Lunker City Shaker 4,5’’

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Lunker City ShakerNie ma chyba bardziej popularnej przynęty niż gumowa imitacja rybki. Wzorów i odmian jest cała masa. Jeśli jeszcze nałożymy na to tysiące kolorów, to wędkarz stojący przed dostępnym asortymentem i dokonujący wyboru ma realną szansę zwariować.

                                                Charakterystyka ogólna
Shaker to bardzo popularna przynęta wśród polskich wędkarzy. Sprowadzana swego czasu zza oceanu, urosła do rangi tajnej broni sandaczowców i fanów szczupaków. Przez długi czas okrywana była wielką tajemnicą. Dziś dostępna niemal we wszystkich dużych sklepach. Oferta internetowa daje wędkarzowi pełne pole do popisu. Tylko co na to sandacze i szczupaki? Czy to rzeczywiście aż tak dobra przynęta. Postaraliśmy się sprawdzić na czym polega ów fenomen Shakera.
Ripper Lunker City Shaker
Lunker City Shaker 4,5"

Jakość i wykonanie
O tym, że guma jest wykonana bardzo starannie, pewnie nie trzeba przekonywać. Amerykanie już nas do tego przyzwyczaili. Jakość gumy jest nienaganna, materiał sprężysty, mięsisty i stosunkowo twardy. Paletka ogona ustawiona niemal pionowo w stosunku do korpusu. Kształt ogonka mógłby służyć dzieciakom na matematyce do odrysowywania okręgu. Guma nie posiada ani faktury łuski, ani widocznych segmentów, skrzeli, płetw czy oczu. Jest po prostu wykonana z bardzo wysokiej jakości materiału. Największą jednak zaletą Shakera jest liczba dostępnych odmian kolorystycznych. Jest tego cała masa. Od białych do czarnych, od cukierkowego różu po atramenty. Wszystko ze sobą pomieszane i okraszone brokatem. Do wyboru, do koloru.
Ripper Lunker City Shaker
W ofercie wiele dostępnych opcji kolorystycznych

Ripper Lunker City Shaker
Lunker City Shaker oferuje również modele z wtopionym drobnym brokatem

Ripper Lunker City Shaker
Łopatka ogonka o idelanym, okrągłym kształcie

Ripper Lunker City Shaker ogonek
Cena
Gumowa przynęta Lunker City Shaker o długości 11,5cm kosztuje około 4zł. Czasem w sklepach stacjonarnych jest nieco droższa, ale do tego faktu zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wartość 4 złotych za gumę to atrakcyjna cena, porównywalna z uznanym w kraju Manns'em i Relax'em.
Ripper Lunker City Shaker
Przeznaczenie
Klasyczny ripper z nieco podłużnym korpusem i charakterystyczną płetwą ogonową. Z naszych obserwacji wynika, że Shaker zdecydowanie najlepiej pracuje zbrojony w długi hak na lekkiej główce. Guma zamocowana na haku 7/0, o wadze 8-12 gram pracuje bajecznie. Kolebie się i lusterkuje. Bardzo nam przypadła do gustu ta praca. Niestety znacznie słabiej jest z pracą na ciężkich, sandaczowych jigach. Bajka kończy się mniej więcej przy 25 gramach. Im więcej ołowiu, tym guma bardziej zaczyna tracić na atrakcyjności. W naszej ocenie Shaker 11,5cm to klasyczny ripper z przeznaczeniem na szczupaka oraz sandacza łowionego na lekko. Ilość wzorów kolorystycznych ułatwi nam również polowanie na grube okonie.
Ripper Lunker City Shaker
Akcja
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej Shaker w zależności od zbrojenia pracuje bardzo różnie. Od wyjątkowo atrakcyjnej akcji bocznej, połączonej z leniwym przewalaniem ogona, do agresywnej pracy ogonowej z wyłączeniem migotania bokami. Tak czy inaczej praca Shakera jest atrakcyjna, ale nie zachwycająca. Lekko zbrojony Shaker pozwala na wiele fantazyjnych trików podczas prowadzenia. Można go efektownie prowadzić w opadzie i szarpać  - wtedy mocno błyska bokami. Można go też prowadzić równomiernie, aby kusił imitując zranioną, ospałą rybę.
Ripper Lunker City Shaker 4,5 cala
Ogólne wrażenie
Bardzo fajna guma, której największą zaletą jest doskonałej jakości malowanie oraz dobór dobrej jakości materiału. Praca również jest ciekawa, ale przyznać musimy, że spodziewaliśmy się czegoś więcej. No właśnie, ale czego... To wszystko chyba kwestia otoczki wokół Lunker City Shaker, jaką zbudowali sami wędkarze.
Ripper Lunker City Shaker
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
- jakość / wykonanie – 8,
- cena – 7,
- przeznaczenie – 8,
- akcja – 7,
- ogólne wrażenie – 7.

