Gambler Ez Swimmer

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gambler Ez SwimmerPrzynęty zapachowe to w dalszym ciągu nisza na naszym rynku wędkarskim. Coraz częściej jednak można spotkać sklepy wędkarskie które oferują wędkarzom zakup przynęt nasączonych atraktorem wabiącym drapieżniki. Zapraszamy na kolejny test japońskich gum zapachowych.

Charakterystyka ogólna
Do testów otrzymaliśmy kolejny silikonowy produkt nasączony atraktorem zapachowym. Dla wielu wędkarzy taka przynęta to nowość, zaś dla sporej rzeszy spinningistów, bez takich wabików nie wyobrażają sobie wędkowania. Japoński rynek przesycony jest tego typu gumami, które zaczynają docierać do naszych sklepów. Zapraszamy do recenzji gumy GAMBLER EZ Swimmer.

Gambler Ez Swimmer
Gambler EZ SwimmerJakość i wykonanie
Guma EZ swimmer występuje w bogatej ofercie kolorystycznej  - począwszy od tradycyjnych kolorów kończąc na wersjach z brokatem. Dostępna jest także w dwóch długościach – 11,5 oraz 13,5 cm. My otrzymaliśmy do testów gumy o długości 11,5 cm w przeróżnych kolorach. Gumę dostajemy w szczelnym opakowaniu wielokrotnego użytku. Znajdziemy w nim 7 gum. Na pierwszy rzut oka wabik wygląda jak zwykły ripper, ponieważ posiada typowy dla tego rodzaju przynęt korpus. Jednak podobieństwa w budowie na tym się kończą. Korpus gumy składa się z 2 członów. Tylna część jest węższa, zakończona łopatką. Guma po środku posiada przewężenie, tj. środkowa jej część na odcinku ok 0.5 cm jest pomniejszona względem reszty korpusu. Jest to celowy zabieg producenta, dzięki czemu nadaje gumie interesującą pracę o czym napiszemy później. Na górze i dole przynęty w pierwszym segmencie znajduje się charakterystyczne wycięcie. Ma to na celu zapewne zmniejszyć wagę rippera. Wpływa również na pracę. Guma jest bardzo dobrej jakości. Nie niszczy się szybko. Przynętę charakteryzuje coś jeszcze. Otóż została nasączona atraktorem o zapachu czosnku. Należy zaznaczyć, że zapach jest bardzo intensywny i utrzymuje się na przynęcie nawet podczas wielogodzinnego łowienia. Radzimy przechowywać przynętę w oryginalnym opakowaniu. Wydłuża to żywotność atraktora. Należy wspomnieć, że przynęta nada się także do metody dropshotowej.

Gambler Ez Swimmer
Charakterystyczna budowa korpusu

Gambler Ez Swimmer
Widoczne przewężenie w połowie długości przynęty

Gambler Ez Swimmer
Wgłębienie wzdłuż korpusu na górze i pod spodem rippera

Gambler Ez Swimmer
Szeroka łopatka ogonka

Przeznaczenie
Producent nie podaje jasno przeznaczenia przynęty. W naszym odczuciu nada się idealnie do połowu naszych rodzimych drapieżników takich jak szczupaki, sandacze. Nic nie stoi na przeszkodzie aby za jej pomocą zapolować na sumy oraz duże okonie.

