Wodery Fagum Stomil

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny test z rodziny „must have” czyli obowiązkowego wyposażenia wędkarza. Tym razem testowaliśmy gumowe wodery od Fagum Stomil Łódź. Jak wypadł ten produkt dowiecie się z tej relacji.


Charakterystyka ogólna

Trzeba zacząć od tego, że wodery Fagum Stomil Łódź to produkt skierowany nie tylko do wędkarzy ale wszystkich osób mających kontakt z wodą. Chodzi tutaj o to, że producent swojej oferty kieruje nie tylko i wyłącznie do nas wędkarzy ale także do ludzi, którzy wykonują swoją pracę w wodzie. Oczywiście chodzi tutaj o ochronę kończyn dolnych…


Jakość i wykonanie

To jest bardzo mocny punkt testowanego produktu i chyba ich największa zaleta. Wodery zostały wykonane metodą wulkanizacji z bardzo mocnej i wytrzymałej gumy, odpornej na przetarcia. Żadne wystające patyki, podczas przedzierania się brzegiem, nie są w stanie ich rozerwać. Osobiście nie wiemy co trzeba byłoby zrobić aby je uszkodzić. Środek został wyłożony materiałem. Nie można mieć również żadnych zastrzeżeń do jakości  szwów i klejeń. Zaletą jest również podeszwa, której bieżnik jest wysoki co gwarantuje, że nasze wodery trzymają się gruntu i po prostu nie ślizgamy się w nich. Niestety, produkowane są tylko w kolorze czarnym…
Wysoki bieżnik
Plastkowe klipsy mocujące podpinane do paska lub szlufek chronią nasze wodery przed zsuwaniem sięWytrzymała i bardzo odporna gumaWnętrze wyłożone jest materiałem ułatwiającym ściaganie oraz zakładzenie woderów

Przeznaczenie

Przeznaczenie woderów chyba dla wszystkich jest jasne i raczej nic nowego nie da wymyśleć. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie mamy ochotę wejść do wody sięgającej nie więcej niż połowa uda. Można wspomnieć, że jeśli ktoś łowi w trudno dostępnych miejscach, z dużą ilością podwodnych przeszkód lub zarośniętym brzegiem, powinien się im przyjrzeć.


Cena

Ceną za jaką można kupić Stomile to około 160 zł. Nie jest ona najniższa w porównaniu z innymi produktami. Trzeba to rozpatrywać jednak w innych kategoriach. Jeśli przeliczymy sobie, że w tym wypadku raz wydamy większą kwotę na produkt, który będzie nam służył bardzo długo to już wyglada to dużo ciekawiej.

W akcji

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, wodery są bardzo wytrzymałe. Podczas testów, idąc brzegiem Wisły nie raz zaczepiliśmy o wystające patyki – totalnie nic im się nie dzieje. Stomile nie posiadają, żadnej izolacji – w ciepłe dni będzie nam w nich gorąco a w dni zimne (tak jak podczas testów) – zimno. Nie wiemy czy jest to ich wada czy zaleta. W dni zimne poradziliśmy sobie w prosty sposób – założyliśmy dodatkową warstwę ubrania natomiast jak poradzić sobie w dni ciepłe to nie wiemy... Idąc dalej.... wodery nie są lekkie. Trochę ważą i wielogodzinne marsze można odczyć w nogach.
Przestrzegamy przed zwijaniem woderów i zostawianiem ich w takim nienaturalnym ułożeniu przez długi czas. Nawet wytrzymala guma będzie się odwarstwiała w miejscu załamania co w konsekwencji doprowadzi do przecieków. Wodery po skończonej eksploatacji naljepiej jest przechowywać w pozyzcji rozłożonej. To nam gwarantuje znacznie dłuższego okresu użytkowania.


Ogólne wrażenie

Bardzo fajny i na pewno ciekawy produkt. Jeśli ktoś przykłada dużą uwagę do wyglądu i estetyki to niestety, ale to nie jest produkt dla niego. Patrząc od strony jakości wykonania i wytrzymałości Stomile wypadają na prawdę dobrze. Nie zapominajmy, że wędkarze to nie jedyna grupa, dla której omawiane wodery są dedykowane.


Ocena końcowa / punktowanie:Zalety                                          Wady                             

- Wykonanie,                  

-Wytrzymałość                                                                                               

- spora waga,  
                                                                                        

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • szark

  Niestety , kolor czarny jest wadą tych woderów, gdy świeci słońce i jest 30 stopni celsjusza, wodery się nagrzewają, gdyż czarny kolor pochłania promieniowanie. Wystarczy wejść w nagrzanych woderach do wody i zacząć brodzić, guma zaczyna pękać na woderach. Wodery te nie są odporne na wszelkie uszkodzenia po przejściu np. przez ostrężyny i inne kolczaste rośliny, robią się mikroskopijne dziurki w gumie. Na szczęście dla producenta, są produkowane także w kolorze zielonym. Wodery te powinny być wycofane z produkcji w kolorze czarnym i powinny być produkowane tylko w kolorze zielonym lub np.moro.

