SG Roach Lipster
Kiedy, jak właśnie nie teraz, jest najlepszy czas na zapolowanie na upragnionego, grubego drapieżnika? Czym zaskoczyć ryby? Na co łowić? To odwieczne pytanie pojawia się w naszych głowach w każdym sezonie. Dostępność przynęt jest przecież szeroka. Dz...

Kolejny test z rodziny „must have” czyli obowiązkowego wyposażenia wędkarza. Tym razem testowaliśmy gumowe wodery od Fagum Stomil Łódź. Jak wypadł ten produkt dowiecie się z tej relacji.


Charakterystyka ogólna

Trzeba zacząć od tego, że wodery Fagum Stomil Łódź to produkt skierowany nie tylko do wędkarzy ale wszystkich osób mających kontakt z wodą. Chodzi tutaj o to, że producent swojej oferty kieruje nie tylko i wyłącznie do nas wędkarzy ale także do ludzi, którzy wykonują swoją pracę w wodzie. Oczywiście chodzi tutaj o ochronę kończyn dolnych…


Jakość i wykonanie

To jest bardzo mocny punkt testowanego produktu i chyba ich największa zaleta. Wodery zostały wykonane metodą wulkanizacji z bardzo mocnej i wytrzymałej gumy, odpornej na przetarcia. Żadne wystające patyki, podczas przedzierania się brzegiem, nie są w stanie ich rozerwać. Osobiście nie wiemy co trzeba byłoby zrobić aby je uszkodzić. Środek został wyłożony materiałem. Nie można mieć również żadnych zastrzeżeń do jakości  szwów i klejeń. Zaletą jest również podeszwa, której bieżnik jest wysoki co gwarantuje, że nasze wodery trzymają się gruntu i po prostu nie ślizgamy się w nich. Niestety, produkowane są tylko w kolorze czarnym…
Wysoki bieżnik
Plastkowe klipsy mocujące podpinane do paska lub szlufek chronią nasze wodery przed zsuwaniem sięWytrzymała i bardzo odporna gumaWnętrze wyłożone jest materiałem ułatwiającym ściaganie oraz zakładzenie woderów

Przeznaczenie

Przeznaczenie woderów chyba dla wszystkich jest jasne i raczej nic nowego nie da wymyśleć. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie mamy ochotę wejść do wody sięgającej nie więcej niż połowa uda. Można wspomnieć, że jeśli ktoś łowi w trudno dostępnych miejscach, z dużą ilością podwodnych przeszkód lub zarośniętym brzegiem, powinien się im przyjrzeć.


Cena

Ceną za jaką można kupić Stomile to około 160 zł. Nie jest ona najniższa w porównaniu z innymi produktami. Trzeba to rozpatrywać jednak w innych kategoriach. Jeśli przeliczymy sobie, że w tym wypadku raz wydamy większą kwotę na produkt, który będzie nam służył bardzo długo to już wyglada to dużo ciekawiej.

W akcji

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, wodery są bardzo wytrzymałe. Podczas testów, idąc brzegiem Wisły nie raz zaczepiliśmy o wystające patyki – totalnie nic im się nie dzieje. Stomile nie posiadają, żadnej izolacji – w ciepłe dni będzie nam w nich gorąco a w dni zimne (tak jak podczas testów) – zimno. Nie wiemy czy jest to ich wada czy zaleta. W dni zimne poradziliśmy sobie w prosty sposób – założyliśmy dodatkową warstwę ubrania natomiast jak poradzić sobie w dni ciepłe to nie wiemy... Idąc dalej.... wodery nie są lekkie. Trochę ważą i wielogodzinne marsze można odczyć w nogach.
Przestrzegamy przed zwijaniem woderów i zostawianiem ich w takim nienaturalnym ułożeniu przez długi czas. Nawet wytrzymala guma będzie się odwarstwiała w miejscu załamania co w konsekwencji doprowadzi do przecieków. Wodery po skończonej eksploatacji naljepiej jest przechowywać w pozyzcji rozłożonej. To nam gwarantuje znacznie dłuższego okresu użytkowania.