Gambler Ez Swimmer
 
W akcji
Guma GAMBLER EZ Swimmer uzbrojona w główkę jigową swoją akcją przekona do siebie niejednego wędkarza. Praca przynęty jest bardzo atrakcyjna. Ogonek równo zamiata, a korpus przynęty mocno się kolebie na boki. Praca na kiju jest wyczuwalna. Już nieznaczny ruch w wodzie wystarczy aby przynęta ładnie zaczęła pracować i kusić drapieżniki. Owe przewężenie na korpusie powoduje nietuzinkową pracę. Wygląda to tak, jakby nasza silikonowa rybka zbierała się do odpłynięcia. Radzimy stosować różne tempo prowadzenia, z podciąganiem przynęty włącznie. Wtedy efekt jest jeszcze lepszy.
Na gumę wyholowaliśmy kilka ładnych ryb. W większości były to szczupaki, które za intensywnym czosnkowym zapachem podążały kilka metrów w wodzie aby w końcowej fazie efektownie zaatakować przynętę. Tak sobie przynajmniej wyjaśnialiśmy efekt nasączania atraktorem. Nam przypadł do gustu kolor Bright Copper który wygląda jak klasyczny motor oil. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zapach przynęty utrzymuje się nawet po wielogodzinnym łowieniu, tak więc nie ma obawy o to, że po kilku wyprawach całkowicie zaniknie. Gumą bardzo fajnie da się łowić z opadu.  Będzie ona ciekawą alternatywą dla łowców mętnookich sandaczy.

Gambler Ez Swimmer

Cena
Cena za 1 szt. gumy o długości 11,5 cm kosztuje w sklepie internetowym 4.60 zł. Wersja 13,5 cm kosztuje już 6.40 zł. Cena jest zatem stosunkowo wysoka. Naszym zdaniem mogła by być nieznacznie niższa.

Gambler Ez Swimmer

Ogólne wrażenie
Ciekawa guma o mocnej, lusterkowej akcji. Dodatkowe nasączenie atraktorem zapachowym powoduje że szansa na złowienie drapieżnika zwiększa się. Zainteresowanie ryb to potwierdziło. Szeroki wybór kolorystyczny oraz dwa rozmiary gum powodują, że każdy wędkarz wybierze odpowiednią przynętę pod swoje ulubione łowisko oraz gatunek poławianej ryby. Szkoda, że cena zakupu jest całkiem spora. Niemniej jednak polecamy rodzimym spinningistom.

Gambler Ez Swimmer

OCENA KOŃCOWA - punktowanie:Przynęty do testów dostarczył sklep wędkarski przynety-swiata.pl

Zalety  Wady 
- dobrej jakości materiał,
- ciekawa  praca,
- przynęta nasączona atraktorem o zapachu czosnku,
 - cena zakupu,                                          

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Tamal

  Fakt, Kazimierz duby smalone pisze Ja bym zastosowal do tej gumy nawet jeszcze krótszy hak i kotwiczke na dozbrojke To jest guma a guma musi sie wyginac i pracowac na calej dlugosci Idealem byla by lekka slizgowa glowka za krotkim i duzym haku Tylko ze ostatnie takie glowki wyurywalem a nowych takich nigdzie nie ma :(

  0
 • Red

  Nie sposób zaprzeczyć temu co piszecie. Ale są dni, kiedy ryby żerują słabiej i nie są zbyt agresywne- wtedy dozbrojka jest potrzebna.

  0
 • tomek

  Też jestem zdania że guma na krótkim haku potrafi zdziałać cuda. Sam zbroję tak częściej niż długim hakiem. Na bezrybiu takie zbrojenie potrafi skusić czasem dużego drapieżnika bo praca dużej gumy na małym haku jest zdecydowanie inna

  0
 • matti

  Oczywiście Karol, mi się pomylił twój wpis w wpisem Kazierza. Pomyliłem imiona. Oczywiście dotyczy to jego bzdur a nie tego co ty piszesz. Przepraszam za pomyłkę. Twoją wypowiedź popieram w 100%

  0
 • Karol

  Matti przecież o tym piszę, właśnie różne sposoby zbrojenia niekiedy decydują o tym czy będą brania czy nie. Generalizując jak uzbroisz za długą główką to otrzymasz migotliwą pracę przynęty jak za krótką to mocno ogonową (lejącą). Wiele zależy od rodzaju i typu przynęty gumowej. Kazimierz wprost napisał że przez to że hak jest za krótki i bezwzględne jest zastosowanie dozbrojki co jest bzdurą na maksa.<br />Nie wymyślaj o pustych braniach lub spadach bo wiele razy guma uzbrojona zbyt lekką główką i za krótkim hakiem dawała bardzo dobre wyniki i jakoś tak brania były pewniejsze a guma zażarta cala, więc zamiast cwaniaczyć o przewodnikach spróbuj w praktyce takie rozwiązania albo może czytaj ze zrozumieniem bo swoim komentarzem sam wykluczyłeś śmieszny wpisz Kazimierza