  poniedziałek, Sty 2 2017 9:07:16pm
  0
 • Dariusz

  Jak już tutaj jestem to stomil jest super bo nie ma PCV tylko gume.
  Jarstem zainteresowany kupnem starych noszonych w dobrym stanie gumiaków stomil.
  Jeżeli ktoś posiada chętnie kupię.
  skype: hubert.gumowniak
  gg : 48309397

  sobota, Wrz 3 2016 2:36:39pm
  0
 • Agnieszka

  Stare wodery, sprzed "reaktywacji" były genialne! Użytkowałam je wiele lat podczas chodzenia po bagnach, turzycowiskach etc. Z uwagi na to, iż po ok. 5 latach intensywnego użytkowania, najzwyczajniej się zużyły, postanowiłam, że kolejne kupię też tej firmy. I to był ogromny błąd! Obecnie produkowane wodery wykonane są z zupełnie innej gumy i inaczej. Buty są niewygodne, potwornie śmierdzą, "szew" jest od strony wewnętrznej, a nie od zewnętrznej jak to było u poprzedniego właściciela firmy. Po kilku użyciach poprzecierały mi się na szwach. Zaklejam łatę za łatą. Już mam po dwie na każdym z butów, a i tak obok łatki znowu mi się poprzecierały. Nie polecam, bo to będą pieniądze wyrzucone w błoto!

  wtorek, Kwi 19 2016 2:15:33pm
  0
 • Agnieszka

  Stare wodery, sprzed "reaktywacji" były genialne! Użytkowałam je wiele lat podczas chodzenia po bagnach, turzycowiskach etc. Z uwagi na to, iż po ok. 5 latach intensywnego użytkowania, najzwyczajniej się zużyły, postanowiłam, że kolejne kupię też tej firmy. I to był ogromny błąd! Obecnie produkowane wodery wykonane są z zupełnie innej gumy i inaczej. Buty są niewygodne, potwornie śmierdzą, "szew" jest od strony wewnętrznej, a nie od zewnętrznej jak to było u poprzedniego właściciela firmy. Po kilku użyciach poprzecierały mi się na szwach. Zaklejam łatę za łatą. Już mam po dwie na każdym z butów, a i tak obok łatki znowu mi się poprzecierały. Nie polecam, bo to będą pieniądze wyrzucone w błoto!

  wtorek, Kwi 19 2016 2:15:25pm
  0
 • Piotr

  Zadeptałem od lat 90 ub.wieku kilka par, średnia żywotność 4 lata , kupiłem w 2014 pare po kilku latach nieobecności na rynku , na początku byłem cały happy , ale na wiosne 2015 odkleiła mi sie podeszwa wcześniejsze post perelowski nie były doklejane albo były robione wg. innych standartów.

  niedziela, Gru 20 2015 2:03:22pm
  0
 • Jan
  piątek, Lut 27 2015 11:18:12pm
  0
 • Jan

  Julian F. It is a professional waders,made of rubber ,for the industry.This is not lightweight neoprene waders for anglers. Are heavier but much stronger than neoprene waders.

  piątek, Lut 27 2015 11:03:39pm
  0
 • Julian F

  Ja chce kupić parę tych ptaków brodzących. Jestem z siedzibą w Wielkiej Brytanii, może ktoś pomóc?<br /><br />juliański

  piątek, Lut 27 2015 8:22:19pm
  0
 • Adrian

  Ja właśnie dzisiaj kupiłem je na Targach rybomania 2015 i mają datę produkcji "styczeń 2015r" teraz nic tylko czekać na wiosnę i przetestowanie ich w akcji :)

  poniedziałek, Lut 9 2015 12:10:00am
  0
 • Gość

  Oczywiście że niezawodne i wytrzymałe bo produkowane zgodnie ze starymi kryteriami wiem bo widziałem ich produkcje polecam !!! Jak również pozostały asortyment tej firmy.

  wtorek, Sty 20 2015 1:02:22am
  0
 • bober79

  Witam szczęśliwych posiadaczy czarnych stomili czy ktoś z Was może podać mi namiary na wysyłkę internetową do Łodzi musiałbym gonić przez pół polski...WTEDY WYJDĄ MNIE TE WODERY Z 5 STÓWEK.....

  piątek, Sty 16 2015 11:50:48pm
  0
 • zbyszek

  Przy odpowiednim przechowywaniu mogą wytrzymać nawet okolo 14-tu lat. Pierwsze kupiłem w 1987 r. Teraz zakupiłem trzecią parę i sądze, że jesli jest to ten sam produkt co poprzednie to mi jeszcze posłużą podczas wędkowania. Ja przechowuję wodery w pozycji wiszącej.

  niedziela, Gru 14 2014 9:12:31pm
  0
 • janusz

  wodery stomil są dobre jak się o nie dba są wytrzymałe w każdych warunkach

  sobota, Lip 26 2014 1:40:21pm
  0
 • Grzegorz

  jakość stomilowskich woderów wyprzedza o trzy długości asortyment różnych sieciówek,znają je trzy pokolenia wędkarzy od dziadka do wnuka,a że czarne?-produktom kultowym nie robi się z tego powodu zarzutów

  sobota, Lut 1 2014 11:54:41pm
  0
 • Marcin

  Najlepsze wodery na polskim rynku! Używam od lat, są po prostu niezawodne! Warto trochę więcej zapłacić za nie, ale ma się gwarancję, że wytrzymają kilka lat. Polecam!

  niedziela, Lis 17 2013 4:53:01pm
  0
 • Krzysztof

  Przeszedłem w nich wiele kilometrów, są jak nowe. Jakość i wytrzymałość rewelacyjna. Jest to ich czwarty sezon i myślę, że jeszcze z cztery posłużą - ale trzeba o nie zadbać - po łowieniu wysuszyć i składować w pozycji ,,rozwiniętej", najlepiej podeszwą do góry.

  niedziela, Lis 17 2013 10:25:21am
  0
 • Tomek

  Klasyczne stomilowe gumiaki!

  czwartek, Lis 14 2013 6:12:21pm
  0