Ogólne wrażenie

Bardzo fajny i na pewno ciekawy produkt. Jeśli ktoś przykłada dużą uwagę do wyglądu i estetyki to niestety, ale to nie jest produkt dla niego. Patrząc od strony jakości wykonania i wytrzymałości Stomile wypadają na prawdę dobrze. Nie zapominajmy, że wędkarze to nie jedyna grupa, dla której omawiane wodery są dedykowane.


Ocena końcowa / punktowanie:Zalety                                          Wady                             

- Wykonanie,                  

-Wytrzymałość                                                                                               

- spora waga,  
                                                                                        

Testy sprztu wdkarskiegowedki,kolowrotki,przynety,zylki,opinie,komentarze

Komentarze (12)

Jan , piątek 27 luty 2015, godz. 22:18
Julian F. It is a professional waders,made of rubber ,for the industry.This is not lightweight neoprene waders for anglers. Are heavier but much stronger than neoprene waders.
Jan , piątek 27 luty 2015, godz. 22:03
Ja chce kupić parę tych ptaków brodzących. Jestem z siedzibą w Wielkiej Brytanii, może ktoś pomóc?

juliański
Julian F , piątek 27 luty 2015, godz. 19:22
Ja właśnie dzisiaj kupiłem je na Targach rybomania 2015 i mają datę produkcji "styczeń 2015r" teraz nic tylko czekać na wiosnę i przetestowanie ich w akcji :)
Adrian , niedziela 08 luty 2015, godz. 23:10
Oczywiście że niezawodne i wytrzymałe bo produkowane zgodnie ze starymi kryteriami wiem bo widziałem ich produkcje polecam !!! Jak również pozostały asortyment tej firmy.
Gość , wtorek 20 styczeń 2015, godz. 00:02
Witam szczęśliwych posiadaczy czarnych stomili czy ktoś z Was może podać mi namiary na wysyłkę internetową do Łodzi musiałbym gonić przez pół polski...WTEDY WYJDĄ MNIE TE WODERY Z 5 STÓWEK.....
bober79 , piątek 16 styczeń 2015, godz. 22:50
Przy odpowiednim przechowywaniu mogą wytrzymać nawet okolo 14-tu lat. Pierwsze kupiłem w 1987 r. Teraz zakupiłem trzecią parę i sądze, że jesli jest to ten sam produkt co poprzednie to mi jeszcze posłużą podczas wędkowania. Ja przechowuję wodery w pozycji wiszącej.
zbyszek , niedziela 14 grudzień 2014, godz. 20:12
wodery stomil są dobre jak się o nie dba są wytrzymałe w każdych warunkach
janusz , sobota 26 lipiec 2014, godz. 12:40
jakość stomilowskich woderów wyprzedza o trzy długości asortyment różnych sieciówek,znają je trzy pokolenia wędkarzy od dziadka do wnuka,a że czarne?-produktom kultowym nie robi się z tego powodu zarzutów
Grzegorz , sobota 01 luty 2014, godz. 22:54
Najlepsze wodery na polskim rynku! Używam od lat, są po prostu niezawodne! Warto trochę więcej zapłacić za nie, ale ma się gwarancję, że wytrzymają kilka lat. Polecam!
Marcin , niedziela 17 listopad 2013, godz. 15:53
Przeszedłem w nich wiele kilometrów, są jak nowe. Jakość i wytrzymałość rewelacyjna. Jest to ich czwarty sezon i myślę, że jeszcze z cztery posłużą - ale trzeba o nie zadbać - po łowieniu wysuszyć i składować w pozycji ,,rozwiniętej", najlepiej podeszwą do góry.
Krzysztof , niedziela 17 listopad 2013, godz. 09:25
Klasyczne stomilowe gumiaki!
Tomek , czwartek 14 listopad 2013, godz. 17:12

Napisz Komentarz

mniejsze | wieksze

busy
Google+