  0
 • matti

  Lubie sobie poczytać jak ludzie błyskają swoim brakiem wiedzy a najbardziej błysnął Karol. Testerzy musicie dawać zdjęcia z gumami tak dokładnie zbrojonymi bo tacy profesjonalni wędkarze jak Karol będą pisać bzdury i z ciekawych komentarzy zrobi się tylko komedia. A tak na marginesie dla Karola... Może w swoim przewodniku wędkarskim nie czytałeś ale istnieje masa sposobów zbrojenia przynęt i nie jest regułą, że hak musi być idealnie dopasowany. I co z tego, że zaliczy się dużo spadów albo pustych brań gdy hak jest za krótki? Ja np wolę zaliczyć puste branie niż nie zaliczyć go wcale a często takie zbrojenie powoduje zupełnie inna pracę przynęty. Trzeba zacząć myśleć mniej schematycznie wtedy zacznie się osiągać wyniki które mogą cię zadziwić. Sesja zdjęciowa jest świetna. pozdrawiam

  0
 • Karol

  Hahaha Kazimierz co Ty piszesz... człowieku weź może trochę ryb połów to może skończysz kompromitować się takimi wpisami. Co do lakieru Pani modelki to już pojechałeś totalnie hahaha

  0
 • Kazimierz

  Ta guma jest źle uzbrojona, poza tym hak jest zbyt odgięty - albo ta główka z hakiem jest kiepskiej jakości (źle wykonana), albo została odgięta na zaczepie (utrudni lub uniemożliwi zacięcie) i wędkarz-tester nie dostrzegł tego, albo tester nie ma pojęcia o zbrojeniu i wyglądzie haka przy główce.<br />Uzbrojenie gumy nie posiada dozbrojki, co w tym przypadku jest karygodnym błędem, ponieważ hak jest zbyt krótki dla tej gumy.<br />A poza tym, pani-modelka ma totalnie niedobrany kolor lakieru na paznokciach do sukienki. To psuje zdjęcia.

  0
 • gigaset

  Skuteczność takiego zbrojenia jest ogromna. Sam się o tym przekonałem gdy podawałem duże gumy savage geara body lose na lekkiej główce z krótkim hakiem i szczupaki na tym wolnym opadzie biją tak mocno ze nawet mały szczupak połyka ją w całości a guma ma 13 cm. Z tego co widzę to ta przynęta jest dosyć wąska tak więc nie będzie stanowiła problemu dla drapieżników

  0
 • Maciek

  Taaaaaa zapewne hahaha.<br /><br />Dozbrojki to ja tam nie widzę.<br /><br />A takie zbrojenie może dać świetne efekty w spapranych braniach xD. Jedyna sytuacja w której może się uwiesić to albo jak zażre całą, albo jak zaatakuje bliżej główki.<br /><br />Ogólnie guma może być ciekawa.

  0
 • Szymon

  Takie zbrojenie przy tej przynęcie daje świetne efekty. Nieco zbyt krótki hak i lekka główka. To jest to!

  0
 • Mateusz

  A może tam z tyłu była dozbrojka z kotwicy ?

  0
 • Maciek

  Jedyne co przykuło moją uwagę to stara główka jigowa na dodatek źle dopasowana rozmiarowo do gumy xD<br /><br />Pozdro

  0
 • Dariusz

  Śliczna ta Pani :)

  0
 • Red

  Hehe faktycznie nieco droga. Ale poprawcie coś bo śmiesznie brzmi:P ,,Wydłuża to żywotność traktora."

  0