Średnio - 7,4

Zalety  Wady 
- dobrej jakości materiał z którego wykonano przynętę,
- wielki wybór wzorów kolorystycznych. 
- zmiana pracy przy uzbrojeniu w cięższe główki jigowe,
 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj test na FORUM

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • test

  test

  0
 • Kenya
  0
 • marcus

  łowie na lunkery od 4 lat na środkowej odrze i są bardzo uniwersalne , biją w nie nie tylko sandały i zębate ale i sumy i bolki haki 5/0 i do mniejszych 2/0....polecam choć nie sa tanie

  0
 • Asta

  Uzywam tych gum od około 5 lat. Przy 4.5" Shakerze hak 7/0? To chyba jakieś żarty. Ta guma faktycznie pracuje różnie w zależności od haka, ale max to 6/0...

  0
 • Kamil

  Wczoraj kupiłem parę sztuk tej gumy. Wybrałem kolory, które zawsze mi się sprawdzają na łowisku czyli standard: perła, żółć i seledyn. Wczoraj również wybrałem się na "szybkie" rybki. W ciągu dwóch godzin dwa pobicia i jeden szczupły wyjęty. Jednym słowem jestem zadowolony:)

  0
 • adamo

  Zgadzam się z Robertem, te przynęty pięknie pracują, jeżeli umie się je uzbroić. Jak ktoś chce być testerem, to powinien znać się trochę na łowieniu i zbrojeniu. Czytając te testy, czasami mam wrażenie, że więcej tu propagandy i reklamy niż rzeczywistych spostrzeżeń obserwatora.

  0
 • Misiek

  ;D Może im lepiej się podobało na lekkiej. Toż to kwestia subiektywna.

  0
 • Bartek

  A i też się nie zgodzę z testerami, używam główek od 20 do 30 gr i guma pracuje rewelacyjnie!!!!

  0
 • Bartek

  Jeżeli ktoś łowi sandacze to polecam tą gumę a zwlaszcza ten fiolet z brokatem sandałki biją na niego jak opętane! Świetna guma, w tym sezonie mój nr 1!!!!!

  0
 • Roberk

  CZeść Wam, nie zgodzę się z opinią testera tj;<br /><br />"Guma zamocowana na haku 7/0, o wadze 8-12 gram pracuje bajecznie. Kolebie się i lusterkuje. Bardzo nam przypadła do gustu ta praca. Niestety znacznie słabiej jest z pracą na ciężkich, sandaczowych jigach. Bajka kończy się mniej więcej przy 25 gramach. Im więcej ołowiu, tym guma bardziej zaczyna tracić na atrakcyjności"<br /><br />Wibie takiego długiego haka w korpus miękkiej gumy powoduje jej przesztywnienie i traci swoją właściwą pracę.<br />Ja osobiście używam główek 30g z hakiem 5/0 i guma bardzo przyjemnie zamiata ogonem i lusterkuje jak w przypadku lekkich główek.

  0