Plecak Caperlan Carryel

Wielu wędkarzy coraz częściej powraca do stosowania podczas swoich wypraw wędkarskich plecaków. Nie będziemy tutaj dyskutowali z modą czy jak w wielu przypadkach - z funkcjonalnością. Nie będziemy też teoretyzowali na temat wyższości plecaka nad klasyczną torbą na ramię. Jakiś czas temu dotarł do nas bardzo ciekawy plecak dla wędkarza będący w ofecie firmy Caperlan. W związku z tym przedstawiamy, jak wypadły jego testy nad wodą.

 


Charakterystyka ogólna
Do tej pory przetestowaliśmy sporo produktów dostępnych w sieci Decathlon i na podstawie oględzin różnorodnego asortymentu możemy śmiało stwierdzić, że wiele artykułów wędkarskich które mieliśmy okazję testować zasługuje na słowa uznania. Standardem jest duża innowacyjność tychże artykułów, często zaskakują wędkarza swoją funkcjonalnością. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego dziś plecaka. Ciekawa budowa, przegrody umożliwiające segregacje sprzętu wędkarskiego i wiele kieszeni, a do tego jeszcze świetna sprawa dla korzystających z okularów polaryzacyjnych czyli specjalny futerał znajdujący się na zewnątrz plecaka. Jak zwykle z pomysłem i przy zachowaniu pełnej ergonomii.Plecak Caperlan Carryel
 

Jakość i wykonanie
Plecak w całości został wykonany z dość sztywnego ale mocnego materiału. Wnętrze dodatkowo zostało zabezpieczone przyjemną w dotyku wyściółką. Zamki oraz suwaki są dobrej jakości. Producent zadbał o to aby plecak wyposażyć w wiele funkcjonalnych kieszeni, które rzeczywiście podnoszą funkcjonalność podczas wypraw wędkarskich. Fajnym rozwiązaniem jest podzielenie całego plecaka na dwie części. Dolna to powiedzmy magazyn na pudełka z przynętami. Górna może spełnić zadanie podstawowego magazynku na drobne elementy wędkarskie lub dokumenty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamocowanie na zewnątrz plecaka solidnego etui na okulary. To bardzo przydatny gadżet, który w wielu sytuacjach podniesie walory użytkowe naszego plecaka.
Przeznaczenie

Pojemność plecaka jest zadowalająca. W zupełności wystarcza do tego aby zapakować w naszym plecaku wszystkie niezbędne akcesoria dla spinningisty. Bez znaczenia czy będziemy łowili z brzegu czy z łodzi, nasz nowy pojemnik świetnie spełnił swoje zadanie. Plecak Carryel świetnie sprawdza się podczas wypraw głownie wędkarskich. Dla wędkarzy, którzy sporo wędrują wzdłuż brzegów rzek czy jezior nadaję się idealnie.  Dzięki podzieleniu plecaka na dwie części jesteśmy w stanie zgrabnie oddzielić np. aparat fotograficzny od reszty drobnego sprzętu.
W akcji

Podstawowa funkcjonalność nie budzi zastrzeżeń. Bardzo fajną sprawą, która ułatwia użytkowanie jest zastosowanie wielu przegródek i kieszeni. Plecak jest nawet w pewnym stopniu wodoodporny. Lekki deszcz nie zalewa nam wnętrza. Oczywiście nie sugerujemy stosowanie tego modelu podczas ulewy czy podczas sztormu, jednak jeśli podejdziemy do tematu z rozsądkiem to nasz ekwipunek od wody nie ucierpi. Szelki oraz plecy plecaka zostały dodatkowe wzmocnione i usztywnione.

Jedyny minus jaki dostrzegliśmy to skromne zabezpieczenie spodniej części w postaci naszycia grubszego materiału czy choćby grubego tworzywa. Co prawda sam spód został zabezpieczony jednak kiszenie boczne, które równają się ze spodem plecaka, nie zostały dobrze zabezpieczenie i dzięki temu mogą zaciągać wilgoć do wewnątrz. W znaczny sposób zwiększyłoby to barierę przed błotem czy wilgocią w sytuacjach gdy plecak stawiamy na ziemi czy w łodzi.

Cena

Kolejna już prawidłowość jeśli chodzi o produkty Caperlan czyli niewielka cena. Koszt plecaka to 89 złotych. W zestawieniu z produktami konkurencji, wygląda to rzeczywiście nieźle.

Ogólne wrażenie

Niedrogi i bardzo funkcjonalny plecak dla wędkarza. Dobrze wykonany i skonstruowany tak aby pomieścić w nim wiele przydatnych drobiazgów. Niestety tylko, że zabrakło prodcentowi pomysłu na wodoodporne wykończenie spodu plecaka.Ocena końcowa/punktowanie:

Zalety                                          Wady                             


- dobra cena,
- dobra jakość wykonania,
- ergonomia i funkcjonalność                                         

- niekompletne zabezpieczenie spodu plecaka przed wilgocią.

 

 

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Sebastian

  Tyle zdjęć, a nadal nie wiem jak ww. plecak wygląda w całości,nie ma zdjęcia z odniesieniem do jakiegoś przedmiotu aby uzmysłowić jego gabaryty.<br /><br />Tyczy się to wielu testów, nie tylko ww. pleaka. <br />Poprawcie się :)<br />Pozdrawiam

  0
 • Internauta

  Tomasz Wymiary wypełnionego plecaka: wysokość: 44 * szerokość: 35 * głębokość: 22 cm. Waga 790g. Pojemności w litrach nie znalazłem.

  0
 • Tomasz

  Szkoda że nie ma ani jednego zdjęcia plecaka np.na plecach w całości nie znana jest tez jego pojemność(chyba że coś przeoczyłem)

  0