką dla wszystkich jest cena wędki. Kij w Polsce kosztuje około 450 zł. Jest to wartość, za którą prawdopodobnie będzie nam bardzo ciężko kupić kijek podobnej klasy.

Ogólne wrażenie
MOJO BASS MBC70MHF to bardzo udane wędzisko. Szczególną uwagę należy zwrócić na jego moc oraz ciekawy charakter pracy. Wielkim plusem Mojo Bassa jest doskonała cena, znacznie podnosząca ogólną ocenę wędziska.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
- jakość / wykonanie – 8,
- cena – 8,
- przeznaczenie – 7,8
- akcja – 8,
- ogólne wrażenie 7,8.

Średnio: 7,8

Wędkę St. Croix Mojo Bass dostarczył do testów sklep z rękodziełem wędkarskim Corona Fishing.

w Wędki

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy