Wodery Fagum Stomil
Kołowrotek Scierra TX1
Kołowrotki muchowe dostępne na polskim rynku możemy kupić już za cenę nie wiele większa niż 30 zł, ale przy odrobinie fantazji odnaleźć możemy też takie, które kosztują nawet 3000 zł. Mimo tak wielkich rozbieżności cenowych, producenci prześcigają si...

Kolejny test z rodziny „must have” czyli obowiązkowego wyposażenia wędkarza. Tym razem testowaliśmy gumowe wodery od Fagum Stomil Łódź. Jak wypadł ten produkt dowiecie się z tej relacji.


Charakterystyka ogólna

Trzeba zacząć od tego, że wodery Fagum Stomil Łódź to produkt skierowany nie tylko do wędkarzy ale wszystkich osób mających kontakt z wodą. Chodzi tutaj o to, że producent swojej oferty kieruje nie tylko i wyłącznie do nas wędkarzy ale także do ludzi, którzy wykonują swoją pracę w wodzie. Oczywiście chodzi tutaj o ochronę kończyn dolnych…


Jakość i wykonanie

To jest bardzo mocny punkt testowanego produktu i chyba ich największa zaleta. Wodery zostały wykonane metodą wulkanizacji z bardzo mocnej i wytrzymałej gumy, odpornej na przetarcia. Żadne wystające patyki, podczas przedzierania się brzegiem, nie są w stanie ich rozerwać. Osobiście nie wiemy co trzeba byłoby zrobić aby je uszkodzić. Środek został wyłożony materiałem. Nie można mieć również żadnych zastrzeżeń do jakości  szwów i klejeń. Zaletą jest również podeszwa, której bieżnik jest wysoki co gwarantuje, że nasze wodery trzymają się gruntu i po prostu nie ślizgamy się w nich. Niestety, produkowane są tylko w kolorze czarnym…
Wysoki bieżnik
Plastkowe klipsy mocujące podpinane do paska lub szlufek chronią nasze wodery przed zsuwaniem sięWytrzymała i bardzo odporna gumaWnętrze wyłożone jest materiałem ułatwiającym ściaganie oraz zakładzenie woderów

Przeznaczenie

Przeznaczenie woderów chyba dla wszystkich jest jasne i raczej nic nowego nie da wymyśleć. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie mamy ochotę wejść do wody sięgającej nie więcej niż połowa uda. Można wspomnieć, że jeśli ktoś łowi w trudno dostępnych miejscach, z dużą ilością podwodnych przeszkód lub zarośniętym brzegiem, powinien się im przyjrzeć.


Cena

Ceną za jaką można kupić Stomile to około 160 zł. Nie jest ona najniższa w porównaniu z innymi produktami. Trzeba to rozpatrywać jednak w innych kategoriach. Jeśli przeliczymy sobie, że w tym wypadku raz wydamy większą kwotę na produkt, który będzie nam służył bardzo długo to już wyglada to dużo ciekawiej.

W akcji

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, wodery są bardzo wytrzymałe. Podczas testów, idąc brzegiem Wisły nie raz zaczepiliśmy o wystające patyki – totalnie nic im się nie dzieje. Stomile nie posiadają, żadnej izolacji – w ciepłe dni będzie nam w nich gorąco a w dni zimne (tak jak podczas testów) – zimno. Nie wiemy czy jest to ich wada czy zaleta. W dni zimne poradziliśmy sobie w prosty sposób – założyliśmy dodatkową warstwę ubrania natomiast jak poradzić sobie w dni ciepłe to nie wiemy... Idąc dalej.... wodery nie są lekkie. Trochę ważą i wielogodzinne marsze można odczyć w nogach.
Przestrzegamy przed zwijaniem woderów i zostawianiem ich w takim nienaturalnym ułożeniu przez długi czas. Nawet wytrzymala guma będzie się odwarstwiała w miejscu załamania co w konsekwencji doprowadzi do przecieków. Wodery po skończonej eksploatacji naljepiej jest przechowywać w pozyzcji rozłożonej. To nam gwarantuje znacznie dłuższego okresu użytkowania.


Ogólne wrażenie

Bardzo fajny i na pewno ciekawy produkt. Jeśli ktoś przykłada dużą uwagę do wyglądu i estetyki to niestety, ale to nie jest produkt dla niego. Patrząc od strony jakości wykonania i wytrzymałości Stomile wypadają na prawdę dobrze. Nie zapominajmy, że wędkarze to nie jedyna grupa, dla której omawiane wodery są dedykowane.


Ocena końcowa / punktowanie:Zalety                                          Wady                             

- Wykonanie,                  

-Wytrzymałość                                                                                               

- spora waga,  
                                                                                        

Testy sprztu wdkarskiegowedki,kolowrotki,przynety,zylki,opinie,komentarze

Komentarze (6)

Przy odpowiednim przechowywaniu mogą wytrzymać nawet okolo 14-tu lat. Pierwsze kupiłem w 1987 r. Teraz zakupiłem trzecią parę i sądze, że jesli jest to ten sam produkt co poprzednie to mi jeszcze posłużą podczas wędkowania. Ja przechowuję wodery w pozycji wiszącej.
zbyszek , niedziela 14 grudzień 2014, godz. 20:12
wodery stomil są dobre jak się o nie dba są wytrzymałe w każdych warunkach
janusz , sobota 26 lipiec 2014, godz. 12:40
jakość stomilowskich woderów wyprzedza o trzy długości asortyment różnych sieciówek,znają je trzy pokolenia wędkarzy od dziadka do wnuka,a że czarne?-produktom kultowym nie robi się z tego powodu zarzutów
Grzegorz , sobota 01 luty 2014, godz. 22:54
Najlepsze wodery na polskim rynku! Używam od lat, są po prostu niezawodne! Warto trochę więcej zapłacić za nie, ale ma się gwarancję, że wytrzymają kilka lat. Polecam!
Marcin , niedziela 17 listopad 2013, godz. 15:53
Przeszedłem w nich wiele kilometrów, są jak nowe. Jakość i wytrzymałość rewelacyjna. Jest to ich czwarty sezon i myślę, że jeszcze z cztery posłużą - ale trzeba o nie zadbać - po łowieniu wysuszyć i składować w pozycji ,,rozwiniętej", najlepiej podeszwą do góry.
Krzysztof , niedziela 17 listopad 2013, godz. 09:25
Klasyczne stomilowe gumiaki!
Tomek , czwartek 14 listopad 2013, godz. 17:12

Napisz Komentarz

mniejsze | wieksze

busy